Skocz do zawartości
newuser3

monitor EA 244Wmi - 640x480

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z monitorem EA 244Wmi - win 10, 9900k, rtx 2070s, zaczął ostatnio dziwnie się zachowywac , po uruchomieniu wbija na rozdzielczość 640x480px i nie idzie tego zmienic, pod opcjami wszystko jest wyszarzone tak jakby win nie umial go wykryc. sterowniki mam nowe, przeinstalowywalem. co dziwniejsze wystarczy wylaczyc go i ponownie wlaczyc i wykrywa poprawnie. podlaczam za pomoca display portu dobrym kablem. mam jeszcze 2 takei monitory i oba zachowuja sie ok jako monitory boczne. probowalem odpalac tylko na tym jednym i ciagle to samo.

co moze byc przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na innym złączu,co nie zmienia faktu że pewnie trzeba otwierać pacjenta i lutować,przelutować może w kondensatorach jest już posucha :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej wina monitora i wejścia displayport, wczesniej chodził przez hdmi i bylo wszystko ok. potestowałem inne egzemplarze i zachowują sie normalnie, dam go jako boczny monitor i styknie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pojawił sie inny problem, jeden z monitorów ma bardzo kiepskei gradienty tzn widać że przejścia tonalne są jakby z pasków a nie płynne. próbowałem róznych ustawien i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pojawił sie inny problem, jeden z monitorów ma bardzo kiepskei gradienty tzn widać że przejścia tonalne są jakby z pasków a nie płynne. próbowałem róznych ustawien i nic...

Wyświetl to:

Mój link

 

w Microsoft Paint. Powiększ przy przeglądaniu do kilkuset procent. Powinieneś widzieć 256 pionowych pasków. Czy masz może jakiś banding tutaj poza tymi 256 odcieniami? (czyli czy masz niektóre odcienie "pogrubione", czyli zlane w jeden odcień z powodu bandingu?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl to:

Mój link

 

w Microsoft Paint. Powiększ przy przeglądaniu do kilkuset procent. Powinieneś widzieć 256 pionowych pasków. Czy masz może jakiś banding tutaj poza tymi 256 odcieniami? (czyli czy masz niektóre odcienie "pogrubione", czyli zlane w jeden odcień z powodu bandingu?)

tak, przy szarościach ( bliżej czarnego) mam kilka pasów wyraźnie grubszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...