Skocz do zawartości
dontpanic

EuroTruck / AmericanTruck kierownica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem EuroTruck Simulator 2 (i myślę też o American Truck). Jaki zestaw z kierownicą będzie ok? pytam bo chodzi tu o 12 biegowe skrzynie :D

 

co doradzicie ?

 

pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zmieniać biegi za pomocą drążka to nie ma takiej kierownicy na rynku chyba, że dałoby się skonfigurować to tak jak jest faktycznie w 12 biegowych ciężarówkach tj. żeby było to ogarnięte kombinacją naciśnięcia jakiegoś przycisku + zmiana pozycji drążka. Nie wiem czy takie coś da się zrealizować ;) Sam w ETS2 jeżdżę z automatem.

 

Co do dobrych kierownic w wymiarze ogólnym to wszystko zależy od budżetu, jak chcesz nowe i dobre to:

- 900pln - Thrustmaster TMX Pro / T150 Pro - 3 pedały tj. gaz, hamulec, sprzęgło (wersja bez Pro nie ma sprzęgła i jest tańsza o 200pln), bez drążka zmiany w zestawie, drążek do zestawu kosztuje ~650pln

- 900pln - Logitech G920 / G29 - 3 pedały (gaz, hamulec, sprzęgło), bez drążka, drążek do kompletu kosztuje ~200pln

- 1600pln - Thrustmaster TX Leather Edition - 3 pedały (gaz, hamulec, sprzęgło), bez drążka, drążek do kompletu kosztuje ~650

 

Patrząc na powyższe zestaw Logitech G920 / G29 + Shifter wychodzą najtaniej gdy chcemy zestaw z drążkiem zmiany biegów.

 

Jak nie grałeś wcześniej w nic na kierownicy to zawsze możesz zacząć od zakupu używki np. Logitech Driving Force GT (DFGT), ma tylko dwa pedały i wbudowany drążek sekwencyjny ale ma już 900* obrotu i przyzwoity system Force Feedback.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecę G920 - całkiem niezła kiera , w morelach za 849 i drążek 179 ;)

 

biegi > przekładam 6 przełożeń, następnie przyciskiem na kierownicy zmieniam skrzynię na długą i zmieniam od 7 do 12 ;) Jak chce zejść na krótka skrzynię znów naciskam ten przyporządkowany przycisk .

 

Kiera jest dość solidna i ciężka , wszędzie podają 2,25 kg , ja ją ważyłem na wadze i waży ~ 2,8 [kg] !

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biegi > przekładam 6 przełożeń, następnie przyciskiem na kierownicy zmieniam skrzynię na długą i zmieniam od 7 do 12 ;) Jak chce zejść na krótka skrzynię znów naciskam ten przyporządkowany przycisk .

 

Czyli mniej więcej tak jak to jest w amerykańskich ciężarówkach (przycisk i zmiana położenia drążka). W sumie do ETS2 drążek to by była fajna opcja, do Assetto Corsa nie widziałem zastosowania (łopatki zdecydowanie wygodniejsze) ale może i warto by było zainwestować w drążek do mojego TXa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ET2 -shifter-bardzo fajna sprawa . Polatałem troszkę wczoraj Project Cars 2 > tu to łopateczki only ;)

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yep, dokładnie o czymś takim myślimy w kwestii Logitecha. Thrustmaster ma taką, która ma dwa tryby pracy tj. sekwencja lub 6 przełożeń + wsteczny ale taki shifter kosztuje 650pln i wymaga podpięcia do kierownicy Thrustmastera.

 

Swoją drogą Logitech też miał taką, która miała dwa tryby pracy ale były z nią jakieś problemy i Logitech zrezygnował z niej. To były jeszcze czasy pierwszych kierownic od Logitecha z ciut wyższej półki tj. G25.

 

Swoją drogą, G25 za ~1000pln to była górna półka, nic lepszego/droższego Logitech nie miał i nie ma nadal do zaoferowania. Thrustmaster startuje na 700 i kończy się na 2500, a Fanatec startuje dopiero w okolicy 2000pln.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie do ETS/ATS super ąę force feedback jest niepotrzebny (ludzie przecież to jest kierownica na której simracerzy torowi potrafią się wbić to dop10 światowego), a stosunek ceny do kąta obrotu, faktu posiadania 3 pedałów i taniości shiftera sprawia, że do tych tytułów byłby to mój ścisły faworyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yep, dokładnie o czymś takim myślimy w kwestii Logitecha. Thrustmaster ma taką, która ma dwa tryby pracy tj. sekwencja lub 6 przełożeń + wsteczny ale taki shifter kosztuje 650pln i wymaga podpięcia do kierownicy Thrustmastera.

 

Skrzynię Thrustmastera można podpiąć pod USB i wtedy działa z każdą kierownicą a nawet i bez niej ;). Osobiście używam w połączeniu z G25. Generalnie jest spoko i warta tych 450zl (za używke), tylko zmiana między układem klasycznym i sekwencyjnym jest skrajnie upierdliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kierownice logitech g29 z pedełami i drążkiem zmiany biegów gas i chamulec działa mam problem ze sprzęgłem i drążkiem zmiany biegów czy dotego jest potrzebny jakiś program logitech czy można to rozwiązać na ets2

proszę o pomoc

The_Killer_0412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem ustawionej zmiany biegów na manetkach? :Up_to_s: Na mojej starej kierownicy z tyłu jest do tego odpowiedni przełącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mniej więcej tak jak to jest w amerykańskich ciężarówkach (przycisk i zmiana położenia drążka). W sumie do ETS2 drążek to by była fajna opcja, do Assetto Corsa nie widziałem zastosowania (łopatki zdecydowanie wygodniejsze) ale może i warto by było zainwestować w drążek do mojego TXa.

W asetto jest taki fajny patent że jak masz auto które występuje w manualu to inaczej nie pojedziesz bo łopatki nie działają...oczywiście można to zmienić w opcjach.

 

Ale latanie mercem 190 albo cobrą ze sprzęgłem i dzwignią powoduje banana na twarzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...