Skocz do zawartości
Erisdaar

Wybór laptopa...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewną wątpliwość co do wyboru laptopa. Przeszukałem już dość sporo ofert (od tych nowych, po outletowe/leasingowe) i chyba trudność polega na tym, że moja wiedza informatyczna jest mocno średnia...

Do czego będę go używać? Przede wszystkim multimedia (muzyka, filmy itp.), także praca biurowa (studia... ;) );, czasem też jakaś gierka (raczej nie z tych najnowszych). Nie zależy mi jakoś na wytrzymałości, raczej wszędzie gdzie jeżdżę mam dostęp do gniazdka.

 

Oczekiwania? Dosyć szybki (jak na podaną półkę cenową), lekki (dużo podróży), 13-14" i cenowo do tych 3000. Moim aktualnym sprzętem jest prawie 6. letni SAMSUNG NP-530U4B-S01PL (13", AMD) - jak dla mnie spełniający do tej pory wszystkie moje wymagania...

 

Po przeszukaniu multum ofert, ostatecznie odrzuciłem sprzęty używane (znając moje szczęście do przyciągania wadliwych rzeczy) i skupiłem się na nowych. Tutaj moją uwagę przykuł

http://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-huawei-matebook-d-14-53010ecr-ryzen-5-2500u-8-256g-r-vega-8-14-quot-w10-sil

oraz http://www.x-kom.pl/p/525478-notebook-laptop-141-lenovo-ideapad-s540-14-ryzen-7-8gb-1tb-win10.html?_ga=2.267032264.715964520.1580052474-175245276.1580052474&_gac=1.216711458.1580055375.EAIaIQobChMIw47niMqh5wIVBEkYCh3tZgj9EAAYAyAAEgK0DPD_BwE

 

Wiem gdzie jest różnica, tylko nie do końca wiem jakie to może mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości (tzn. to że np. jakis klub kupuje bramkostrzelnego zawodnika, nie znaczy że będzie równie skuteczny w nowym zespole - taki obraz chyba najbardziej odzwierciedla moje wątpliwości ;) .

 

Dzięki za wszelkie opinie i z chęcią przeczytam też jakieś inne propozycje.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają to być starsze gierki to Vega 8/10 będzie słusznym wyborem. Do pozostałych zastosowań oczywiście podane propozycje będą równie dobre - są matryce IPS także to najważniejsze.

 

W budżecie zmieścisz się z najnowszą wersją MateBooka:

Huawei MateBook D 14 R5-3500/8GB/512/Win10 srebrny - 2999 zł

 

ALternatywnie:

Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10 - 2799 zł

Aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, ekran matowy IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...