Skocz do zawartości
ewaawe

Format Win 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Windowsa 10 i chcę zrobić format i zainstalować Windowsa 8 który jest na tym dysku oryginalnie do instalacji, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem ale chyba chodzi ci o to tak >>

W instalatorze Windowsa wciśnij Shift + F10 następnie komendy:

 

diskpart

list disk

select disk wybierasz swój dysk

clean

convert GPT

exit

 

masz czysty dysk i możesz dalej kontynuować instalacje systemu jeśli źle zrozumiałem odezwij się pw :)

 

co do GPT a MBR różnica jest taka że na GPT jest nowszy i pozwala na większa ilość partycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wybootować instalator z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa który miał zainstalowany Windows 8 oryginalnie po zakupie i zrobiłem aktualizacje do Windowsa 10, ale już strasznie się muli system i chcę zrobić format i zainstalować system 8 ale nie z płyty tylko z tej partycji co ma instalator oryginalny. Jak zrobić tego formata na Windows 10 aby po skończeniu instalowało system 8 z partycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jakiej marki to laptop. Sprawdź w instrukcji i/lub w necie, jak przywrócić system do stanu fabrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to firma HP. To nie robi się tego na zasadzie, że formatuje się cały dysk i po tym następuje instalacja Windowsa z recovery? Nie znam się na tym kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę to wykonać jak mam aktualnie Windows 10? I zainstaluje mi się normalnie 8 po tej czynności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz koniecznie win 8? Nie lepiej od razu zainstalować win 10 na kluczu z 8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej nie wiem jak to zrobić, i nie mam klucza do 8 bo to jest z partycji a tam nie wpisuje się klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjmiesz baterię, to powinieneś zobaczyć naklejkę. W większości lapków tam jest.

 

Gorzej jak klucz jest na partycji EFI. Wtedy lepiej próbować przywrócić. Tak, to powinno wyzerować do stanu pozakupowego więc nawet gdy masz w10.

 

Generalnie to cokolwiek zrobisz dobrze żebyś wcześniej zrobił obraz dysku Conezillą czy czymś podobnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę to wykonać jak mam aktualnie Windows 10? I zainstaluje mi się normalnie 8 po tej czynności?

Tak. Przeczytaj to co masz w tych linkach. Wszystko jest dobrze wyjasnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz win8 czy win10, to musisz zdecydować.

Jeżeli win8 to instalujesz z partycji odzyskiwania według instrukcji dołączonej do laptopa. Jeżeli nie ma na laptopie nalepki z kluczem a jedynie hologram windowsa to klucz jest w BIOS i nie musisz go wpisywać przy instalacji.

 

Jeżeli chcesz win10 to albo przy użyciu opcji odzyskiwania systemu przywracasz go do stanu początkowego bez zachowania danych (jeżeli chcesz stan taki jak po formacie), albo robiąc pendrive instalacyjny przy użyciu Media Creation Tool (darmowe narzędzie Microsoftu) instalujesz win10 na czysto i też nie musisz wpisywać żadnego klucza, bo klucz już został przypisany do laptopa i te informacje są zapisane na serwerze aktywacyjnym Microsoftu.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...