Skocz do zawartości
Piotrero

Płyta MSI B450m vdh pro max a ram Corsair 16gb 3000mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamówiłem następującą konfiguracje

 

Obudowa :SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

 

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W

 

Płyta glowna : MSI B450M PRO-VDH MAX AM4

 

Ram : Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15

 

 

Procesor : ryzen 1600

 

Dysk SSD - Dysk SSD GoodRam CX400 128GB SATA3 (SSDPR-CX400-128)

 

Karta graficzna RX 560 2gb asus

 

Dokupiłem dzisiaj w sklepie ramy Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 przy zakupie sprzedawca poinformował mnie że płyta obsługuje tylko 2666mhz i muszę wykonać OC aby działały z najwyższą wydajnością. Niestety się na tym nie znam czy sprzedawca miał rację i czy mógłby mnie ktoś jakoś pokierowac na jakiś poradnik jak to wykonać skutecznie i nic nie zepsuć.

 

Czy zasilacz wytrzyma OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy prawdopodobnie chodzilo o to, ze trzeba w biosie ustawic profil A-XMP. Wtedy pamieci beda chodzily z czestotliwoscia 3000MHz.

Domyslnie maja chyba 2400. W biosie nalezy znalezc te opcje i wybrac enable jest to w sekcji OC.

Albo po wejsciu do biosu w lewym gornym rogu kliknac na kolko z napisem A-XMP na ON. Wtedy wybrac albo 1, albo 2. Obok tego kolka z lewj lub prawej strony sie pojawi. Zapisac zmiany wychodzac z biosu i wszystko bedzie ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dziękuję za wyjaśnienie sprawdzę jak tylko dojdzie reszta podzespołów, a ta 1 i 2 obok a-xmp co oznacza ?

 

Tak btw czy zasilacz przy tej konfiguracji ma jeszcze spory zapas mocy?

Edytowane przez Piotrero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 i 2 odpowiada za czestotliwosc kosci z jaka maja pracowac. 2 - 2933MHz (to te 3000), 1 chyba 2800MHz. Sa jakby dwie opcje w tym profilu. Co chcesz to wybierasz.

Zasilacz wedlug mnie jest ok. Nie wiem ile pobiera twoja karta graficzna. Wedlug kalkulatora wychodzi, ze to co podales to jakies 305W masz 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profile 1 i 2 oba chyba zależne od pamięci.

 

BTW. Mam tą płytę od piątku i jak na razie problemy ;) Może u Ciebie będzie lepiej.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest dobry i duży mocy zapas jest.Ten zestaw nigdy nie weźmie więcej jak 250W.Kalkulatory mocy mocno zawyżają wartości,tak samo jak kalkulatory bottleneck itp.

Ten zasilacz to najlepsza jednostka do 200zł,lepszej nie ma.Kondensatory tajwańskie,regulacja niezależna,jedna +12V oraz certyfikat bronze,za te pieniądze to nic ino brać,dobrą alternatywą dla jego jest BQ system power 9 500W.

Tak wytrzyma oc,bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profile 1 i 2 oba chyba zależne od pamięci.

 

BTW. Mam tą płytę od piątku i jak na razie problemy ;) Może u Ciebie będzie lepiej.

 

Jakie problemy coś konkretnego się dzieje, ja jestem raczej normalnym użytkownikiem żadnych oc wykonywał nie będę sprzęt ma po prostu chodzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta przy losowych startach PC sygnalizuje błąd(3 długie dźwięki), po czym resetuje się i tak ze dwa razy potem startuje normalnie i wszystko potrafi chodzić stabilnie parę godzin. Nie znalazłem co ten sygnał oznacza. 3 krótkie dźwięki oznaczają błąd pamięci, nie wiem co znaczą 3 długie. Pamięci przetestowałem w innej płycie i nic się nie dzieje, po podpięciu innych pamięci pod tą płytę, dalej dzieje się to samo. Resztę podzespołów tez mam raczej sprawną, może po prostu trafiła mi się wadliwa sztuka, po testuje jeszcze trochę i pewnie odeślę.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, komputer zmontowany plyta glowna jak narazie ok, ustawilem profil pierwszy tak jak zalecaliscie i faktycznie mhz podniosly sie do 2800 a ram ma 3000, da sie cos zrobic zeby bylo te 3000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...