Skocz do zawartości
ChlebZMasuem

Klucz XP nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

otóż zabrałem babci stary laptop sprzed chyba 16 lat, potrzebuję go, jest całkiem użyteczny, natomiast nie ma na nim Service Pack 3 a system jest po holenderksu. Tak wygląda sytuacja jeżeli się go zainstaluje z oryginalnej dołączanej do systemu płyty. Chciałem pobrać nowszego Windowsa XP z SP3 i po polsku ale przy instalacji system nie chce łyknąć klucza. Klucz wydobyłem z systemu przy pomocy programu Belarc Advisor (Mój link).

 

Windowska z kolei pobrałem z Mój link

 

Co robić? Co jest nie tak? Jak to naprawić? Czemu nie chce zaakceptować klucza skoro wersja jest ta sama, jest to wydanie Home Premium a sam Service Pack nie ma znacznia przy aktywacji, chyba, że się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz zaczynał się od FCKGW? Jak tak, to może był tam pirat?

 

Edit:

Inna sprawa, że czasami komputery większych firm jak HP, Dell czy IBM/Lenovo posiadały swoje instalatory, które rozpoznawały tylko ich klucze i nie można było zainstalować "sklepowego" systemu przy użyciu takiego kodu. Sprawdź w sieci, czy nie musisz mieć specjalnej edycji płyty, żeby to zadziałało.

Edytowane przez narmiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

otóż zabrałem babci stary laptop sprzed chyba 16 lat, potrzebuję go, jest całkiem użyteczny, natomiast nie ma na nim Service Pack 3 a system jest po holenderksu. Tak wygląda sytuacja jeżeli się go zainstaluje z oryginalnej dołączanej do systemu płyty. Chciałem pobrać nowszego Windowsa XP z SP3 i po polsku ale przy instalacji system nie chce łyknąć klucza. Klucz wydobyłem z systemu przy pomocy programu Belarc Advisor (Mój link).

 

Windowska z kolei pobrałem z Mój link

 

Co robić? Co jest nie tak? Jak to naprawić? Czemu nie chce zaakceptować klucza skoro wersja jest ta sama, jest to wydanie Home Premium a sam Service Pack nie ma znacznia przy aktywacji, chyba, że się mylę?

Nie jest ta sama. Jesli probujesz wpisac klucz od wersji holenderskiej do polskiej.

Co do SP to w SP2 albo SP3 microsoft zrobil poprawke aby nie przechodzily znane klucze pirackie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz zaczyna się od M2MQP.

 

A co do oryginalnej płyty ja ją mam, laptop jest z firmy MEDION. To jest bardzo dziwne, że on nie chce uznać własnego klucza za właściwy a z kolei przy instalacji z płyty w ogóle o niego nie prosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M2MQP-CVKC8-PPY68-CGQBH-RYB66 może?

 

Dooookładnie, jak ty mnie w tym momencie wyjaśniłeś. Co to oznacza? Oscumowali mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku XP Dell np. robił taki myk, że używał tego klucza w swoich laptopach lub komputerach do instalacji, ale aktywacyjny na nalepce był zupełnie inny. Ten podany wyżej to Volume License Key. Klucz właściwy powinien być na nalepce na laptopie, jak nie ma go na spodzie to np. pod baterią, chyba że się wytarł, to wtedy kicha.

 

Odnośnie wersji językowej, to jak oryginalna była holenderska to innej może nie dać się zainstalować na tej licencji, która jest w laptopie.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma klucza ani na obudowie, ani przyklejonej pod baterią. Nie starła sięona ponieważ laptop był utrzymywany w doskonałym stanie. Podany jest natomiast Serial Number i mam taką hipotezę, że może by odzyskać klucz trzeba skontaktować się z supportem i go podać.

 

Czy teoretycznie zainstalowanie tej samej wersji Windows po polsku może zadziałać? Bo jedna w dostępnych wersji XP to jest właśnie Windows Home Premium VLK.

 

Teoretycznie może mógłbym zainstalować Service Pack 3 po polsku i wtedy zmieniłoby mi język systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od laptopa. Na starym Acerze Aspire 5500Z (model z 2007 roku) licncje i nalepkę miał w dokumentacji dołączanej do laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od laptopa. Na starym Acerze Aspire 5500Z (model z 2007 roku) licncje i nalepkę miał w dokumentacji dołączanej do laptopa.

 

Niestety, dokumentacja pusta, jedyne co było to taka wiadomość:

 

81563614_184214802639777_5930778613715566592_n.png?_nc_cat=106&_nc_ohc=jYlJGSTwx5IAX_HyfPc&_nc_ht=scontent.fktw1-1.fna&oh=ee3d031664488106f88ec69a9fa4163c&oe=5ED66A33

 

Chyba jednak będę się musiał kontaktować z tymi dzbanami z Medion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Medion coś zrobi. System nie jest od wieków wspierany, modelu laptopa pewnie nawet nie pamiętają najstarsi pracownicy, a z tłumaczenia można wywnioskować, ze naklejka została ściągnięta z dokumentu i przyklejona na laptopa. Jeżeli tam go więc nie ma, to już raczej marne szanse na odzyskanie legalnej licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawe nie ma już żadnej możliwości odzyskania klucza? Nawet jakimś programem? Trochę szkoda, zostaje mi albo pirat albo Linux :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować z oryginalnej płyty wersję holenderską ;)

Swoją drogą na płycie klucza nie ma? Albo gdzieś na pudełku itd? Wychodzi na to że certyfikat się odkleił, albo ktoś go zdarł, ja bym przegrzebał całego laptopa i wszystko co do niego masz w poszukiwaniu nalepki ;)

 

Jak zainstalujesz z oryginalnej płyty to rozumiem że system się aktywuje automatycznie bez problemu? Jak tak, to próbuj różnych programów do odczytywania klucza systemu, może któryś odczyta inny niż ten, co odczytałeś do tej pory.

 

Edit:

Zainstaluj ten holenderski system, zrób to w linku niżej i wygrzeb wszystkie klucze przypisane do PID

https://tradenark.com.ua/windows/windows-xp-activation-code/

 

Strona ładnie się tłumaczy translatorem.

Zobacz czy któregoś z wygrzebanych kluczy będziesz mógł użyć do instalacji polskiej wersji, czy jednak wszystkie będą VLK tylko na tą jedyną wersję systemu.

 

Edit 2:

Kolejna opcja to tego holenderskiego uaktualnić do Service Pack 3 i zainstalować odpowiedni pakiet językowy (tylko musisz poszukać w sieci, bo na stronach MS raczej nie już znajdziesz) i jak opcja zmiany języka nie będzie dostępna w ustawieniach to zrobić to tak:

https://www.wikihow.com/Change-the-Language-of-Your-Computer-(Windows-XP)

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj ten holenderski system, zrób to w linku niżej i wygrzeb wszystkie klucze przypisane do PID

https://tradenark.com.ua/windows/windows-xp-activation-code/

 

Zrobiłem tak jak w tym poradniku, znalazłem plik SETUP.INI i go odczytałem ale nie jestem w stanie znaleźć pliku PID.INF a jedynie PID.DLL, który nie otwiera się normalnie i musiałem sie trochę namęczyć żeby go w końcu otworzyć po czym w środku nie ma nic czego bym szukał. Przeszukałem więc cały komputer i płytę za plikiem PID.INF no i nie mogę go znaleźć więc najpewniej go nie ma. Nie wiem co teraz, porównałem swój numer sczytany z SETUP.INI do numerów tego kolesia od poradnika i być może ruszy znaleziony klucz a jak nie to spróbuję z kolei z tym SP3 po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, nieważne, udało się, wielkie zwycięstwo, odzyskałem.

 

Dzięki za wszelką pomoc, bardzo się przydała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziel się jak odzyskałeś? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, nie będę wam kłamał, nie zadziałało nic xD poszedł pirat i się skończyło cwaniakowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...