Skocz do zawartości
_MRT_

Używany i7-7700K 4.2GHz w 2020r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie odnośnie i7-7700k 4.2GHz. Otóż składam komputer i mam zamiar kupić od znajomego ten procesor za 1000zł. Przy czym dorzuci mi płytę główną MSI Z170-A PRO za 50zł(Używaną przez tydzień, gdyż koledze wymieniono w serwisie, ale sobie kupił nowy komputer). Zastanawiam się więc, czy warto by było kupić od niego, czy może lepiej by było zainwestować w coś nowszego w zakresie tych pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj. 4 rdzeniowce zaczynają umierać, lepiej kupić ryzena 3600 nówkę za ~800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj. 4 rdzeniowce zaczynają umierać, lepiej kupić ryzena 3600 nówkę za ~800zł

 

No tak, lepiej by było, ale kwestia socketu i ograniczonego budżetu :D. Jednak MSI Z170-A PRO za 50zł to dość okazyjna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, lepiej by było, ale kwestia socketu i ograniczonego budżetu :D. Jednak MSI Z170-A PRO za 50zł to dość okazyjna cena.

Ten procesor ma podobną wydajność w grach do ryzen 5 3600, natomiast w aplikacjach wykorzystujących wielowątkowść sporo mu ustępuje. Fakt, ryzen 3600 ze znośna płytą wyjdzie 200-300 pln drożej, ale chyba warto dopłacić. W bonusie gwarancja i zdecydowanie bardziej przyszłościowa platforma.

Edytowane przez delaroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, lepiej by było, ale kwestia socketu i ograniczonego budżetu :D. Jednak MSI Z170-A PRO za 50zł to dość okazyjna cena.

 

Tu nie ma żadnej okazji, ludzie się pozbywają tego starocia póki jest coś wart, bo w kwietniu i7 7700k będzie nazywał się i3-10100K, a zablokowane i3 4/8 będą tańsze, ale zapewne droższe od 1600AF 6/12. :E

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, lepiej by było, ale kwestia socketu i ograniczonego budżetu :D. Jednak MSI Z170-A PRO za 50zł to dość okazyjna cena.

 

Ryzen ze znośną płytą wyjdzie 1100zł za nowy bardziej przyszłościowy sprzęt, kontra 1050zł za używkę która w niektórych grach już cierpi patrz BF/assassin creed, tam bez 6 rdzeni będą dropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no dobra, dziękuję za pomoc wszystkim! Czyli Ryzen 5 3600, 3.6GHz BOX z płytą Gigabyte B450 AORUS ELITE będzie lepiej?

 

 

I pytanie czy taki zestaw będzie optymalny do granicy 2600? (Ram i zasilacz od kolegi)

 

Obudowa:

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

 

Płyta główna:

Gigabyte B450 AORUS ELITE

 

Procesor:

Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32 MB, BOX

 

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 1650 SUPER Windforce OC 4GB GDDR6

 

Dysk:

Dysk Toshiba P300 1 TB 3.5" SATA III

Edytowane przez _MRT_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego zestawu. Lepiej wydać 940zl na Ryzen 1600af, MSI b450m Pro-vdh max, 2x8gb Crucial balistix 3000 cl15 lub Ryzen 3600 plus płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego zestawu. Lepiej wydać 940zl na Ryzen 1600af, MSI b450m Pro-vdh max, 2x8gb Crucial balistix 3000 cl15 lub Ryzen 3600 plus płyta.

 

 

Ryzen 1600af nie widzę nigdzie dostępnego, chyba nie ma go w Polsce.

 

Ale co do tej płyty głównej to są jakieś zauważalne różnice między micro ATX a zwykłym ATX? Naprzykład w wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego zestawu. Lepiej wydać 940zl na Ryzen 1600af, MSI b450m Pro-vdh max, 2x8gb Crucial balistix 3000 cl15 lub Ryzen 3600 plus płyta.

Też się pod tym podpisuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proline masz po 399zl, w euro.com.pl są po 419zl. W euro.com.pl możesz zamówić z odbiorem w sklepie i sprawdzić czy numer part jest AF. To jest ten sam chipset na micro i pełnym, nie ma różnic w wydajności. Z x-kom tez przysyłają AF chociaż na stronie maja opis AE. https://www.ceneo.pl/86478283

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak teraz patrzę i w tych cenach jest jeszcze Intel Core i5-9600KF, 3.7GHz, 9MB, BOX z płytą główną Gigabyte B365M D3H

 

Zawsze jakoś byłem bardziej przekonany do intela ;) Nie byłaby to lepsza opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak teraz patrzę i w tych cenach jest jeszcze Intel Core i5-9600KF, 3.7GHz, 9MB, BOX z płytą główną Gigabyte B365M D3H

 

Zawsze jakoś byłem bardziej przekonany do intela ;) Nie byłaby to lepsza opcja?

Nie. 6 wątków to kompletnie nie-przyszłościowy wybór. Teraz jeszcze wystarczają (tak jak i 7700k), ale za rok - dwa będzie już słabo. 12 Wątków dla nowo budowanych kompów to takie minimum, poniżej którego lepiej nie schodzić. Jak chcesz Intela, to minimum I7 8700. Albo czekaj do kwietnia. Nowe I5 będą miały już 6/12, a nie 6/6 jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. 6 wątków to kompletnie nie-przyszłościowy wybór. Teraz jeszcze wystarczają (tak jak i 7700k), ale za rok - dwa będzie już słabo. 12 Wątków dla nowo budowanych kompów to takie minimum, poniżej którego lepiej nie schodzić. Jak chcesz Intela, to minimum I7 8700. Albo czekaj do kwietnia. Nowe I5 będą miały już 6/12, a nie 6/6 jak teraz.

Prognozowanie ze szklanej kuli. Ewentualnie Instytut statystyk z d. Prorokowanie ile wątków starczy albo nie i jeszcze okres czasu, wow. Przypomina mi się premiera PS4 jakoby 4 rdzeniowce miały już, już za chwileczkę iść na emeryturę bo pisane gry pod "nowe" konsole miały być optymalizowane pod 8 rdzeni Jaguara.

 

Wyciągnę szklaną kulę i powiem że widzę w niej 8 gołych rdzeni do 2025 roku, a co!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. 6 wątków to kompletnie nie-przyszłościowy wybór. Teraz jeszcze wystarczają (tak jak i 7700k), ale za rok - dwa będzie już słabo. 12 Wątków dla nowo budowanych kompów to takie minimum, poniżej którego lepiej nie schodzić. Jak chcesz Intela, to minimum I7 8700. Albo czekaj do kwietnia. Nowe I5 będą miały już 6/12, a nie 6/6 jak teraz.

 

 

Ja to się niezbyt znam na tych technikaliach procesorów, ale widzę na testach, że ta i5-9600KF wychodzi minimalnie lepiej. Komputer będzie przeważnie do grania, więc tutaj pytanie czy to jest jakaś większa różnica z tymi wątkami? (Pytam jako kompletny laik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się niezbyt znam na tych technikaliach procesorów, ale widzę na testach, że ta i5-9600KF wychodzi minimalnie lepiej. Komputer będzie przeważnie do grania, więc tutaj pytanie czy to jest jakaś większa różnica z tymi wątkami? (Pytam jako kompletny laik)

Porównujesz cepa za 400 do cepa za prawie 900zł.?

Gdzie tu sens i logika?

 

Ryzen 1600af to król wydajności w swojej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się niezbyt znam na tych technikaliach procesorów, ale widzę na testach, że ta i5-9600KF wychodzi minimalnie lepiej. Komputer będzie przeważnie do grania, więc tutaj pytanie czy to jest jakaś większa różnica z tymi wątkami? (Pytam jako kompletny laik)

 

Jak chcesz się pakować w Intela to w kwietniu proponuje, i5 wtedy będzie miał 6/12.

 

Na chwilę obecną 1600 AF kiler cena/wydajność. :thumbup:

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak teraz patrzę i w tych cenach jest jeszcze Intel Core i5-9600KF, 3.7GHz, 9MB, BOX z płytą główną Gigabyte B365M D3H

 

Zawsze jakoś byłem bardziej przekonany do intela ;) Nie byłaby to lepsza opcja?

Pakowanie się obecnie w 6/6 za 900zl jest kompletnie bez sensu. Do tego przepłacona plyta na której go nie podkręcasz, ani pamięci ram.

Za ta kasę tylko Ryzen 3600 lub czekanie na 10gen Intela i i5 6/12. Za rok o i5 6/6 nikt nie będzie pamiętał, a Intel będzie chciał zapomnieć. Jak ktoś lubi intela to można pójść budżetowo w i5-9400f plus tania płyta na h310m. Jednak w budzetowcach króluje obecnie Ryzen 1600af, gdzie będziesz mógł później wymienić na mocniejsze Ryzeny z serii 3000 oraz 4000. 10 gen intela dostanie nowa podstawkę, wiec ich na obecnych płytach nie zainstalujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prognozowanie ze szklanej kuli. Ewentualnie Instytut statystyk z d. Prorokowanie ile wątków starczy albo nie i jeszcze okres czasu, wow. Przypomina mi się premiera PS4 jakoby 4 rdzeniowce miały już, już za chwileczkę iść na emeryturę bo pisane gry pod "nowe" konsole miały być optymalizowane pod 8 rdzeni Jaguara.

 

Wyciągnę szklaną kulę i powiem że widzę w niej 8 gołych rdzeni do 2025 roku, a co!

No i widzisz przyjacielu, minęło ledwo trzy - cztery lata od premiery PS 4 i 4 gołe rdzenie do grania już się nie nadawały. A obecnie to już totalna porażka. W nowych grach I7 2600k (4/8) stock bije na głowę niepodkręconego I5 7600k (4/4), a wiec procesor pięć (sic!) generacji młodszy i taktowany na stock o 10% wyżej. Także tego, wiesz jak jest :) Popatrzmy tylko na ten filmik, 9:45.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz przyjacielu, minęło ledwo trzy - cztery lata od premiery PS 4 i 4 gołe rdzenie do grania już się nie nadawały. A obecnie to już totalna porażka. W nowych grach I7 2600k (4/8) stock bije na głowę niepodkręconego I5 7600k (4/4), a wiec procesor pięć (sic!) generacji młodszy i taktowany na stock o 10% wyżej. Także tego, wiesz jak jest :) Popatrzmy tylko na ten filmik, 9:45.

 

Ile razy trzeba pisać że testy z listopada są już nieaktualne? RDR II dostał patcha w grudniu/styczniu na gołe rdzenie. Minęło 7 lat od premiery i7 2600K, i dopiero teraz pojawiło się może 10 gier (głównie Ubi) (sic!) wykorzystujących HT. Niesamowite.

Chcesz kwiatki z pclaba i innych stron, komentarzy użytkowników podobnych do ciebie ze szklanymi kulami? Nie nadawały się do jakiego grania? W 99% tytułów? Nadawały się. Totalna porażka? A gadanie że 12 wątków to minimum to już uznaje za bzdury, niczym te 12 wątków w tym 1600 autor wykorzysta to prędzej wymieni na AM5/6 DDR5/6 z lepszym IPC. Znajdź mi testy z 2016-2017 roku gdzie 4 rdzenie wymiękały i się nie nadawały :E :E

 

Co nie zmienia faktu, że i7-7700K to tragiczna pozycja za te kwotę, max 600 zł. A pakowanie się w Intela ogólnie nie ma sensu - każda podstawka ma rok/dwa lata ważności, co jest ostrym przegięciem.

Dopóki Intel nie wypuści 10/7nm to w sumie nie ma sensu rozglądać się za ich ofertą.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy trzeba pisać że testy z listopada są już nieaktualne? RDR II dostał patcha w grudniu/styczniu na gołe rdzenie. Minęło 7 lat od premiery i7 2600K, i dopiero teraz pojawiło się może 10 gier (głównie Ubi) (sic!) wykorzystujących HT. Niesamowite.

Chcesz kwiatki z pclaba i innych stron, komentarzy użytkowników podobnych do ciebie ze szklanymi kulami? Nie nadawały się do jakiego grania? W 99% tytułów? Nadawały się. Totalna porażka? A gadanie że 12 wątków to minimum to już uznaje za bzdury, niczym te 12 wątków w tym 1600 autor wykorzysta to prędzej wymieni na AM5/6 DDR5/6 z lepszym IPC. Znajdź mi testy z 2016-2017 roku gdzie 4 rdzenie wymiękały i się nie nadawały :E :E

 

Co nie zmienia faktu, że i7-7700K to tragiczna pozycja za te kwotę, max 600 zł. A pakowanie się w Intela ogólnie nie ma sensu - każda podstawka ma rok/dwa lata ważności, co jest ostrym przegięciem.

Dopóki Intel nie wypuści 10/7nm to w sumie nie ma sensu rozglądać się za ich ofertą.

No może trochę przesadziłem, ale już w 2017 roku pojawiła się pierwsza popularna gra, gdzie na 4/8 grało sie komfortowo, a na 4/4 (idntyczny porcesor, tylko bez HT) już nie. AC Origins.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że i7-7700K to tragiczna pozycja za te kwotę, max 600 zł.

W jednym takim sklepie jest właśnie promocja na Ryzen 7 2700 BOX. Cena 607 zł.

Tak więc i7-7700k nawet za 600 zł to IMO marny interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dziękuje wszystkim za tą dyskusje i odpowiedzi! Całe szczęście, że zapytałem, bo potem bym tylko żałował i na dodatek przepłacił... Jednak warto się pokusić o ekspertów:D Myślę, że temat już do zamknięcia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz oglądam recke 1600 r5 w niższym procesie a tam 2700x prawie tak dobry do gierek jak 7700k. Intela coś tam ruszysz z tych 4.4 ghz ale to tylko 4 rdzenie + ht. Czekać do kwietnia na nowe intele nie wiem czy będzie sens bo i z początku tanio nie będzie. Jak do gierek jakaś dobra inwestycja po kosztach to 3600 ewentualnie myślisz nad modyfikacją płyty pod dostępne coffe lake.

 

Ok doczytałem że nie masz jednak płyty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być opłacalne, to ryzen 1600. Nie koniecznie w sklepie będzie zaznaczone że AF, ale tak naprawdę są małe szanse byś jeszcze dostał starego - dlatego, że po prostu już tylko AF są produkowane. A jeśli ma być jak najszybciej w danym budżecie to ryzen 3600. W obu przypadkach do tego ballistixy AES i masz fajny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...