Skocz do zawartości
adek0118

Zestaw za ok. 8000zł dla programisty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, potrzebuję zestawu na lata, który zapewni mi stabilną, cichą pracę. Gry nie są tu priorytetem, jednak lubię zagrać od czasu do czasu. PC ma być podpięty pod dwa monitory 4k LG27UK850 i nie dostawać przy tym zadyszki. Piszę głównie front-end (react) plus trochę photoshopa, więc jeśli chodzi o pracę, komputer nie powinien mieć z tym problemu. Wiem, że nie jest to najlepszy moment na kupowanie sprzętu, jednak muszę zrobić zakupy teraz.

 

tutaj mój wybór, ale może macie lepsze propozycję:

https://proline.pl/koszyk/b8e89074

 

-AMD Ryzen 7 3700X AM4

-2x Pamięć GoodRam IRDM PRO 16GB DDR4 3600

-Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER Gaming OC 8GB GDDR6

-Chłodzenie procesora be quiet! Dark Rock Pro 4

-Obudowa Fractal Design Define S2 Black

-Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 650 80Plus Gold 650W

-Gigabyte B450 AORUS PRO AM4

-Adata SSD XPG SX8200 PRO 1TB M.2 NVMe 2280 ASX8200PNP-1TT-C

-TP-LINK Archer T4E karta sieciowa PCI-E AC1200

Edytowane przez adek0118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tutaj priorytetem są programy to starałbym się wcisnąć R9 R7 vs R9 może rozważ taką propozycję możesz uciąć na obudowie i chłodzeniu biorąc meshify c + Fortis 3.

A co do zestawu płytę zmieniłbym na Msi https://www.x-kom.pl/p/508076-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-a-pro-max.html lub tomahawk max lepsza sekcja zasilania

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiktoras, obudowa na pewno zostaje. Miałem kiedyś obudowę z meshem i było to siedlisko kurzu. Może poleciłbyś jakąś płytę główną z wifi? Nie musiałbym kupować osobno karty sieciowej. Fajne jakby była na proline, nie mam za bardzo czasu na składanie pc. Myślę jeszcze nad 2080 Super, ale z tego co widzę po testach, nie ma dużego wzrostu wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożenie masz za 1 zł z kodem PROSET 3-5 dni więc za złożenie zostaje kasa.

Ogólnie zestaw ok ale Focus Plus 650 w takiej samej jak nowszy GX 650.

Jak nie ma parcia na dwa złącza M.2 to płyta B450 Tomahawk MAX

Całość można też wpakować np w Pure Base 500.

 

Tym sposobem masz praktycznie RTX 2080 w budżet https://proline.pl/koszyk/16ce0a09

 

Jakby nie patrzeć, te monitory 4K i niedzielne granie to jednak najbardziej wymagające zastosowanie tego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiktoras, obudowa na pewno zostaje. Miałem kiedyś obudowę z meshem i było to siedlisko kurzu. Może poleciłbyś jakąś płytę główną z wifi? Nie musiałbym kupować osobno karty sieciowej. Fajne jakby była na proline, nie mam za bardzo czasu na składanie pc. Myślę jeszcze nad 2080 Super, ale z tego co widzę po testach, nie ma dużego wzrostu wydajności.

jak chcesz wifi to może https://proline.pl/gigabyte-b450-i-aorus-pro-wifi-am4-itx-p1331122

jeśli planujesz oc może warto pomyśleć o x570

różnice między b450 a x570 są takie że w x570 są zazwyczaj już wentylatory na płycie głównej więcej złącz i bajerów generalni

możesz sobie popatrzeć na proline na x570 tylko to już koło tysiąca trzeba mieć ale tam już zazwyczaj powinny mieć wifi świetne układy audio itp

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ITX do takiego zestawu to chyba nie najlepszy pomysł.

WiFI dokupić po prostu osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ITX do takiego zestawu to chyba nie najlepszy pomysł.

WiFI dokupić po prostu osobno.

wybacz nie spojrzałem no x570 atx gdzieś w okolicy 1100zł można by taniej ale tutaj adek chciał koniecznie na proline

w takim przypadku to rozważyłbym kartę sieciową osobno

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caps, dzięki za tip z kodem, przyda się :) Wymienię zasilacz na ten, który mi poleciłeś. M.2 wystarczy jeden, bo kupuję do tego zestawu jeszcze NAS'a. TP-LINK Archer T4E karta sieciowa PCI-E AC1200 - jest ok jako wifi?

 

@wiktoras, W OC nie zamierzam się bawić.

 

Ten budżet 8000zł jest ruchomy w górę jeśli oczywiście będzie sens. Powiedzcie mi proszę, czy taki zestaw podoła tym dwóm monitorom 4k, ponieważ mój macbook pro 2017 podłączony do jednego z nich mocno zwalnia, nie mówiąc już o throttlingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nawet o x570 nie trzeba sobie zawracać głowy jeśli budżet jest ruchomy to za te 800 zł różnicy przy Ryzenie 9 wszelkie renderowanie będzie wyraźnie krótsze R7 również sobie poradzi na pewno nie dostanie zadyszki a co do rtx 2080 raczej nie warto dopłacać

https://actina.pl/msi-b450-tomahawk-max-z-amd-ryzen-9-3950x/ nawet jako tako się trzymała z 3950x a z 3900x powinno wszystko śmigać ładnie

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np w Camtasi stary program używałem go teraz osobiście już nie potrzebne mi są chciało się spróbować youtube :P.

Przy kompresji filmów itp ma tutaj znaczną przewagę R9 oraz w programach które dobrze korzystają z Multi-core pojedynczy rdzeń też jest ciut wydajniejszy nie mówię że R7 nie da sobie rady ale jeśli można przyciąć na chłodzeniu 2 stówki i dołożyć do R9 może w Photoshopie nie uzyskamy o wiele więcej bo ten program nie korzysta tak dobrze z wielu rdzeni ale jeśli zaczyna ktoś się bawić w kompresje filmów

to wtedy R9 odstaję znacznie więc skoro komputer dla programisty to przy dopłacie 600zł jeśli utniemy na chłodzeniu jest warta

a jeśli chcesz zobaczyć jaka to jest różnica popatrz może na Youtuberów/streamerów albo sam zasmakuj różnicy na 4 rdzeniowym procesorze vs jeśli posiadasz nawet na Ryzenie 5 1600af tanio a sam zobaczysz o co chodzi jeśli chcesz filmiki to zapraszam PW albo zresztą poczytaj sobie co wybierają streamerzy

krótko jeśli możesz podciągnąć budżet brałbym Ryzen 9 w Photoshopie nie zyskasz dużo parę % a przy programach które wykosztują Multi-core dopiero pokaże R9 pazur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma tutaj nic o filmach ani o renderingub vray. Jeżeli jednak byłoby video,to i tak 9900k zjadł by wszystko od AMD dzięki quicksync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc. Tak jak napisał Caps, pc nie będzie używany do video. Myślę, że wiem już co kupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...