Skocz do zawartości
Tonny5

Jak utworzyć zwykłe konto użytkownika w Win10?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak utworzyć zwykłe konto użytkownika? Gdzieś czytałem, że w nowszych wersjach Windows 10 wymusza on utworzenie konta w chmurze. (zainstalowałem właśnie najnowszą wersję Win10) Ktoś jednak mi powiedział, że widocznie nie doczytałem, że Microsoft miał przez to już problemy i taka możliwość istnieje. Trzeba tylko wiedzieć jak. Czy te instrukcje dotyczą tego? Jak usunąć konto Microsoft a zamiast tego utworzyć zwykłe? Można to zrobić tylko instalując od nowa system? Co zrobić by taka opcja pojawiła się?

 

Zadam pytanie mądrzej. Czy instalując system mam jakąkolwiek możliwość nie zakładania konta microsoft?

 

Czy mając już założone takie konto w chmurze mogę je usunąć? Na to miejsce założyć nowe - lokalne?

 

Czy też jestem zmuszony posiadać konto microsoft i jedyną możliwością by nie pracować w chmurze jest dodatkowe konto lokalne.

Edytowane przez Tonny5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalując system możesz nie zakładać konta microsoft normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się pokapowałem jak to zrobić. Co do instalacji to, nie było tam takiej opcji, chyba że uruchamiana była poprzez naciśnięcie jakiegoś klawisza na klawiaturze. Nie było żadnej opcji do kliknięcia.

 

By zmienić konto Microsoft (OneDrive) w lokalne wchodzimy w menu start, kierujemy kursor na lewą stronę - wskazujemy ikonkę z ludzikiem - prawy klik - zmień ustawienia konta - a w otwartym oknie klikamy "zamiast tego..." Następnie klik na ikonkę chmurki, wysuwa się z dołu menu - klik "więcej" - Ustawienia, zakładka konto i usuwamy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po zainstalowaniu windowsa, podczas pierwszego rebootu odłącz sieć (wyjmij kabel albo nie podawaj WIFI). Wtedy będziesz miał opcję utworzenia konta offline. Jeżeli będzie sieć to ta opcja nie jest widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się pokapowałem jak to zrobić. Co do instalacji to, nie było tam takiej opcji, chyba że uruchamiana była poprzez naciśnięcie jakiegoś klawisza na klawiaturze. Nie było żadnej opcji do kliknięcia.

 

By zmienić konto Microsoft (OneDrive) w lokalne wchodzimy w menu start, kierujemy kursor na lewą stronę - wskazujemy ikonkę z ludzikiem - prawy klik - zmień ustawienia konta - a w otwartym oknie klikamy "zamiast tego..." Następnie klik na ikonkę chmurki, wysuwa się z dołu menu - klik "więcej" - Ustawienia, zakładka konto i usuwamy..

 

Można też prościej, Mój komputer- zarządzaj- użytkownicy i grupy lokalne- użytkownicy- prawy klik nowy użytkownik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam 10, ale w home chyba? nie zadziała - zarządzanie nie pokaże tych pozycji

 

z cmd w trybie administratora

 

net user konto hasło /add

 

net localgroup administratorzy konto /add

 

to zadziała chyba także w home - ale jakie to konto, tzn lokalne czy ms nie wiem

 

ewentualnie w szukaj netplwiz - i prawy klik- uruchom w trybie administratora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 2 opcje:

a) nie łącz się z siecią (odepnij kabel) na czas instalacji, nie podpinaj się do WiFi po instalacji

lub

b) podaj losową nazwę, potem odzyskiwanie hasła wpisując cokolwiek, a dostaniesz opcję założenia konta offline/lokalnego.

 

Osobiście stosuję opcję b.

Edytowane przez Janke5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dawnych normalnych czasach nazwano by politykę ms po imieniu, czyli szantaż; powinnien być wybór konto lokalne\ms, z dokładnym wyjaśnieniem czym się różnią i konsekwencjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nie macie w czasie instalacji wyboru konta offline? Instalowałem windowsa 2 tygodnie temu i była tam dokładnie taka opcja. Chyba, że jest ona dostępna tylko w wersji Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej nie łączyć sie z siecią podczas instalacji.

Trzeba tam zaznaczyć opcję "Nie mam Internetu" czy coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...