Skocz do zawartości
irok

Cyfrowe zakłócenia w interfejsie audio usb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam interfejs audio ESI U46XL, którego używałem przez wiele lat, dopóki nie pojawił się pewien problem. W losowych odstępach czasu na wyjściu interfejsu pojawia się szum jak ze starego modemu.

 

Brzmi to tak: usb_noise.mp3

 

Jako że nie chcę się z tym interfejsem rozstawać, próbuję jakoś naprawić ten problem. Do tej pory zrobiłem:

 

1. Wymieniłem kondensatory elektrolityczne w interfejsie 

2. Próbowałem różnych kabli usb

3. Próbowałem różnych wejść usb

4. Próbowałem odłączać inne urządzenia usb od komputera

 

Żadna z powyższych czynności nie przyniosła rozwiązania.

 

Posiadam drugi interfejs Yamaha Audiogram 3 i z nim nie ma takiego problemu - żadnych szumów itp. więc albo nie jest to wina samego komputera albo interfejs Yamaha lepiej sobie radzi z zakłóceniami. Z drugiej strony, pożyczyłem interfejs ESI koledze i nie stwierdził on żadnych problemów, sam też sprawdziłem go z laptopem i również nie było zakłóceń. Może więc jednak przyczyna leży w moim komputerze? Sam już nie wiem. Ten interfejs z tym komputerem działał przez lata bez problemów i nagle przestały się dogadywać.

 

Jeśli macie jakieś pomysły jak mogę debugować gdzie leży przyczyna problemu, piszcie proszę. Może jest jakiś miarodajny sposób na przetestowanie szyny USB w moim komputerze?

 

Zastanawiałem się też nad izolatorem usb, który powoduje separację galwaniczną między urządzeniem a komputerem (takie coś), ale nie jestem pewien czy to coś da.

 

Dodam jeszcze, że szum pojawia się tylko na wyjściu interfejsu. Mogę nagrywać sygnał z wejść interfejsu kiedy wyjścia szumią (co jest mega-irytujące) i na nagraniu jest czysto, bez szumu.

 

Kto może cokolwiek pomóc niech pisze, wiem że znajdzie się tu taki magik co rozgryzie problem ;)

 

Pozdrawiam

Ja :)

Edytowane przez irok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem trochę inny problem u siebie z zewnętrzną kartą dźwiękową Creative G6, po zmianie płyty głównej w subwooferze szumy buczenie, praca dysku itp. Jasna cholera mnie dobijała, bo karta dźwiękowa super, a na poprzedniej płycie głównej było wszystko OK. W moim przypadku problem w 100% takie cudo rozwiązało:

 

https://mp3store.pl/...audio-idefender

 

Po zaaplikowaniu tego na wyjście USB + zewnętrze zasilanie 5v (czyli notabene zostaje odcięta pętla masy) cisza jak makiem zasiał!

Może takie coś by Tobie pomogło?

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli siedzisz na Win10, to niestety po tych genialnych update'ach potrafią one uwalić sporo interfejsów - zarówno na PCI, jak i USB. Sterowniki do kontrolera USB mają również spore znaczenie - zdarzają się płyty główne, które stwarzają bardzo duży problem interfejsom audio, zaś inne - nie. Przykładem były płyty, na których kontrolery USB 3.0 były produkcji Asmedia - same problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina systemu, bo dzieje się to i na windows i na linuksie. Nic nie jest odtwarzane a w głośnikach słychać to co podesłałem na nagraniu.

 

Niestety po dodatkowych testach stwierdzam, że to jednak wina interfejsu, bo podłączony do gniazda (bez komputera zupełnie) też wydobywa z siebie jakieś szumy, jest ich mniej, ale są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...