Skocz do zawartości
Michu_420

Odpowiednie chłodzenie do podkręcenia CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym kupić Najlepsze chłodzenie do podkręcenie CPU Ryzen 5 3600 do 4,2 MHZ żeby nic się nie stało płyta główna do asrock b450 pro4 obudowa silentiumpc signum sg1x tg rgb

Chłodzenie może być wodne do 299zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie po co? Twój Ryzen boostuje pewnie w okolice 4Ghz. Jedynie zwiększysz pobór energii i głośność zestawu..

 

Poza tym ta płyta jest słaba do OC , a obudowa to piekarnik...

 

Najlepsze chłodzenie do 300 zł? Dark Rock 4 PRO, 15 zł ponad budżet, ale przynajmniej będzie chłodziło trochę VRM.

 

Jednak i tak nie polecam Ci robić procedury OC, czytając opinie na morele można zobaczyć, że sekcja łapie 82 stopnie bez żadnego podkręcania...

 

PS: 4.2GHZ, a nie MHZ ;)

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAVIS 280

 

323,14 ( darmowa dostawa )

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie po co? Twój Ryzen boostuje pewnie w okolice 4Ghz. Jedynie zwiększysz pobór energii i głośność zestawu..

 

Poza tym ta płyta jest słaba do OC , a obudowa to piekarnik...

 

Najlepsze chłodzenie do 300 zł? Dark Rock 4 PRO, 15 zł ponad budżet, ale przynajmniej będzie chłodziło trochę VRM.

 

Jednak i tak nie polecam Ci robić procedury OC, czytając opinie na morele można zobaczyć, że sekcja łapie 82 stopnie bez żadnego podkręcania...

 

PS: 4.2GHZ, a nie MHZ ;)

A jakbym zdjął szklaną obudowę i kupił navis 280 i podkręcił to by się nic nie zepsuło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o boczny panel? Wtedy powinno być ok, ale kto tak używa komputera? Będziesz miał wieczny problem z kurzem...

Ja na Twoim miejscu zmienił bym obudowę na RG4T, nie dużo droższa, a o wiele bardziej przewiewna, jak sprzedasz tą swoją to wcale dużo nie dopłacisz...

 

Sekcja i tak będzie gorąca, jedyna sensowna opcja to umieszczenie tego navisa na górze obudowy, wtedy by nie było tak zle.

Jednak ja nie ufam AIO takiego typu, wygląda na najtańsze co może być, 2 lata gwarancji, kusi tylko ledami... Jak już pakować się w AIO, to lepiej kupić coś porządniejszego typu fractal celsius s24, ale wtedy od razu rośnie cena...

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o boczny panel? Wtedy powinno być ok, ale kto tak używa komputera? Będziesz miał wieczny problem z kurzem...

Ja na Twoim miejscu zmienił bym obudowę na RG4T, nie dużo droższa, a o wiele bardziej przewiewna, jak sprzedasz tą swoją to wcale dużo nie dopłacisz...

 

Sekcja i tak będzie gorąca, jedyna sensowna opcja to umieszczenie tego navisa na górze obudowy, wtedy by nie było tak zle.

Jednak ja nie ufam AIO takiego typu, wygląda na najtańsze co może być, 2 lata gwarancji, kusi tylko ledami...

A jakie polecasz AIO w dobrej cenie i właśnie chciałem dać na góre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie sensowne minimum: Corsair Hydro Series H100X (CW-9060040-WW), fractal celsius s24 też jest bardzo dobry, ale droższy.

 

Jak masz mocno napięty budżet to możesz wziąść i tego navisa, da radę... ale ja osobiście nie brał bym nic poniżej corsaira.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wcale powiedziane, że Twój procek zrobi 4.2GHz all core. Może się skończyć na 4.1GHz i dalej będziesz miał ścianę. Do takiego procka kupiłbym jako chłodzenie Fortisa 3, bo realnie nic więcej nie potrzeba, a sens wydawania 300 zł, które stanowią ponad 1/3 wartości procesora jest wątpliwy, bo OC do 4.2GHz da Ci z 5-6% więcej wydajności. W tanie AiO bym się nie pchał, bo ani to ciche, ani super wydajne przy niskich obrotach wentylatorów.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortis3 za 140zl lub Grandis dadzą sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie sensowne minimum: Corsair Hydro Series H100X (CW-9060040-WW), fractal celsius s24 też jest bardzo dobry, ale droższy.

 

Jak masz mocno napięty budżet to możesz wziąść i tego navisa, da radę... ale ja osobiście nie brał bym nic poniżej corsaira.

Dark Rock 4 PRO dało by radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak koledzy wyżej wspomnieli nawet Fortis 3 wystarczy, ten Dark Rock Pro 4 to razem z Noctua NH-D15 najwydajniejsze chłodzenia powietrzne. Ogólnie z wszystkiego powyżej i włącznie z Fortis 3 będziesz zadowolony, ten ryzen nie grzeje się jakoś bardzo...

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mu da z 1,4 [V] to nie powiedziałbym , że się nie zagrzeje :P Navis 280 nie jest złym chłodzeniem , a temp. będą niższe niż na Noctua 15 ... przy przyzwoitej kulturze pracy ... 240 hałasuje mocno ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ten procesor ciągnie na 1.4V?

100-120 Wat? Fortis 3 da radę to schłodzić, sens dopłacania do AIO jeszcze takiej jakości jest wątpliwy :question:

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...