Skocz do zawartości
VemoS

Problem z freezowaniem internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Piszę tutaj, gdyż mam problem z połączeniem sieciowym podczas grania online, bądź innych rzeczy z tym związanych. Internet potrafi zfreezować na jakieś kilka sekund z dość dużą częstotliwością. Próbowałem sam rozwiązać problem poprzez reinstalacje sterowników karty sieciowej, czyszczenie komputera, skanowanie go, nawet wyłączenie firewalla czy też antywirusa aby zobaczyć czy to nie wina po ich stronie. Na razie nic z tego. Co może być przyczyną takich freezow? czy to może być wina operatora sieci? Moja specyfikacja:

 

i5 6600

GTX 970 MSI

MSI H170 gaming M3

16 gb ram 2133 mHz

SeaSonic SSR-550RM

Windows 10

 

komenda "ipconfig /all" pod linkiem: https://prnt.sc/qt6gzu

 

Następnie zrobiłem kilka testów komendami "ping" oraz "pathping", wrzucam wyniki w poniższych linkach (niektóre screeny są z windows 7, gdyż dziś zrobiłem aktualizacje do 10):

1) ping wp.pl - http://prntscr.com/qt6ks8

2) ping DNS - http://prntscr.com/qt6m6c

3) pathping wp.pl - http://prntscr.com/qt6mrm

4) pathping onet.pl - http://prntscr.com/qt6n8v

5) pathping interia.pl - http://prntscr.com/qt6nwx

6) pathping DNS - http://prntscr.com/qt6sxw

 

Według testów wychodzi, że gdzieś się coś gubi, pytanie czy winą tkwi u mnie czy u operatora. Jeżeli jest ktoś wstanie określić w czym tkwi problem i ewentualnie jak go naprawić, to byłbym mocno wdzięczny. Jeżeli potrzebne są jakieś dodatkowe informacje proszę mówić. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem wygląda to na problemy od Neti od kiedy to występuje u ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tego nie określe od kiedy, ale raczej od dłuższeego czasu. Jakiś czas temu chciałem wrócić do gry w multi, ale właśnie występowały powyższe problemy. Wtedy nie chciało mi się z tym męczyć, więc olałem temat, bo i tak miałem co robić. Ale żeby ciut sprecyzować to może być ze 2-3 miesiące i może nawet więcej. Problem niestety przez ten czas nie ustał z tego co widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a utrata pakietu występuje w cyklicznych i stałych odstępach czasu?

Masz włączoną usługę 'odnajdywanie SSDP' (SSDPSRV) jeśli tak to wyłącz i daj znać, czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według poleceń wyłaczyłem SSDP, bo była włączona i do tego jeszcze wyłączyłem "odnajdowanie sieci", ale na nic się to zdało.

Co do częstotliwości występowania problemu, to nie ma tutaj jakiś dokładnych przerw miedzy nimi, jest to raczej losowe z tego co zauważyłem.

Edytowane przez VemoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A sprawdzałeś czy jest poprawa z działaniem sieci po wyłączeniu protokołu IPv6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wyłączenia "odnajdywania SSDP" oraz protokołu IPv6 dalej są freezy. Nic, pozostaje mi tylko dzwonić do operatora, zobaczę co oni powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wyłączenia "odnajdywania SSDP" oraz protokołu IPv6 dalej są freezy. Nic, pozostaje mi tylko dzwonić do operatora, zobaczę co oni powiedzą.

gdybym miał dokładnie taka samą sytuację, wykluczyłbym kilka spraw:

 

-analiza logów i włączonych usług

- wył wspomniane ssdp

- odnajwywanie sieci etc (pokrewne do ssdp)

- reinstalowal od zera konfigurację sieciową na PC 

- podłączł się bezpośrednio pod modem i wykonał tracert (traceroute), pingi, mtr, pathping, etc - będziesz wiedział czy to sprzęt, a może modem a niekonicznie konfiguracja sieciowa (do ustalenia), ale wykluczy PC

- uruchomił instalację niezależną na PC (np. nBart) celem wykluczenia problemu sprzętowego

- jak masz inną sieciówkę to j.w i zobacz czy masz powtórkę.

- netstat - zobacz co Ci komunikuje.

- możesz też poskanować sieć lokalką

- jak masz router własny - to jak wyżej (plus diagnopstyka j.w. w odniesieniu do router)

 

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa już wczoraj została zgłoszona u operatora. Dziś jeszcze się upewniłem czy aby na pewno to sprawdzili, ale powiedzieli mi, że mam cierpliwie jeszcze czekać i zadzwonią do mnie, bo sprawa cały czas "wisi". Jeżeli to nie jest problem od nich (w co nie wierze), to będę musiał wziąć pod uwagę wszystkie rzeczy, które napisałeś Bulsky i postarać się to ogarnąć. Część tej listy i tak już mam tak jakby za sobą, z resztą poczekam, aż dostanę informacje od operatora. Jak będę coś wiedział więcej to napiszę.

Edytowane przez VemoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. 

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawą sytuację, gdyż w dniu dzisiejszym otrzymałem wiadomość od operatora, który poinformował mnie że to raczej nie od nich jest problem i wszystko gra. Po sprawdzeniu pingowawiem oraz bycia online w grze okazało się, że problem nie znikł. Dalej tracę pakiety a freezowanie jak było tak jest. Spróbowałem innej opcji, odłączyłem obecnego neta i podłączyłem się pod usb telefonem aby sprawdzić jak internet się zachowa. Zrobiłem pierw pingowanie, a potem wszedłem do gry. Okazało się, że net działa jak powinien, zero freezów, a pingowanie we wszystkich linijkach pokazało 0/100.

 

Tutaj ss z pathpingów: http://prntscr.com/qun9jp

 

Zatem tak jak myślałem to musi być wina operatora. Jeszcze się zastanawiam, że skoro oni twierdzą, że to nie ich wina i u nich wszystko w porządku, to może wina leży w kablu, który przechodzi przez mieszkanie. Czy jest opcja, że to on może być gdzieś uszkodzone i przez niego takie coś się dzieje?

 

 

Edit. Nie zauważyłem, że przy pathping wszystkie ip łaczy są takie same, wiec ten test chyba nie za bardzo działa, ale internet został w boju przetestowany, a to jest chyba ważniejsze. Chyba że są jakieś inne sposoby na sprawdzenie takiego łącza, ale ja ich nie znam.

Edytowane przez VemoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz kilka okien linii poleceń (cmd), jedno okno cmd na bramę 172.17.12.1, kolejne na serwery DNS operatora czyli 192.0.2.2 i 193.200.47.32. Potem okna na kolejne hopy u operatora, bgp.blast.pl (193.200.47.1) i jego wyjście netiasa.ip4.epix.net.pl (178.216.40.86). Jak chcesz to sobie ładnie zapisać, to można przekierować to do pliku. Jak to zrobić? Tworzysz sobie katalog na logi. Albo poprzez Windows Explorer, albo bezpośrednio w oknie linii poleceń (cmd):

mkdir logi

Następnie przechodzimy do tego katalogu w każdym oknie:

cd logi

Teraz odpalamy polecenie pingowania, np.:

ping -t 8.8.8.8 > google_dns.txt

 

Taki log można otworzyć w Notatniku, niestety zawartość nie będzie się odświeżać. Trzeba zamknąć Notatnik i otworzyć ponownie. Można też użyć Notepad++, tam się będzie odświeżało. Niestety nie znam aplikacji, która odświeżała by na bieżąco. Np. tak jak polecenie tail w Linuxie. Przerwanie operacji to <Ctrl>+<C>.

 

Uruchom też WinMTR na adres gry (i nie tylko) i zobacz gdzie masz największe opóźnienia. Tu masz instrukcję jak wkleić wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Jeszcze się zastanawiam, (...) może wina leży w kablu, który przechodzi przez mieszkanie. Czy jest opcja, że to on może być gdzieś uszkodzone i przez niego takie coś się dzieje?

w jakim sensie, jakimś dodatkowym kablu np. pod napięciem, czy piszesz z zwykłym kablu sieciowym w obrębie LAN? Jakbyś miał uwalony LAN to mógłbyś mieć kilka sytuacji, od zaniżonych prędkości działania połączenia (na określonej "linii"), utraty pakietów, ale nie pojedyńczego pakietu. Dobry tester wykryje zwarcie, źle zarobione końcówki. 

To co kojarzę, to było tak, że masz dobre pingi bez odchyleń standardowych, a raz na jakiś czas niespodzianka w postaci time-out. Ja miałem taką akcję jakieś 10 lat temu z Netią też, ale wówczas winne były dwie sprawy: sterowniki do karty sieciowej (karta działała) + włączony w usługach SSDP, czyli odnajdywanie. Wówczas regularnie co 30 sek mialem taki timeout.

Edit. Nie zauważyłem, że przy pathping wszystkie ip łaczy są takie same, wiec ten test chyba nie za bardzo działa, ale internet został w boju przetestowany, a to jest chyba ważniejsze. Chyba że są jakieś inne sposoby na sprawdzenie takiego łącza, ale ja ich nie znam.

sprawdz na innej sieciówce i na hirensboot bootowalnym - wówczas tylko włączasz interfejs sieciowy i też sprawdzasz. Daje to wykluczenia prolemu sieciowego sprzętowego (+ poprawna nowa konfiguracja) , druga sprawa - wykluczasz awarię systemu operacyjnego bo hirens boot jest niezależny i działa też na innym sterowniku (i wersji systemu). Jak zbierzesz te info, i będzie to samo - reklamuj w Netii, ale napisz im że to sprawdziłeś.

 

IMO problemem może też być router lub modem (coś na linii routera brzegowego <--> lan), czasami najprostszy reset do ustawień fabrycznych modemu i pobranie obrazu załatwiał sprawę. 

 

Podłącz się bezpośrednio do modemu - i sprawdz jak się ma sprawa.

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jestem w kontakcie z operatorem, dziś zadzwoniłem znów i powiedziałem że problem nadal istnieje i ponownie zgłoszenie zostało przyjęte i opisane, maja jakąś sonde założyć żeby obserwować łącze czy coś takiego (nie znam sie), tyle od ich strony w tej kwestii, ale dodałem też że mogli by modem zresetować, ale pewnie nie zostanie to wzięte pod uwagę. Jeżeli chodzi o mnie to ja nie mam dostępu ani do modemu ani routera, gdyż go nie posiadam, więc mi przez mieszkanie przechodzi tylko kabel, nic więcej, zatem mój zasięg działania jest mocno ograniczony. Na razie nie będę się już bawił w sprawdzanie łączy, dopóki nie sprawdzę czy to nie jest wina zintegrowanej karty sieciowej w płycie głównej, tylko że nie mam aktualnie na zbyciu takowej aby podłączyć i zobaczyć, dlatego jak tylko załatwię bądź kupię to od razu sprawdzę.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy internet z telefonu przechodzący przez usb do komputera jest przetwarzany w jakimś stopniu przez kartę sieciową czy jest ona tutaj niepotrzebna i łącze przechodzi bez jej pracy?, jeżeli internet przez tele działa poprawnie, a kartą nie bierze w tym udziału, znaczyłoby to co najmniej tyle, że może to być wina właśnie karty i nic innego, szczególnie że operator twierdzi że u nich wszystko gra.

 

Dodam jeszcze że sterowniki przeinstalowałem już chyba ze 3 razy, a odnajdywanie SSDP jest na stałe wyłączone, więc raczej tutaj wina nie tkwi/.

Dzięki Qwinto za podpowiedzi, ale chyba tego nie ogarnę ;d, póki co skupię się na łatwiejszych i podstawowych rzeczach.

Edytowane przez VemoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, kabel doprowadzający sygnał do urządzenia końcowego operatora (np. router) to jest broszka dostawcy. No to nie masz wpływu. Sposób analizy problemu jaki przedstawiłem w poprzedni wpisie może pokazać, czy wina leży między routerem a komputerem czy może u dostawcy czyli całkiem poza LANem klienta. Na razie próbujesz testować problem nie rozgraniczając tych dwóch segmentów sieci. Korelacja wyników może pokazać po której stronie w momencie wystąpienia freezów leży problem.

Co do Interentu przez USB, to tak, wbudowana przewodowa karta sieciowa nie bierze udziału w transmisji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) czy internet z telefonu przechodzący przez usb do komputera jest przetwarzany w jakimś stopniu przez kartę sieciową czy jest ona tutaj niepotrzebna i łącze przechodzi bez jej pracy?

w sensie net z komórki tethering - nie. Modem masz w telefonie komórkowym i on odpowiada na komunikację.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz kilka okien linii poleceń (cmd), jedno okno cmd na bramę 172.17.12.1, kolejne na serwery DNS operatora czyli 192.0.2.2 i 193.200.47.32. Potem okna na kolejne hopy u operatora, bgp.blast.pl (193.200.47.1) i jego wyjście netiasa.ip4.epix.net.pl (178.216.40.86). Jak chcesz to sobie ładnie zapisać, to można przekierować to do pliku. Jak to zrobić? Tworzysz sobie katalog na logi. Albo poprzez Windows Explorer, albo bezpośrednio w oknie linii poleceń (cmd)

 

Czyli mam odpalić 5 okien cmd i wpisać hopy czyli pathping na każde wymienione ip operatora, a potem zapisać to w formie loga przez komende w cmd, a potem we wszystkich odpalić ping -t 8.8.8.8 dobrze zrozumiałem?

Jak wpisywałem mkdir logi to wyskoczyło mi takie coś - "A subdirectory or file logi already exists." gdzie się zatem ten log zapisuje? z logami nigdy w życiu do czynienia nie miałem, więc sory za nie ogarnianie sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz kilka okien linii poleceń, w każdej wpisujesz ping -t na inny adres. Jeśli np. w momencie "freezu" ping do routera na adres 172.17.12.1 idzie bez problemu, to spróbuj również otworzyć ten adres w przeglądarce. Jeśli strona logowania pojawi się szybko to oznacza że problem jest u operatora(bo komunikacja komputer <-> router działa bezproblemowo). I dopiero z takimi danymi można reklamować usługę u operatora.

Co do do komunikatu to jeśli nie znasz angielskiego to wystarczy przetłumaczyć to sobie w translate.google.com. A sam komunikat mówi że folder logi już istnieje w tej lokalizacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem wiem co to znaczy troche angielskiego znam, tylko nie wiedziałem gdzie te logi się znajdują itp. jak to działa dokładnie, ale już całą sprawę ogarnąłem, tak myśle przynajmniej.

 

Inną rzeczą jest to że odpaliłem pingi na 5 adresach na chwilę, tak luźno będąc na pulpicie i ewentualnie siedząc na chrome i wyniki były takie, że zdarzyło się, iż time-out wchodził na wszystkie 5 adresów, ale w większości to time-outy dostawały 4 adresy a 5 był nietknięty, wrzucam w screenshotach.

 

1) http://prntscr.com/qv9c2h

2) http://prntscr.com/qv9cea

3) http://prntscr.com/qv9cod

 

Potestuje też pingi podczas grania i zobaczę co się dzieje kiedy dostaje freeza.

Edytowane przez VemoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zastanawiające. Ale na początek w karcie sieciowej wyłącz IPv6.

 

No ten pierwszy przypadek moim zdaniem jest ciekawy. IPv6 już testował wcześniej, gdzyż ktoś napisał aby go wyłączyć. Na nic się to zdało, tak samo jak i teraz. Pomimo tego, że IPv6 była teraz opcją zaznaczoną (nie wiem dlaczego skoro odznaczałem ją z 2 dni temu), to ją odznaczyłem i sprawdziłem, ale time outy nadal występują. Tak samo teraz sprawdzałem w grze, podczas gdy jest freez, we wszystkich 5 konsolach jest time out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którymś screenshocie widać że masz killer e2400 gigabit ethernet controller. Używasz do niej jakiejś aplikacji? Jeśli tak, to odinstalują, usuń kartę i niech Windows sobie sam ją doda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam tej aplikacji, bo już kiedyś miałem przez nią problemy, dlatego zawsze staram się instalować czyste sterowniki, albo po prostu odinstalowuje ową aplikacje.

Wszedłem w panel sterowania -> menadżer urządzeń i tam odinstalowałem urządzenie killera, zaznaczając jednocześnie aby odinstalowało drivery. Potem ponownie uruchomiłem komputer i sterownik już był wgrany wraz z aplikacją, ją oczywiście odinstalowałem. Wyłączyłem protokuł IPv6 w połączeniach sieciowych jak i w menadżerze urządzeń. Dodatkowo sprawdziłem czy SSDP jest cały czas wyłączony i taki pozostał.

 

etqd4jjsjgtt.jpg

 

Z tego co widać, sterownik, który został zainstalowany jest raczej starej wersji, ale to nie za znaczenia bo i tak time outy sie pojawiają:

 

6dqugrqis1e7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz co to są za IP? 

Głównie interesuje mnie 172.17.12.1 - czy to adres bramy isp dla Twojej podsieci?

 

Update: zgaduję 193.x.x.1 - brama

193.x.47.32 Twój IP pub

 

Zadam strasznie głupie pytanie, jak ruszasz kablem operatora podłączonym do PC i gdybyś pingował, to masz więcej timeoutów ? Jeśli nie - to typowo sprawa dla operatora

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać, sterownik, który został zainstalowany jest raczej starej wersji, ale to nie za znaczenia bo i tak time outy sie pojawiają:

A nie ma jakiegoś nowszego?

 

powiedz co to są za IP? 

Głównie interesuje mnie 172.17.12.1 - czy to adres bramy isp dla Twojej podsieci?

 

Update: zgaduję 193.x.x.1 - brama

193.x.47.32 Twój IP pub

 

Zadam strasznie głupie pytanie, jak ruszasz kablem operatora podłączonym do PC i gdybyś pingował, to masz więcej timeoutów ? Jeśli nie - to typowo sprawa dla operatora

172.17.12.140 to adres jaki otrzymuje karta sieciowa

255.255.252.0 czyli maska 22 bitowa

172.17.12.1 brama domyślna tej sieci

 

http://42.pl/ipcalc/?a=172.17.12.140&m=22

 

193.200.47.1 to adres wyjściowy ISP, kolejny hop po 172.17.12.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...