Skocz do zawartości
Untermensch

Głośniki/minotory aktywne z Bluetooth 600-1500zł*sztuka

Rekomendowane odpowiedzi

​Witam. Szukam czegoś co podepnę pod komputer - monitory aktywne, może nawet z BT ?. 50-70% dźwięku to będzie muzyka. Głównie z serwisów pokroju Spotify, pliki własne(flac). Reszta to będzie wszystko inne w tym może trochę grania, filmów, skype itp. Ale do tego mam telewizor i tam oglądam filmy, seriale. Monitorki będą stały na bokach biurka więc blisko siebie i głowy. Preferowana muzyka to wszystkie gatunki jednak najwięcej rocka, metalu, trochę drum n bassu i różnej elektroniki, funku. Z tym, że kupował będę raczej w Anglii.

 

 

start 2:50 ?

 

 

dla kontrastu

 

 

 

 

czy

 

 

 

 

Wiem, że głośniki aktywne raczej charakteryzuje jakby może ktoś powiedział płaskie, "nudne" granie. Ale jednak są różnice, czasami dosyć wyraźne słyszalne nawet dla laika ? I tutaj wiem jak pewnie ktoś patrzy już na taki pomysł. A jak jeszcze dodam, że oprócz aktywnych chciałbym takie z BT i może nawet pilotem? ? Najlepiej wzmacniacz, kolumny też używane itd. Ale nie chcę się bawić w szukanie, do tego gdybym wybierał cenowo używany, ewentualne naprawy itd.

Kwota - nie wiem czy w takim razie jest sens pakowania się w drogi sprzęt. Sam zastanawiam się czy "warto" szukać czegoś innego niż Edifier z takimi wymaganiami ?

 

To ile ? Tutaj problem bo o ile w Polsce widzę kilkanaście firm i jest sporo samych aktywnych monitorów (2-3 na serie) od 600 do 2000zł za sztukę to w UK wygląda to gorzej. Można dlatego, że szukałem na polskich forach i sklepach, ale jakby mniej sprzętu tam było, a i ceny wcale nie lepsze. Paru europejskich i amerykańskich modeli/firm nie widzę w UK. Musiałbym kupić w Polsce, chyba że sklep wysyła na wyspy.

 

Wstępne rozeznanie to Pioneer DM-40BT 700, PreSonus Eris E4.5 BT, Mackie CR 5 BT, Magnat Multi Monitor 220, Fluid Audio C5BT, Klipsch R-15PM/R-51PM po coś jak Teufel Stereo M. Myślę nad PreSonus 4.5BT i Mackie 5 BT. Cena do możliwości i chyba jakości wykonania, potencjalnego dźwięku ujdzie, a nie wpakuje się w coś drogiego w ciemno. A jest tego dużo jeśli zrezygnować z BT.

 

JBL 305P MKII/I gdyby była wersja z BT to chyba bym już kupił. ?Z innych bez BT Behringer MS40, Fluid Audio F4, Adam T5V, Focal Alpha 50, Kali Audio LP-6, Advance Acoustic AIR 55 (1300), Indiana Line Nota 260 XL (1000zł), Monitor Audio Silver 50. Czy używane B&W 602, 685, nowe B&W 606, Yamaha HS5 itp. jak KRK, M-Audio. Strasznie tego dużo, połowy nie znam, na inne można wydać tysiące, których teraz nie mam zamiaru wydawać. Chyba część ludzi poleca to co ma sama lub to co ich sklepy sprzedają, chociaż na mnie w tym przypadku to raczej mały zarobek

 

Co do brzemienia to neutralność jest całkiem ok, lubię słyszeć to co na płycie, czysty wokal, każde uderzenie talerzy, nawet trójkąt, ale nie chciałbym brzmienia mulistego, takiego pudełkowego, zupełnie wypranego. Czystość dźwięku to jednak co innego i wolę już delikatne zabarwienie, szczególnie jeśli jakiś zestaw kompletnie nie daje rady z basem, brak mu zupełnie dynamiki. Fajnie jakby też nie było szumów, większych problemów.

 

Chciałbym korzystać tylko z takiej pary głośników, żadnego wzmacniacza, a najlepiej to odpalić Bluetooth, to samo w telefonie i mamy bardzo dużą wygodę. Myślałem nawet o czymś pokroju Yamaha R-N803D, ale to nie teraz. Po prostu wiem, że będzie trochę się taki sprzęt kurzył. Myślałem też o drugim zestawie aktywnych kolumn lub ew. pasywnych/soundbar i ten drugi pod telewizor. Tylko koszty rosną zabawa kablami no i miejsce ?

 

Nie bardzo też mam jak posłuchać poszczególnych modeli. To utrudnia kupienie używanych. Z nowych i dostępnych może zamówię dwa i jeden odrzucę. Na razie posiłkuje się testami jak ten

 

 

i inne podobne, wiem, że to ułomna metoda, ale innej nie mam. Oba fajne, nuPro A-300 nawet bardziej tylko gdzie tego posłuchać i kupić ? Na Amazonie.de jest A100, A200 i A300, ale nie da się kupić, a wydają się naprawdę fajne.W Polsce podstawowa gwarancja to z miejsca 24 miesiące, w UK różnie.

 

Na dzisiaj to tylko aktywne monitory, do tego chyba jednak z BT, a jeszcze niektóre mają wejście na słuchawki, głupota, ale czasami wieczorami jakbym miał ochotę żeby innych nie budzić. Widzę, że tylko część firm, które mają aktywne ma wersje z BT, do tego to przeważnie jeden czy dwa modele. Jeśli ktoś może polecić jakiś model czy dwa aktywnych z BT i do tego ew. samych aktywnych.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i inne podobne, wiem, że to ułomna metoda, ale innej nie mam. Oba fajne, nuPro A-300 nawet bardziej tylko gdzie tego posłuchać i kupić ?

Mam Nubert Nu Pro A300 i są to niesamowicie wyrafinowane monitory. Mają znacznie niższe szumy własne od ADAM A7X które miałem kilka lat. Dodatkowo mają wyraźnie równiejsze pasmo (niezależne pomiary pokazują okolice +- 1,75dB - rewelacja i spokojnie konkurują z Genelec 8340A za ~10 000 PLN). Zejście też mają niesamowite (znacznie niżej schodzą od wspomnianych ADAM A7X).

 

Kupić je można bezpośrednio od producenta (dzięki czemu nie kosztują 2x tyle, bo nie ma marży hurtowni i sklepów detalicznych). Płaciłem przy odbiorze złotówkami w PL.

 

Tylko nie wiem, czy A300 nie zostały wycofane ( :( ... szkoda, bo monitory kosmos). Jednak pozostają jeszcze A200.

 

Wiem, że głośniki aktywne raczej charakteryzuje jakby może ktoś powiedział płaskie, "nudne" granie.

Dobre monitory grają to co na płycie. Także "nudne granie" to mit. A300 mają świetną trójwymiarową przestrzeń (łatwo "znikają), do tego mają dobrą dynamikę, niski bas, są czytelne/holograficzne. Kiepska muzyka brzmi kiepsko, a rewelacyjna rewelacyjnie.

 

ps. nie wiem ile chcesz wydać, ale cena 345€ za Nubert A200, to cena za sztukę. Czyli 690€ para + przesyłka chyba 50 €. Razem jakieś 3000zł - za takiej jakości głośniki taniocha.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Nubert Nu Pro A300 i są to niesamowicie wyrafinowane monitory. Mają znacznie niższe szumy własne od ADAM A7X które miałem kilka lat. Dodatkowo mają wyraźnie równiejsze pasmo (niezależne pomiary pokazują okolice +- 1,75dB - rewelacja i spokojnie konkurują z Genelec 8340A za ~10 000 PLN). Zejście też mają niesamowite (znacznie niżej schodzą od wspomnianych ADAM A7X).

 

Kupić je można bezpośrednio od producenta (dzięki czemu nie kosztują 2x tyle, bo nie ma marży hurtowni i sklepów detalicznych). Płaciłem przy odbiorze złotówkami w PL.

 

Tylko nie wiem, czy A300 nie zostały wycofane ( :( ... szkoda, bo monitory kosmos). Jednak pozostają jeszcze A200.

 

Dobre monitory grają to co na płycie. Także "nudne granie" to mit. A300 mają świetną trójwymiarową przestrzeń (łatwo "znikają), do tego mają dobrą dynamikę, niski bas, są czytelne/holograficzne. Kiepska muzyka brzmi kiepsko, a rewelacyjna rewelacyjnie.

Chyba tak tylko nie bardzo rozumiem dlaczego ? Może to głupie porównanie na YT (dobór utworów jak i...manipulacje), ale grały w załączonym linku bardzo fajnie. Gdyby był sklep w UK czy nawet Polsce to zaczekałbym, sprawdził i jeśli są faktycznie fajnie to zostawił. A ile ty płaciłeś wtedy ? Są nuPro A-200 za 345€ (duża różnica, nawet patrząc czysto na parametry na papierze) i X3000 za 585€, ale to nie jest ten sam model. I w ogóle testów mało, 99% niemieckojęzycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ty płaciłeś wtedy ?

1100€ jakoś (1050€ kolumny + 50€ przesyłka). W złotówkach nie pamiętam dokładnie, ale okolice 4500-4700.

 

CX3000 za 585€, ale to nie jest ten sam model.

Te nowe są droższe ( 585€ x 2 = 1170€ para), a do tego gorsze (nie będę się wdawał w jakieś voodoo, ale w pomiarach widzę gorszą równomierność pasma tych nowych X3000 ... podczas gdy starsze A300 są praktycznie "książkowe"/"referencyjne")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...