Skocz do zawartości
macio07

Problem z połączeniem przez WiFi (nie wszystkich urządzeń)

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Od razu na wstępie napiszę, że nie za bardzo ogarniam temat, więc dlatego też zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Z racji tego że modem dostawcy ZTE F660 mam w innym pokoju niż korzystam z połączenia WiFi, połączyłem go kablem z routerem 8Level wrt150, który jest w drugim pokoju i tu mam wspomniany problem dzieje się tak, że nie może mnie połączyć, albo mnie rozłącza i zdecydowanie wolniej wszystko się ładuję, występuję to tylko w przypadku telefonu i tabletu, laptop działa normalnie, dość długo korzystam z takiego połączenia i wcześniej nie miałem takich problemów, zdaję sobie sprawę, że mam bardzo duże zaszumienie przez inne sieci, ale czy to w tym może być problem ? Może macie pomysł co może być jeszcze nie tak, może zmiana kanału przyniesie jakiś efekt ?

post-542776-15800316476315_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefon i tablet pewnie z androidem, więc raczej pytaj na forum androida; niezależnie - może i telefon i tablet odbierają sygnał nie z rutera, tylko z modemu, stąd takie problemy; prosty sposób sprawdzenia polecenie trace route, czy bramką będzie ruter czy modem na androidzie; ewentualnie sprawdź ustawienia sieci na androidzie, co jest bramką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Tak, dokładnie zarówno tablet jak i telefon są na androidzie, ale z modemu sygnału raczej nie odbierają, ponieważ wyłączyłem w nim wifi. A mam pytanie, wiadomo zaszumienie jest u mnie bardzo duże, ale czy na podstawie wykresu z Inssider Twoim zdaniem wybrać inny kanał niż ustawiłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszna pixeloza to co wstawiłeś, ale najsensowniejszym kanałem wydaje się 1.

Co do winy androida to niby możliwe ale 2 urządzenia na raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdż na androidzie siłę sygnału, jest do tego dużo aplikacji

 

jeśli duże zaszumienie prawdopodobnie na androidzie wifi na 2.4, gdzie kanałów niedużo i wąskie, stąd wpływ interferencji- niewiele poza kombinowaniem z kanałami da się zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...