Skocz do zawartości
dekzzie

Uniwersalny monitor 1500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

potrzebuje pomocy przy wyborze nowego, uniwersalnego monitora. Monitor będę wykorzystywał do czytania, przeglądania www, filmów oraz seriali, czasami jakiejś grafiki czy montażu filmów, nie wykluczam również podłączenia go pod konsolę. Zależy mi na czymś o wielkości min. 27 cali. Budżet to ok 1500zł, chyba że będzie warto trochę dopłacić do czegoś lepszego. Zależy mi żeby miał vesa, więc regulacja nie jest istotna. Sam czytając różne artykuły zatrzymałem się nad LG 27UK600 lub ul600 z nowszym display portem albo ul550(najtanszy), ale także znalazłem Philipsa 278E1A/00, który ma chyba wszystko czego potrzebuję; jest sporo tańszy od reszty, ale brak jakichkolwiek o nim opinii, recenzji i nie wiem czy jest warty uwagi.

Oprócz 27 cali szukałem czegoś większego i trafiłem na Benq ew3270ue oraz LG 32uk550, tylko one znowu są na matrycy VA, a ja do tej pory brałem pod uwagę tylko ips ze względu na kolory, które chciałbym żeby były dobre. Z tego co widziałem to 32calowego ips'a 4k w tej cenie nie znajdę, a 1440p czy takiej rozdziałce chyba nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p czy takiej rozdziałce chyba nie ma sensu?

Nie ma sensu na 31,5". Oczywiście znajdą się tacy, którzy się do tak niskiego PPI przyzwyczaili, co nie zmienia faktu, że w porównaniu do 4K to 2,5K na 31,5" jest ziarnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu na 31,5". Oczywiście znajdą się tacy, którzy się do tak niskiego PPI przyzwyczaili, co nie zmienia faktu, że w porównaniu do 4K to 2,5K na 31,5" jest ziarnem.

 

Rozumiem, a jeśli chodzi o porównanie np. 27UL600 z Philipsem 278E1A? W ogóle warto się zainteresować Philipsami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy mamy Philips IPS 23,8" 2560x1440, którego pomierzyłem i jest OK, pod wzgl. np. liniowości (lepiej wypada niż np. jakiś ACER IPS), choć miłym zaskoczeniem był gamut 120% sRGB. Natomiast taki LG 27UL600 nie sądzę by był lepszy od Philips 27" IPS 4K (gamut ten sam, liniowość pewnie równie przeciętna, ... no może, może kontrast być lepszy, bo w LG zmierzyli 1200:1 w RTINGS, ale oni nie "umią" mierzyć kontrastu dokładnie, a w Philips okolice 1000:1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy mamy Philips IPS 23,8" 2560x1440, którego pomierzyłem i jest OK, pod wzgl. np. liniowości (lepiej wypada niż np. jakiś ACER IPS), choć miłym zaskoczeniem był gamut 120% sRGB. Natomiast taki LG 27UL600 nie sądzę by był lepszy od Philips 27" IPS 4K (gamut ten sam, liniowość pewnie równie przeciętna, ... no może, może kontrast być lepszy, bo w LG zmierzyli 1200:1 w RTINGS, ale oni nie "umią" mierzyć kontrastu dokładnie, a w Philips okolice 1000:1).

 

Ok, czyli ten Philips jest dobrym wyborem w tej cenie? Czy może jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli ten Philips jest dobrym wyborem w tej cenie? Czy może jeszcze coś innego?

Philips 276E8VJSB/00 4K 27" IPS w cenie ~1000zł jest świetnym wyborem (IPS 4K za takie pieniądze ... rewelacja). Z drugiej strony staniał też do takiego poziomu LG 27UD59-W Biały. Natomiast Philips 278E1A/00 nie wiem czy coś ma lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 276E8VJSB/00 4K 27" IPS w cenie ~1000zł jest świetnym wyborem (IPS 4K za takie pieniądze ... rewelacja). Z drugiej strony staniał też do takiego poziomu LG 27UD59-W Biały. Natomiast Philips 278E1A/00 nie wiem czy coś ma lepszego.

Philips 276E8VJSB nie ma vesa, a 27UD59 dosyc grube ramki, co niezbyt mi sie podoba. Pozostaje więc chyba ten 278e1a albo 27ul600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...