Skocz do zawartości
ramzes1120

Windows 10 czy to pirat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem nowy komputer a pewien znajomy mi go poskładał i wgrał system windows 10. No i nie wiem czy to jest legalny czy nie. Widzę informacje że system jest aktywowany i robiły mi się ostatnio aktualizacje. Więc z mojego punktu widzenia wygląda wszystko ok bo na pirackim windowsie chyba aktualizacje nie miałyby miejsca. Czy dobrze myślę? Można jakoś sprawdzić legalność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nalepkę, klucz (w postaci nadruku na plastikowej karcie lub uzyskanego maila), czy cokolwiek innego gdzie widniałby klucz? Masz dowód zakupu na system?

Jak nie to nie masz żadnego potwierdzenia legalności systemu.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem nowy komputer a pewien znajomy mi go poskładał i wgrał system windows 10. No i nie wiem czy to jest legalny czy nie. Widzę informacje że system jest aktywowany i robiły mi się ostatnio aktualizacje. Więc z mojego punktu widzenia wygląda wszystko ok bo na pirackim windowsie chyba aktualizacje nie miałyby miejsca. Czy dobrze myślę? Można jakoś sprawdzić legalność?

Jeżeli masz znajomego co daje prezenty za 500zl to jest legalny ale prawdopodobnie tylko aktywował kodem z Allegro za 10zl. Jak używasz go tylko w domu to nie ma stresu ale jeżeli masz komputer kupiony na firmę to powinieneś kupić oryginał w sklepie za 450-500zl i aktywować na nowym kluczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie musisz klucza z allegro posiadać żeby robić aktualizacje wystarczy z warezów pobrać Windows 10 i też masz non stop aktualizację.

Oczywiście w gwoli ścisłości nie namawiam nikogo do piractwa

:)

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie tylko aktywował kodem z Allegro za 10zl.

Albo użył klucza z jakiegoś innego kompa/obudowy który posiadał :D Szczególnie jeżeli to jakiś "osiedlowy naprawiacz kompów" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem o co chodzi. To mój prywatny komputer. Więc teraz pytanie czy lepiej zablokować jakoś aktualizacje systemu czy mogę zostawiać tak jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to home to updaty możesz tylko blokować przez włączenie połączeń taryfowych dla swojego połączenia sieciowego. Żadne taski w harmonogramie zadań, wpisy w rejestrze, czy nawet wyłączenie usługi updatów nie zablokują tego.

Edytowane przez doman18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja pro. Bardziej mi chodzi o to czy te aktualizacje lepiej wyłączyć czy są one bezpieczne jeśli Windows nie jest oryginalny. Bo wcześniej ktoś pisał że jeśli to mój prywatny komputer to nie ma stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma stresu.

 

A ktoś może wyjaśnić to:

h ttps://www.gram.pl/news/2020/01/27/klucze-windows-10-pro-oem-w-prezencie-przy-zakupie-autoryzowanych-programow-antywirusowych-za-pol-ceny.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie musisz klucza z allegro posiadać żeby robić aktualizacje wystarczy z warezów pobrać Windows 10 i też masz non stop aktualizację.

To ja mam dla was inny trik:

Bierzecie dowolną instalkę windowsa 10 i instalujecie. Pomijacie aktywację. W rogu ekranu macie mały napis o tym, że system jest nieaktywowany. I to tyle. Wszystko działa normalnie.

 

Ogólnie rzecz biorąc, w obrocie gospodarczym, jeśli dostaniesz jako osoba prywatna fakturę od firmy, masz prawo zakładać, ze towar jest wolny od wad, w tym wad prawnych. Instalujesz windę za 10zł i korzystasz legalnie. firmy mają obowiązek sprawdzenia kupowanego towaru, więc sama faktura tu nie wystarczy, przez co kupując na firmę musisz zapłacić za nową licencję lub upewnić się, że odsprzedawana licencja może być w ten sposób odsprzedawana. Naklejki itp. to sprawa drugorzędna, bo nie ma przepisu prawa, który by mówił, że warunkiem posiadania rzeczy jest posiadanie do niej naklejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam dla was inny trik:

Bierzecie dowolną instalkę windowsa 10 i instalujecie. Pomijacie aktywację. W rogu ekranu macie mały napis o tym, że system jest nieaktywowany. I to tyle. Wszystko działa normalnie.

Tak, działa ale 30 dni. A jak zrobisz 3 razy rearm to 120. A później albo klucz albo reinstalka i od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ktoś może wyjaśnić to:

h ttps://www.gram.pl/news/2020/01/27/klucze-windows-10-pro-oem-w-prezencie-przy-zakupie-autoryzowanych-programow-antywirusowych-za-pol-ceny.shtml

Były o to awantury na forum - poszukaj.

 

Ogólnie takie promocje są możliwe i się zdarzają legalnie, ale zależy od WIARYGODNOŚCI. Np:

-kupując SSD Crucial dostałem gratis Acronis True Image (potem inni kupowali nawet po 99 zł i też dostawali - program droższy niż SSD)

-dawno temu do płyty Biostar dostałem gratis Norton Ghosta.

Jednak te firmy są o ogromnej wiarygodności i promocje w pełni legalne.

 

Natomiast BZFuture to strona o zerowej wiarygodności, bez danych kontaktowych, z samymi ofertami promo po kilka razy taniej. Te oferty masz też na innych stronach np. pcworld i tam w linku na końcu masz pcworld (a nie gram), ot linki afiliacyjne: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sie%C4%87_afiliacyjna. Strony takie jak gram czy pcworld dostają z tego kasę, nie wiem czy mogą beknąć za piractwo, ale jeśli MS naśle na nich BSA czy FOTA to zaraz te 10 000 zł z reklam zamieni się w odsiadkę i milionowe kary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...