Skocz do zawartości
VeriGutPlejer

''Nieznane urządzenie USB'' przy telefonie i tablecie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem wygląda tak, że komputer nie widzi tableta i telefonu. Jeszcze dzisiaj dobrze działał telefon przez USB (udostępniałem internet) a potem rozłączyło i już komputer nie łączy się z nim (tylko ładuje się). Zmiana kabla oraz portu USB nie pomaga, dodam że wszystkie porty są sprawne bo jak podłącze myszkę pod te porty to działa normalnie. Z tabletem tak samo, nie widzi tylko ładuje. Za każdym razem gdy podłączam telefon albo tablet to w prawym dolnym rogu wyskakuje powiadomienie że nie rozpoznano urządzenia USB. W menedżerze urządzeń w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej jest ''nieznane urządzenie USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się). Nie da się go zaaktualizować, wyłączenie i włączenie oraz odinstalowanie nie pomaga. Posiadam windows 10 pro. Skoro porty są sprawne to nie mam pojęcia dlaczego nie działa. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włączyć debugowanie USB na telefonie i wtedy podłączać.

Ewentualnie jeśli masz możliwość to sprawdź czy inny komputer też nie wykrywa telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na laptopie, to samo. To samo powiadomienie i to samo urządzenie nieznane w menedżerze urządzeń. Jak włączyć to debugowanie usb i co to znaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debugowanie USB sie włącza w opcjach programistycznych, a te się uaktywnia klikając kilka razy numer kompilacji w informacjach o telefonie. Jeśli nie wiesz co i jak to w sieci jest multum instrukcji.

A co to jest i do czego służy jest w tym momencie nieistotne, istotne jest to, że czasami to pomaga na takie sytuacje :)

Trochę dziwne że nagle dwa urządzenia na dwóch różnych komputerach nie są wykrywane, ale jeśli testowałeś różne kable to raczej mało prawdopodobne by porty w telefonie i tablecie nagle się uszkodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba poprostu się pomyliłem. Kabel usb do przesyłania plików to normalny od ładowarki? Takimi właśnie nie działa przesyłanie plików. Działa tylko kabel strasznie krótki, podłączyłem do tableta i normalnie działa. Poprostu te kable od ładowarki nie są do przesyłania plików, tylko do ładowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma kabli typowo pod ładowanie. Jeśli ten kabel był dołączony do telefonu to na pewno obsługuje też transfer danych, zresztą on chyba wcześniej Ci działał, prawda?

A skoro na innym kablu telefon jest wykrywany to można śmiało założyć że ten kabel jest niesprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło ponowne uruchomienie telefonu. Nie potrzebnie panikuję i od razu lecę z tym na forum. Przepraszam że zająłem tobie czas taką głupotą. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, takie rzeczy jak reset to się powinno zrobić zanim się napisze na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...