Skocz do zawartości
marianin1

GTX 1070 SLI Czy ma Sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa z SLI ? Ponieważ w niskiej cenie jestem w stanie kupić taką jak moja drugą kartę msi gaming x gtx 1070 i zrobić z niej sli bez zmiany platformy, na yt jest kilka filmików które pokazują że pod SLI 1070 w niektórych grach Równają się z 2080 super. bez konieczności sprzedaży mojej karty i wymiany na RTX co nie zbyt mi się uśmiecha, ze względu na słabe przyrosty mocy względem mojej 1070 a np RTX 2070. Moja sztuka dobrze się kręci i po oc jestem w stanie osiągnąć wyniki podobne do 1080 w testach opierających się na grach. Mój sprzęt: CPU:3600x, Płyta: MSI X470 Gaming Plus, RAM: Patriot X.M.P (3733MHz), Zasilacz: Enermax Revolution 950W, Buda: Fractal R6. Z góry dzięki na wszystkie odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się - SLI to już przeszłość. Pascale królami wydajności w nowych API też nie są. Lepiej zbieraj kasę na AMPERE :E

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego sensu. Najlepiej to sprzedać to co masz i polować na okazję 2070 super za ~2000zł (niedawno były całkiem spoko wersje za 1900zł nówki), albo jakieś outletowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego sensu. Najlepiej to sprzedać to co masz i polować na okazję 2070 super za ~2000zł (niedawno były całkiem spoko wersje za 1900zł nówki), albo jakieś outletowe.

Co do 20xx itd. to na pewno się wstrzymam ponieważ na tym co mam przy fhd wszystko i tak działa bez zarzutu, jedynie co to wyłączam z 2/3 bajery w ustawieniach z ultra na high lub medium i mam stałe 60fps. Więc w tym przypadku wolę poczekać na nową serie. a Pytanie zadałem ponieważ z tego co widziałem miałem nadzieję że SLI (w moim przypadku) niskim kosztem, sporo bym sobie poprawił wydajność no ale cóż, będę się musiał wstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na youtubie jest pełno fejkowych filmików z testami bez OSD.

1070 SLI to będzie mniej więcej wydajność 5700XT/2070Super. W przyszłości może być tylko gorzej ;)

 

Tutaj jest mocniejsza wersja 1070Ti i masz 47fps w SOTR. Moja 5700XT robi 43fps. Tylko nie wiem czy on testował na najwyższych ustawieniach bo chyba było jeszcze Highest, więc na High miałbym więcej fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 20xx itd. to na pewno się wstrzymam ponieważ na tym co mam przy fhd wszystko i tak działa bez zarzutu, jedynie co to wyłączam z 2/3 bajery w ustawieniach z ultra na high lub medium i mam stałe 60fps. Więc w tym przypadku wolę poczekać na nową serie. a Pytanie zadałem ponieważ z tego co widziałem miałem nadzieję że SLI (w moim przypadku) niskim kosztem, sporo bym sobie poprawił wydajność no ale cóż, będę się musiał wstrzymać.

 

W 3/4 gier sli w ogóle nie działa, czyli pracuje tylko jedna karta, w 1/4 jako tako działa, ale nie jest to korzyść x2 tylko np. +30%. Może i się znaleźć jakaś "perełka" gdzie te sli będzie działać tak jak trzeba, ale na prawdę nie ma to sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na youtubie jest pełno fejkowych filmików z testami bez OSD.

1070 SLI to będzie mniej więcej wydajność 5700XT/2070Super. W przyszłości może być tylko gorzej ;)

 

Tutaj jest mocniejsza wersja 1070Ti i masz 47fps w SOTR. Moja 5700XT robi 43fps. Tylko nie wiem czy on testował na najwyższych ustawieniach bo chyba było jeszcze Highest, więc na High miałbym więcej fps.

Domyślałem się, że niektóre filmiki mogą być fejkowe, dlatego z ciekawości aż zadałem pytanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrachujac juz ze 2x1070 to kiepski pomysl to jeszcze bardziej kiepskim jest SLI do 1080p :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrachujac juz ze 2x1070 to kiepski pomysl to jeszcze bardziej kiepskim jest SLI do 1080p :E

wiem wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jedynie co to wyłączam z 2/3 bajery w ustawieniach z ultra na high lub medium i mam stałe 60fps. ...

 

w co grasz, że 1070 Ci w FHD brakuje? I to 60 FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...