Skocz do zawartości
Teerumi

RTX 2060 SUPER CZY RX 5700 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolega zamierza na dniach wymienić kartę graficzną i ma dylemat czy rtx 2060 super vs rx 5700 xt .

 

Ostatnio słyszałem iż amd ma problemy ze sterownikami .

 

Specyfikacja pc : Max na kartę 2200 zł

 

*Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W

*Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS MAX

*Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

*Procesor AMD Ryzen 5 3600

*Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 512GB PCIe x4 NVMe

*Dysk Toshiba P300 3 TB 3.5" SATA III

*Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2 XE1436

*Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

 

Proszę o pomoc jak to jest z tymi sterownikami amd , grane będzie na rozdziałce 1080p może w przyszłości 1440p

Edytowane przez Teerumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam miałem ten strach - mam teraz 5700 i problemów większych nie mam - na początku trafił się BSOD i restarty sterownika, ale to wszystko przez OC pamięci. Dałem sobie z tym spokój, sam rdzeń można było pchnąć dość daleko i działam.

 

Kwestia czy będziesz mieć tyle szczęścia co ja czy nie - jeśli nie masz czasu na zabawę to weź 2060 super i będzie grało. Jak nie, 5700 XT od Gigabyte jest udany i moja 5700 na nastawach z biosu 5700Xt działa cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz jaką karte ma?

gtx 970

 

sam miałem ten strach - mam teraz 5700 i problemów większych nie mam - na początku trafił się BSOD i restarty sterownika, ale to wszystko przez OC pamięci. Dałem sobie z tym spokój, sam rdzeń można było pchnąć dość daleko i działam.

 

Kwestia czy będziesz mieć tyle szczęścia co ja czy nie - jeśli nie masz czasu na zabawę to weź 2060 super i będzie grało. Jak nie, 5700 XT od Gigabyte jest udany i moja 5700 na nastawach z biosu 5700Xt działa cicho.

z amd myśli o rx 5700 xt red devil .

Edytowane przez Teerumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebujesz RT i jesteś w stanie zaakceptować problemy rx5700xt w niektórych grach, to będzie lepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym RX500xt: ceny wzięte ze sklepu Xtreem jak przykład

 

PALIT RTX 2060 SUPER JETSTREAM LE - 1835zł

SAPPHIRE RX 5700 XT NITRO+ - 1950zł

GIGABYTE RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X - 2305zł

 

chyba, że będzie jakiś 2700super w promocji za 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczywiście, cenowo w ogóle się NV nie opłaca w tej półce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebujesz RT i jesteś w stanie zaakceptować problemy rx5700xt w niektórych grach, to będzie lepszy wybór.

o jakich problemach mowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do wątku o navi. Jest ich coraz mniej ale czasami występują losowo w rożnych konfiguracjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do wątku o navi. Jest ich coraz mniej ale czasami występują losowo w rożnych konfiguracjach.

a jak sprawuje się twoja karta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od sterowników 19.12.2 nie mam żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od sterowników 19.12.2 nie mam żadnych problemów.

I z tego co wyczytałem wydajność zbliżona do rtx 2070 super a w niektórych grach większa przy niższej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 5700 XT to bardziej konkurent rtxa 2070 super, cenowo rtx 2060 super jest nieopłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z tego co wyczytałem wydajność zbliżona do rtx 2070 super a w niektórych grach większa przy niższej cenie...

Tak tak dalej zyjecie tymi bajkami, jedna gra dla AMD do przodu i 3 gry do tylu, tak to podsumuje. Sorry ale mialem RTXy a teraz mam Navi i trzeba miec naprawde klapki na oczach zeby powtarzac stale ta bajeczke. Szkoda tylko ze mowi sie tylko o tych grach gdzie Navi dogania 2070S a nie mowi sie o tych gdzie odstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie można powiedzieć, że 5700 XT jest biorąc średnią z wielu gier pomiędzy 2060 Super a 2070 Super, z tym że potrafi czasem pokazać pazur i zbliżać się nawet do RTX 2080 (Battlefield V, Gears V, F1 2019, Far Cry V, Devil May Cry V, Metro Exodus).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie można powiedzieć, że 5700 XT jest biorąc średnią z wielu gier pomiędzy 2060 Super a 2070 Super, z tym że potrafi czasem pokazać pazur i zbliżać się nawet do RTX 2080 (Battlefield V, Gears V, F1 2019, Far Cry V, Devil May Cry V, Metro Exodus).

Tez tak uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak tak dalej zyjecie tymi bajkami, jedna gra dla AMD do przodu i 3 gry do tylu, tak to podsumuje. Sorry ale mialem RTXy a teraz mam Navi i trzeba miec naprawde klapki na oczach zeby powtarzac stale ta bajeczke. Szkoda tylko ze mowi sie tylko o tych grach gdzie Navi dogania 2070S a nie mowi sie o tych gdzie odstaje.

 

Ano czasem odstaje, ale to za cenę +500zł, więc kogo to dziwi? Stosunek cena/wydajność jest dla AMD, a różnice nie tak duże by dopłacać 500 a czasem więcej złotych. Dla przykładu za 1800zł niedawno był 5700XT Pulse, dobra wersja, a 2070 w przynajmniej średniej wersji ile kosztuje?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano czasem odstaje, ale to za cenę +500zł, więc kogo to dziwi? Stosunek cena/wydajność jest dla AMD, a różnice nie tak duże by dopłacać 500 a czasem więcej złotych. Dla przykładu za 1800zł niedawno był 5700XT Pulse, dobra wersja, a 2070 w przynajmniej średniej wersji ile kosztuje?

Ja nie dyskutuje jak widzisz o cenie tylko o wydajnosci, bo nie cierpie jak ktos bezmyslnie faworyzuje dany sprzet sugerujac sie tylko plusami. Trzeba znac wszystkie plusy i minusy danego sprzet lacznie tak jak wspomniales z cena. Gdyby bylo wiecej gier z RT i to jakis ciekawych wybralbym pewnie 2070S ponownie, jednak z braku gier nie ebde doplacal do czegos co mi jest zbedne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam 5700 XT od Gigabyta od jakiś 3 tygodni i żadnych problemów ze sterownikami nie miałem.

Dodatkowo ludzie pisali od problemach przy 1080p ale ja też używam 1080p 144hz i wszystko działa bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup rx'a 5700 xt i sprawdź jak najwięcej gier czy chodzą stabilnie i bez dziwnych przycinek.

Jeśli będzie coś nie tak to masz 2 tygodnie na zwrot i wtedy weźmiesz rtx'a.

Za 2400 zł kupisz 2070s w wersji palit gamerock/palit.

Z rx'ów celuj w sapphire pulse - 1850 zl lub gaming x/nitro + za 1999 zł.

Płacenie za Red debila lub nawet czasami nitro+ około 2250 zł to nie biznes.

Rtx'y 2060s są dość mało opłacalne bo jakaś lepsza wersja to koszt 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak dalej zyjecie tymi bajkami, jedna gra dla AMD do przodu i 3 gry do tylu, tak to podsumuje. Sorry ale mialem RTXy a teraz mam Navi i trzeba miec naprawde klapki na oczach zeby powtarzac stale ta bajeczke. Szkoda tylko ze mowi sie tylko o tych grach gdzie Navi dogania 2070S a nie mowi sie o tych gdzie odstaje.

Jeżeli dla ciebie różnica 5-10 fps to tragedia to może tak . Dla mnie 10 fps to nic a różnica 500 zł+ jest jednak . I dlaczego wiecznie mówi się o kartach nvidi. W polsce 90% testy to testy NVIDI . Wszystko zależy od optymalizacji danej gry....

 

Po 1 to karta dla kolegi i ma określony budżet na niego max 2200 zł ... więc karta rtx odpada

Po 2 sam posiadam rtx 2070 od gigabyte i osobiście żałuje wydanych 2300 zł na kartę

 

Temat można zamknąć kolega kupi jednak rx 5700 xt ze względu iż monitor ma z freesync no i do dobrej wersji rtx trzeba dać 2400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nigdzie nie napisalem ze tragedia, twoim tokiem myslania po co kupowac karte polke wyzej jak daje tylko 10fps??

 

Nikt ci nie kaze posilkowac sie polskimi testami jesli uwazasz ze sa one od Nvidia :E Zawsze mozesz spojrzec na te zagraniczne ktore pokazuja to samo wiec pewnie tez od Nvidia :lol2:

 

U zielonych placisz tez za bezproblemowy support czego juz nie wziales pod uwage, placisz tez za oblsuge RT oraz DLSS ktory wyglada juz oraz lepiej jednak sa to ficzery opcjonalne i nie kazdy tego poki co potrzebuje.

 

Jesli ma okreslony budzet to owszem 5700XT bedzie w jego zasiego tylko i wylacznie.

 

ja ci RTXa nie wpycham do gardla, staram sie tylko wtylumaczyc zebys spojrzal na temat obiektywnie. Nizsza cena nigdy nie bierze sie z nikad i nikt nie daje nic za darmo a wielu uwaza ze 5700XT jest tanszy od 2070S to boskie AMD jest takie dobre i pewnie jeszcze doplaca do tego :E

 

Czekam na relacje kolegi, zoabczymy na jakie problemy trafi lub nie ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Od tego zacznijmy że 5700XT był konkurentem 2070 i ją wygrał, a nie 2070 Super, które zostały wprowadzone później, no i z dodatkową ceną.

 

5700 był konkurentem 2060 i ją wygrał, a po zmodowaniu biosu na XT wygrywa też z 2060 Super.

 

W obu przypadkach NVIDIA wprowadziła kontrę, ale za wyższe ceny.

 

2060 - zerowa opłacalność, każdy 5700 jest lepszy, a nawet 5600XT z biosem.

 

2060 Super - zerowa opłacalność, bo to są już ceny 5700XT.

 

2070 Super - zerowa opłacalność, no chyba że w całkowicie najgorszym chłodzeniu.

 

I można się jedynie tym mitycznym supportem zasłaniać, kiedy to dla wielu RXy chodzą od ręki.

 

I niech będzie że 2070S jest te 7-10% lepszy, no problemo, za to się dopłaca wiele stówek. Normalna sprawa. Jak wyjdzie RX 5800 za 2400zł to się pomyśli jak będzie lepszy niż 2070S i wtedy to będzie rywal.

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-2070-super.c3440

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ciastolina35 Najcichsze, to BQ i Sickleflow. Chyba dobrze zrozumiałem... ustawiasz max rpm wentylatorom obudowy, żeby wentylatory od np. CPU nie wchodziły na większy rpm przy uruchomionej przeglądarce Opera ? Dla czego lepiej kontrolować wentylatory z poziomu np. FanControl zamiast z dołączonego mechanicznego kontrolera obrotów ? Dla tego, że FanControl dynamicznie reguluje poprzez krzywe rpm obrotami wentylatorów z każdego gniazda FAN na płycie głównej. A kontroler mechaniczny działa zawsze z takim samym rpm w zależności od przełącznika rpm. Albo wolno, albo średnio, szybko, itd. Nie ma płynnej regulacji zależnej od temperatury danego czujnika. To bardzo wygodne i darmowe rozwiązanie. Dla przykładu ustawienia FC w moim blaszaku: Teraz oglądam film i piszę na forum. Wentylatory stoją, bo nie ma prawie żadnego obciążenia i można spokojnie spać za to pod obciążeniem zaczyna się taniec, ale nie na maxa, tylko zależny od temperatury grafiki i procesora. Ale jak kto woli, może być kontroler z obudowy.   Nie ma sensu montowania wentylatorów do obudowy powyżej 1k rpm, bo tylko uszy będą boleć. Zrób sobie testy z użyciem monitoringu temperatur CPU i GPU, gdy masz wyłączone wentylatory obudowy, gdy są ustawione na średnie rpm i gdy są ustawione na max rpm. To wszystko wyjaśni  
    • Witam, wrzucilem jak to wyglada, przyszedl mi nowy zasilacz - ten sam problem choc napiecia nieco wzrosly..     zrobilem to, nadal nie moge uzywac rzeczy z podswietleniem
    • Ja ostatnio wrzuciłem 5xfluctusy do swojej budy. Przy niskim obciążeniu są przyjemnie niesłyszalne, ale na maks obciążenia już trochę dają. No i mają fan stop, piękna rzecz  
    • https://store.steampowered.com/news/app/292030/view/5848561962978383311 No to teraz fani będą już w stanie zrobić prawdziwe cuda z tą grą
    • Dostrzegam pewne podobieństwo
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...