Skocz do zawartości
VemoS

Problem z freezowaniem internetu

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zadam strasznie głupie pytanie, jak ruszasz kablem operatora podłączonym do PC i gdybyś pingował, to masz więcej timeoutów ? Jeśli nie - to typowo sprawa dla operatora

 

Poruszałem kablem dookoła przy wtyczce podczas pingowania, ale internet nie zareagował. A pytałem się we wcześniejszych postach o kabel, bo kiedyś miałem szczury hodowlane w domu i przypuszczam, że ten kabel może być w niektórych miejscach nadgryziony (choć tego nie sprawdzałem), ale tak jak mówię to było dawno temu i teraz raczej kabel by się nagle nie zepsuł od tak, poza tym nigdy nie miałem problemu z netem, aż do tej pory.

 

 

A nie ma jakiegoś nowszego?

 

Tak, według wersji, która zainstalowałem sam ręcznie, to ta windowsowa nie jest najnowsza co widać na dołączonym obrazku. Wersja która zainstalował windows to 9.0.0.42, ja zainstalowałem 9.0.0.49 i jest to wersja czysta bez apki, data sterownika też jest nowsza.

 

pz5qxmublj8i.jpg

 

wszystkie dostępne sterowniki na stronie killera pod 2400

 

s2lfnpvkmmoj.jpg

 

l97y59n9cl0f.jpg

 

Gdy miałem win 7 to pierwszy sterownik był wgrany, potem jak przeszedłem na 10 to ten drugi był wgrany, teraz zainstalowałem ten ostatni czysty sterownik 64 bit. Można powiedzieć, że użyłem już wszystkich możliwych. Przetestowałem teraz w boju net, na początku wydawoło mi się że jest stabilniej, ale tylko mi sie wydawało. Nic więcej nie wymyśle, będę musiał podpiąć inna karte sieciową, to ostatnia rzecz chyba którą mogę zrobić.

 

http://prntscr.com/qvv93f taki time out wszedł, że aż mnie z gry wyrzuciło

Edytowane przez VemoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel jak najbardziej możesz sprawdzić, bo nikt tego za Ciebie nie zrobi. Następnie jedynie co pozostaje to albo sprawdzić sytuacje na jakimś systemie typu live (bez instalacji), jeśli problem występuje dalej to pozostaje sprawdzić na innym sprzęcie...

Jeśli chodzi o uruchomieniu systemu operacyjnego typu live to ściągnij Hiren’s BootCD, przygotuj pendrive Rufusem i zobacz co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem tego Hiren boota, ale miałem spore problemy w nim z internetem, w sensie nie chciało mi zainstalować sterowników czy coś w ten deseń, po głębszej analizie udało mi się zainstalować drivery ręcznie. Oczywiście zacząłem od razu pingowanie i w sumie sytuacja jest podobna, z tym że czasem pojawiał się inny komunikat.

 

Tu pierwszy screen, zrobiony na szybko:

 

x63o1tmfoyu7.png

 

pozostałe screenshoty w linkach:

 

1) http://prntscr.com/qw3ool

2) http://prntscr.com/qw3oyc

 

Mam coś wiecej w tym hiren boot zrobić?, jeśli tak to napisz dokładnie co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypnij kabel ze swojego kopa i podłącz inny komputer (może ktoś znajomy ma laptopa). Jeśli problem zniknie, to przyczyna tkwi w komputerze. Jeśli problem pozostanie wina po stronie operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypnij kabel ze swojego kopa i podłącz inny komputer (może ktoś znajomy ma laptopa). Jeśli problem zniknie, to przyczyna tkwi w komputerze. Jeśli problem pozostanie wina po stronie operatora.

Dokładnie, choc o ile kojarzę na modemu z komórki było OK, więc albo sieciówka albo ISP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wiem, że minęło trochę czasu, ale po prostu odstawiłem problem na później. Niestety nie został on rozwiązany do dziś.

 

W ostatnim tygodniu zrobiłem 2 rzeczy. Pierwsza to wsadzenie nowej karty sieciowej pod PCI-E, lecz niestety problemu to nie rozwiązało, gdyż dalej jest to samo czyli time outy wchodzące dosyć często.

Druga rzecz to podłączenie neta do starego laptopa w celu diagnozy, wyniki wrzucam w linkach (spore rozmiary screenów):

 

1) http://prntscr.com/rrm2yd

2) https://prnt.sc/rrm3vr

 

Wygląda na to, że wina jednak tkwi w komputerze, czego najbardziej się bałem. Jeśli dobrze rozumiem, problem jest z płytą główną? czyżby wchodziła w grę wymiana płyty czy można coś innego zrobić w tej sprawie? Od razu podkreśle, że sprzęt jest już dawno po gwarancji. Pozdrawiam.

Edytowane przez VemoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Płyta raczej nie jest problemem. Prędzej coś z systemem. Możesz zrobić i podać logi systemowe z FRST. Też mam neta w Netii, tyle że z własnym routerem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadłem z bieżacego stanu o czym tu dyskutujecie, ale po wykresach to raczej nie jest jest problem płyty głównej.

Tak czy inaczej, jeśli WAN do chaty dostarcza Ci ISP to jak @Qwinto napisał, to ich brocha.

Składaj zgloszenie do reklamacji, napisz losowe zrywanie połaczenia i dołącz tego wyczesanego zrzuta z "DESTINATION HOST UNREACHABLE:. Przed tym już nie będą walić ściemy. Coś się rozłącza i koniec pieśni, a komunikat potwierdza że ktoś wyciąga albo samoczynnie utraca połączenie z portem i masz j.w.

 

Na innym kopie testowym też masz takie "rozłączenia"?

 

Jeszcze jedna sprawa, a może to kwestia sterowników do grafy lub przegrzewającej się grafy (lub czegoś innego powodującego throttling) lub niewłaściwej konf. RAM?

(prawdopodobnie wspominałem o tym wcześniej) Piszę dlatego, że napisałeś w pierwszym poście że sytuacja wydarza się podczas grania..

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta raczej nie jest problemem. Prędzej coś z systemem. Możesz zrobić i podać logi systemowe z FRST. Też mam neta w Netii, tyle że z własnym routerem.

Proszę bardzo o to skany:

1) FRST - https://pastebin.com/6y7micsa

2) Additional - https://pastebin.com/3MNjjQBQ

3) shortcut - https://pastebin.com/S9spA6kD

Dokładnie internet to Blast, internet osiedlowy, nie wiem czy ma coś wspólnego z Netią.

 

Wypadłem z bieżacego stanu o czym tu dyskutujecie, ale po wykresach to raczej nie jest jest problem płyty głównej. Tak czy inaczej, jeśli WAN do chaty dostarcza Ci ISP to jak @Qwinto napisał, to ich brocha. Składaj zgloszenie do reklamacji, napisz losowe zrywanie połaczenia i dołącz tego wyczesanego zrzuta z "DESTINATION HOST UNREACHABLE:. Przed tym już nie będą walić ściemy. Coś się rozłącza i koniec pieśni, a komunikat potwierdza że ktoś wyciąga albo samoczynnie utraca połączenie z portem i masz j.w.Na innym kopie testowym też masz takie "rozłączenia"?Jeszcze jedna sprawa, a może to kwestia sterowników do grafy lub przegrzewającej się grafy (lub czegoś innego powodującego throttling) lub niewłaściwej konf. RAM?(prawdopodobnie wspominałem o tym wcześniej) Piszę dlatego, że napisałeś w pierwszym poście że sytuacja wydarza się podczas grania..

Sparawa jak już kiedyś pisałem, była zgłaszana dwa razy - za pierwszym powiedzieli, że na czas sprawdzania łącza było wszystko ok. Za drugim razem znów przyjęli zgłoszenie, ale babka powiedziała, że coś tam mają założyć, jakąś sonde czy coś, dokładnie się nie określiła. Na tym się skończyło, do dnia dzisiejszego żadnej odpowiedzi od nich. Przy najbliższej okazji mogę się spytać ich czy coś zadziałali w tym kierunku, a jak nie to jeszcze raz zgłosze usterke, jeśli będzie trzeba. W moim ostatnim poście napisałem że internet został sprawdzony na innym kompie, dokładnie laptopie, wyniki są wyżej podane. Sytuacja z timeoutami jest podczas nawet siedzenia na pulpicie z tylko odpaloną komenda cmd.

Edytowane przez VemoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko rozumiem. Ja nie wykluczam, że to nie musi być problem z netem, ale zakładam że warto zweryfikować. ISP powinien mieć info, co się dzieje po ich stronie i jeśli dają Ci neta do domu (w sensie kablem WAN lub kable WAN+modem) to w ich interesie leży zweryfikowanie całej linii. Problemów może być wiele, od prostych sieciowych jak tu opisujemy, a przez problemy z firewall'em, oprograowaniem firm trzecich, a na uszkodzeneniu hardware u Ciebie czy błędu konfiruacji u ISP (choć w to wątpię). Zobaczymy co pokaże wynik FIRSTa, wstępnie widać co tam używasz, ale czekamy na diagnozę specjalisty i już.

 

Ps. Net masz przesyłany do bloku po kablu czy bezprzewodowo? (dziwne pytanie, wiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko rozumiem. Ja nie wykluczam, że to nie musi być problem z netem, ale zakładam że warto zweryfikować. ISP powinien mieć info, co się dzieje po ich stronie i jeśli dają Ci neta do domu (w sensie kablem WAN lub kable WAN+modem) to w ich interesie leży zweryfikowanie całej linii. Problemów może być wiele, od prostych sieciowych jak tu opisujemy, a przez problemy z firewall'em, oprograowaniem firm trzecich, a na uszkodzeneniu hardware u Ciebie czy błędu konfiruacji u ISP (choć w to wątpię). Zobaczymy co pokaże wynik FIRSTa, wstępnie widać co tam używasz, ale czekamy na diagnozę specjalisty i już.

 

Ps. Net masz przesyłany do bloku po kablu czy bezprzewodowo? (dziwne pytanie, wiem)

 

Ja od początku wiedziałem, że jak mam problem z internetem, to będzie to trudny przypadek do rozwiązania. Niestety w przypadku sieciowych problemów wszystko tak naprawdę może być odpowiedzialne, a dojść do tego co jest dokładnie powodem problemów zajmuje trochę czasu. Już bym chciał to rozwiązać, bo sprawa zbyt długo się ciągnie, a próbowałem już prawie wszystkiego (prócz reinstala windowsa). Chociaż dobra strona taka, że nauczę się kilka rzeczy tak przy okazji. Ważne dla mnie tylko jest to, żeby nie był to problem sprzętowy, w sensie uszkodzenia czegoś, bo komputer nie jest taki stary.

 

Na laptopie net działał dobrze, był tylko jeden drop co widać na screenach, ale to może wina laptopa, który ledwo nadążał nad wysyłaniem 4 pathpingów na raz. Dlatego z tego mogę wywnioskować, że to nie problem operatora, choć jeszcze tego nie wykluczam permanentnie oczywiście. Jeżeli chodzi o przesył internetu, to jeśli się nie myle, to wszystko leci kablem. Pozdrawiam.

Edytowane przez VemoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do logów z FRST.

Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

CloseProcesses:

CreateRestorePoint:

Task: {00826250-9C2D-4F16-A914-5C9C66BF639C} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\OCURDiscovery => C:\WINDOWS\ehome\ehPrivJob.exe

Task: {03483841-7632-4E21-A703-7F4FEAA05665} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\PBDADiscoveryW1 => C:\WINDOWS\ehome\ehPrivJob.exe

Task: {154DF8F8-537E-4C80-B0A8-E29E04AB6F9A} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\PBDADiscovery => C:\WINDOWS\ehome\ehPrivJob.exe

Task: {2B9C84AB-116D-44B9-A96D-FB0AD1AB5338} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\RecordingRestart => C:\WINDOWS\ehome\ehrec.exe

Task: {32B86F33-045F-4335-B14A-F99F9A450614} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\PvrScheduleTask => C:\WINDOWS\ehome\mcupdate.exe

Task: {33194B90-E068-45C6-83FA-3A0AEDF91CC1} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\ActivateWindowsSearch => C:\WINDOWS\ehome\ehPrivJob.exe

Task: {340E635D-7BE7-4697-A035-D4F544E37129} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\OCURActivate => C:\WINDOWS\ehome\ehPrivJob.exe

Task: {48B2E576-F455-4093-BBDC-A2B82107333D} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\PBDADiscoveryW2 => C:\WINDOWS\ehome\ehPrivJob.exe

Task: {5181272E-BD6B-4921-8F2C-2A47DEA921B6} - \Microsoft\Windows\Setup\EOSNotify -> Brak pliku <==== UWAGA

Task: {67FF7F27-A714-42F7-876D-1CD69597B191} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\MediaCenterRecoveryTask => C:\WINDOWS\ehome\mcupdate.exe

Task: {6F6978BE-ABAF-4EA6-8EC4-8E2AB39FE9A8} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\UpdateRecordPath => C:\WINDOWS\ehome\ehPrivJob.exe

Task: {992D7A4B-E040-4105-8E02-9A76F98F5814} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\ConfigureInternetTimeService => C:\WINDOWS\ehome\ehPrivJob.exe

Task: {A776841F-2FAD-4C4B-BD9D-0EDFDD17B942} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\PeriodicScanRetry => C:\WINDOWS\ehome\MCUpdate.exe

Task: {ABC86CF4-25AF-45B0-9A95-153F64A1488D} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\RegisterSearch => C:\WINDOWS\ehome\ehPrivJob.exe

Task: {ACB7CAC7-1D3E-4184-BBB2-C6EFC14783D9} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\DispatchRecoveryTasks => C:\WINDOWS\ehome\ehPrivJob.exe

Task: {B1EEEF80-504F-4C28-9D6D-C7017AD70C2A} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\PvrRecoveryTask => C:\WINDOWS\ehome\mcupdate.exe

Task: {B4CB4976-43E0-4C44-BED9-C4D71AD2CD10} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\InstallPlayReady => C:\WINDOWS\ehome\ehPrivJob.exe

Task: {BEDB35EB-74C6-40BA-9C08-A4630764FAB4} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\SqlLiteRecoveryTask => C:\WINDOWS\ehome\mcupdate.exe

Task: {DC9E8982-A43E-464A-9EFD-B85285E39C90} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\ehDRMInit => C:\WINDOWS\ehome\ehPrivJob.exe

Task: {E41AC6D4-5262-4E9F-964D-1F641C0BE3CE} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\StartRecording => C:\WINDOWS\ehome\ehrec.exe

Task: {E7809BAA-1293-4C84-95E2-C15E382A9DBE} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\ObjectStoreRecoveryTask => C:\WINDOWS\ehome\mcupdate.exe

Task: {F1B1AEE3-A914-453D-807F-B1866FE678F0} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\ReindexSearchRoot => C:\WINDOWS\ehome\ehPrivJob.exe

Task: {F8172965-9ADA-45B0-880D-D469B40B73D7} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Media Center\mcupdate => C:\WINDOWS\ehome\mcupdate.exe

U3 idsvc; Brak ImagePath

2020-04-02 21:56 - 2020-04-02 21:56 - 000000000 ____D C:\Users\Daniel\Downloads\FRST-OlderVersion

DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins

DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins

CMD: netsh advfirewall reset

CMD: ipconfig /flushdns

CMD: netsh int ipv4 reset all

CMD: netsh int ipv6 reset all

CMD: netsh int httpstunnel reset all

CMD: netsh int portproxy reset all

CMD: netsh int tcp reset all

CMD: netsh winsock reset

RemoveProxy:

Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}

EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S (albo przez Plik -> Zapisz) zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Toska, zrobiłem wszystko według poleceń. Mam rozumieć, że teraz mam sprawdzić czy wszystko gra?

Nie wiem czy jest do czegoś potrzebny ten fixlog, ale go wrzucam w razie potrzeby:

 

https://pastebin.com/zkiPeWPn

 

Pozdrawiam,

 

Edit.: po pierwszym teście wszystko wygląda stabilnie, żadnego losta nie było, jutro na pewno zrobię większe maglowanie neta, ale wszystko wygląda obiecująco/.

post-548029-15859464999889_thumb.jpg

Edytowane przez VemoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Być może pomógł reset ustawień sieciowych, czyli komendy konsoli cmd ale potestuj dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem przez weekend neta, ale problem dalej pozostał, może już nie tak upierdliwy jak przedtem. Wrzuce kilka screenów, aby zobrazować jak to wyglądało. Przez weekend było w miare ok:

 

1) http://prntscr.com/ru3w2h

2) http://prntscr.com/ru3zba

 

A dziś przez dosłownie kilka minut wyglądało to tak:

 

rv8snq1d8t2k.jpg

 

W pierwszy dzień, gdy logi zostały sprawdzone, było wszystko spoko, teraz znów zaczęło się z tego co widzę. Nie wiem co moge jeszcze z tym zrobić, może reinstal windowsa ze wszystkimi aplikacjami by pomógł, no i ewentualny kontakt z operator, do niego zaś może zadzwonie potem. Ktoś ma jakieś pomysły jeszcze?

 

 

EDIT.: sytuacja z ostatniej chwili:

q9yuycn4jkko_t.jpg

 

EDIT 2.:

W tej chwile zadzwoniłem jeszcze raz do operatora, wytłumaczyłem jeszcze raz problem i kazali napisać dokładnie mailem co się dzieje i wrzucić przy okazji screeny. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Edytowane przez VemoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawili się u mnie technicy z blasta, szefuncio całej brygady trzy osobowej, powiedział z tego co zrozumiałem, że zostałem podpięty pod innego switcha. Potem przyszedł do mnie do kompa i odpalił speed test (nie wiem po co) i dodatkowo odpalił jeszcze po tym pingowanie ze zwiększoną ilością bitów z 32 do 1400. Nawet przy tej wartości internet działa bez zarzutu, na razie bez żadnych dropów.

 

Jutro ma jeszcze podjechać i założyć coś pod obserwacje łącza, to pewnie to co mieli założyć już chyba z miesiąc (jak nie więcej) temu. Mam nadzieje, że problem już raz na zawsze zostanie rozwiązany, bo zbyt długo on trwał. Pozdrawiam.

post-548029-15864553460877_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...