Skocz do zawartości
barusiek

Procesor + płyta główna do 1000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj czego szukasz, bo płyta plus CPU za 1000zl to trochę mało precyzjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma AM3+ wchodzi w grę? Mam FX 8150 z Sabertoothem 990FX, sprzedam za dużo mniej niż 1000zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj czego szukasz, bo płyta plus CPU za 1000zl to trochę mało precyzjne.

Szukam czegoś co by dobrze współpracowało GTX 1080. Aktualnie posiadam płytę główna MSI z77a-g43 z i5 3570k w związku z czym są duże ograniczenia wydajności

 

Szukam czegoś dużo mocniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zaaplikuj sobie 3770 lub 3770K i jeszcze tego GTX,a nakarmisz tanim kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zaaplikuj sobie 3770 lub 3770K i jeszcze tego GTX,a nakarmisz tanim kosztem.

 

 

Nieopłacalny stary szrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300zl spoko opcja. 4c8t pociagnie wszystko w 60fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niekoniecznie.

 

Za 400 zł masz NOWEGO r5 1600 AF 12nm. Używana płytę dostaniesz za 200 zł, a 2X8GB DDR4 też za podobne pieniądze.

 

Wychodzi około 800 zł za sprzęt 8 lat młodszy i dużo wydajniejszy, a cena 3770 + przyzwoite MOBO i RAM wychodzi dość podobna, a do nowszej platformy najprawdopodobniej będzie jescze gwarancja.

Edytowane przez Exodiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie raczyłeś zauważyć,że gość posiada przyzwoitą płytę i ram.

Tak więc 300 vs. 800 nie wygląda tak różowo.

Nie zawsze opłaca się brać "nowości"-tym bardziej że różnica w grach jakaś kosmiczna by nie była.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie raczyłeś zauważyć,że gość posiada przyzwoitą płytę i ram.

Tak więc 300 vs. 800 nie wygląda tak różowo.

Nie zawsze opłaca się brać "nowości"-tym bardziej że różnica w grach jakaś kosmiczna by nie była.

 

Co z tego że ma? Nie można sprzedać? Nie rozumiem gościu Twojej logiki w której chyba zakładasz, że stare graty chowasz do szafy i o nich zapominasz..

Tymbardziej że nic lepszego do tej płyty już nie włozy.

 

Ja tam w podobnej cenie wolałbym nowsze, lepsze i z gwarancją - ale nie cyrk nie moje małpy :)

Edytowane przez Exodiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi b450m bazoka/mortar

Ryzen 1600af

Crucial ballistix 2x8gb 3200mhz cl16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz wziąć inną tańszą płytę na B450 jak nie zależy Ci na "lepszym" wyglądzie, bo jakieś tam OC i tak zrobisz na każdej,

 

1600 AF na proline 395 zł

Edytowane przez Exodiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stare i7 nawet z k maja sens jesli ktos ma tanią mobo np z wadami - wtedy ciezej sprzedac taka a 3770 mozna do 4,2 podkrecic nawet, bo jesli nawet mamy dobrą płyte to z68/z77 kosztują 250-300zł + do tego proc 3770 350? 600-650zł

 

za niewiele wiecej mozna by kupic 6700 bez k i jakas zwykla mobo bo tu i tajk nie podkrecisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy tak, aczkolwiek np. mi udało mi się dorwać jakąś H61 z SATA3 i USB 3.0 za parę dyszek i się zastanawiam czy właśnie taka i7 2600 za te ~200-250 zł nie będzie całkiem spoko opcją, bo wtedy masz wyraźnie taniej, prawie połowa ceny setupu z R5 1600

Edytowane przez Exodiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety amd nie mialem wogole a nowinki/ceny przestalem sledzic juz ponad rok temu

 

sam mam 4770k + impacta + gtx1070 mimo ze komp tylko do internetu (1070 musi byc bo mam monitor 5K + dodatkowy 4K) wiec 3x dp musi byc (mam quadro510 niby ale tam jest wentylek a nie che mi sie przerabiacna pasywna, bo jak zlozylem calosc rok temu to dalej dziala

 

 

do 2600 mozna kupic male mobo lenovo/dell czasami po 40-50zł, przeskok z 2600 na 3770 był spory w wydajnosci wg mnie, z 3770 na 4770 juz mniej

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam czegoś co by dobrze współpracowało GTX 1080. Aktualnie posiadam płytę główna MSI z77a-g43 z i5 3570k w związku z czym są duże ograniczenia wydajności

 

i7 2600k za 300zł dajesz na swoją płytę i podkręcasz, po sprzedaniu i5 3570k (pewnie okolice 200zł), wyjdzie Cię około stówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Intel I5 8400+MSI B360M PRO-VD +Crucial 16GB(2x8) DDR4 2666MHz Ballistix Sport AT CL16. Płyta BOX jeszcze ok 2 lata GW, CPU BOX ok 1 rok GW, ram 5 lat GW bez kilku miesięcy. PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze bedziesz cos skladac na takiej plycie

Msi Z390 Tomahawk cena 510zl Box gwarancja plyra zakupiona w pazdzierniku 2019r nic nie bylo odpakowywane tylko plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...