Skocz do zawartości
Piotrero

Płyta MSI B450m vdh pro max a ram Corsair 16gb 3000mhz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamówiłem następującą konfiguracje

 

Obudowa :SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

 

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W

 

Płyta glowna : MSI B450M PRO-VDH MAX AM4

 

Ram : Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15

 

 

Procesor : ryzen 1600

 

Dysk SSD - Dysk SSD GoodRam CX400 128GB SATA3 (SSDPR-CX400-128)

 

Karta graficzna RX 560 2gb asus

 

Dokupiłem dzisiaj w sklepie ramy Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 przy zakupie sprzedawca poinformował mnie że płyta obsługuje tylko 2666mhz i muszę wykonać OC aby działały z najwyższą wydajnością. Niestety się na tym nie znam czy sprzedawca miał rację i czy mógłby mnie ktoś jakoś pokierowac na jakiś poradnik jak to wykonać skutecznie i nic nie zepsuć.

 

Czy zasilacz wytrzyma OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróć do tego sklepu, napluj sprzedawcy w twarz i po drodze kup sobie piwo w nagrodę za dobrze spełniony obowiązek obywatelski.

 

Wystarczy włączyć w BIOSie profil XMP dla pamięci i to wszystko - jest to pewna forma OC jednak trochę się różni od manualnej zabawy faktem, że producent obiecuje 99% pewność co do osiągów i te 3000MHz osiągniesz raczej bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zakupie sprzedawca poinformował mnie że płyta obsługuje tylko 2666mhz i muszę wykonać OC aby działały z najwyższą wydajnością. Niestety się na tym nie znam czy sprzedawca miał rację i czy mógłby mnie ktoś jakoś pokierowac na jakiś poradnik jak to wykonać skutecznie i nic nie zepsuć.

 

 

Tyle miał racji, że musisz wykonać OC, aby działały z najwyższą wydajnością. Zgodnie ze specyfikacją pamięci DDR4 pracują z częstotliwością 2133MHz, a te kości które kupiłeś są fabrycznie podkręcone do 3000Mhz. Tylko cała praca po Twojej stronie to kilka kliknięć w UEFI, tak jak caleb napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...