Skocz do zawartości
strider1

Karta graficzna do komputera biurowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

 

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze najtańszej sensownej karty graficznej do komputera, który będzie używany wyłącznie w zastosowaniach biurowych.

 

Karta graficzna właściwie tylko do wyświetlania obrazu, a więc kluczową sprawą jest cena i niezawodność. Będzie współpracowała z Ryzenem 7 2700.

 

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa,używana ??? Jak z nowych to szukać jakiegoś gf 710 ,gt1030,rx560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale której marki i za ile? Dlaczego nie RX560 skoro są w tej samej praktycznie cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gt 1030,rx 560 fajne tanie karcioszki.Jednak czy zasilacz masz dobry,w sensie czy markowy czy z czarnej listy,bo to istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma, ale tragedii chyba też nie:

 

SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gt 1030,rx 560 fajne tanie karcioszki.Jednak czy zasilacz masz dobry,w sensie czy markowy czy z czarnej listy,bo to istotne.

 

Błagam, GT 1030 ma tdp wynoszące 30W. Skoro do pracy biurowej weź pasywnie chłodzonego. No i z sprawdź czy ma odpowiednie wyjście do twojego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś takiego?

 

https://www.x-kom.pl/p/366574-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gt-1030-silent-lp-2gb-gddr5.html

 

Dlaczego nie pójść w tym kierunku?

 

https://www.x-kom.pl/p/494830-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-560-arez-evo-oc-2gb-gddr5.html

 

Rozumiem, że w przypadku GT1030 zyskamy na ciszy i na zapotrzebowaniu na prąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam, GT 1030 ma tdp wynoszące 30W. Skoro do pracy biurowej weź pasywnie chłodzonego. No i z sprawdź czy ma odpowiednie wyjście do twojego monitora.

Owszem tdp 30W,lecz zasilacz tak czy siak powinien być bezpieczny i stabilny.Czarna lista? Lepiej nie,Jeśli jest możliwość to zmieniać,czym prędzej tym lepiej.Są takie jednostki z czarnej listy które pod lekkim obciążeniem zdychają.Bezpieczeństwo to podstawa ;)

Co do zasilacza autora postu,to nie masz się czym martwić,dobry zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale której marki i za ile? Dlaczego nie RX560 skoro są w tej samej praktycznie cenie?

A to dlatego że RX560 pobiera o wiele więcej mocy w grach ten RX560 sprawuje się lepiej ale przy biurowym PC nie jest ci potrzebna tak wydajna karta graficzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierzesz najtanszego pasywnego GT 1030 z portami taki zebys mogl go podlaczyc do swojego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem, czy mamy jakieś koncepcje co do konkretnego egzemplarza wartego zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ma byc bardzo tanio no to jeszcze opcja jest GT 710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ma byc bardzo tanio no to jeszcze opcja jest GT 710

 

Albo nawet OEM-owy GeForce 405 w wersji z DisplayPortem (+ jedno DVI) za 30 zł z Allegro, z tym że Ultra HD wyświetli tylko w 30 klatkach na sekundę. Używam na zmianę z normalną kartą, w pracy biurowej można się szybko przyzwyczaić, zwłaszcza po wyłączeniu animacji w Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten rx560 pobiera nieznacznie więcej prundu (nie wiem ile nie sprawdzałem)to bez zastanowienia wybrałbym go,te całe pasywne mimo że niby praktycznie obciążenia brak to i tak to coś się grzeje ,fajnie wygląda 30c po włączeniu pc ale czym dalej w las ;) godzina dwie pracy i temp. dużo wyższe oczywiście dużo zależy od różnych czynników ,buda,przepływ itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli GTX 1080 moj windforce ma w spoczunku 40 stopni gdzie wentyaltory nie dzialaja to taki GT 1030 nie bedzie mial wiecej wiec... "te całe pasywne mimo że niby praktycznie obciążenia brak to i tak to coś się grzeje ,fajnie wygląda 30c po włączeniu pc ale czym dalej w las ;) godzina dwie pracy i temp. dużo wyższe" to przesadziles tym stwierdzeniem unadarek

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym przesadziłem ???? :E miałem bodajże msi lub asusa nie pamietam pasywkę gt 1030 buda jak w opisie 5 wentyli 3x2300mm + 2x 140mm po dwóch godzinach normalnego korzystania otwartych z 20 kart w przeglądarce,jakieś materiały video,kilka programów działajacych w tle ,rozdziałka 2560/1440 i z temp. 30c robi się mit ;) Jakiś czas pograłem w cannon foder tego nowszego i temp. ponad 80c więc gdzie przesadziłem ????? pewnie wentylatory odwrotnie zamontowane ???? :E czy jeszcze się coś znajdzie :P Duża część opowieści forumowych już dawno przestała mnie interesować (na jakich to niskich napieciach działają powykręcane podzespoły i jakie to ma niskie temp. :E ) Jak czegoś nie wiem to nie peplam ale jak coś organoleptycznie da się ssprawdzić to coś czasem naskrobie.Jak pisałem dużo czynników wpływa na temp. ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam bujną forumową fantazje i 15 lat i sobie chodzę i piszę po tematach bajki,teraz dosłownie wpisałem frazę gt1030 pasywna temperatura qrw.... nie wierzę Elticzek mnie rozgryzł i złapał na fałszu :E link http://pcfoster.pl/artykul/asus-gt-1030-silent---test-karty-graficznej/1822-7.html i to są właśnie takie chłopaczki z baśni tysiąca i jednej nocy :E nie twierdzę że każdy będzie mieć takie temp. ale qrw... wciskać komuś coś co się widziało na swoje gały ;) a może przypadek jeden na kilka tyś i radiator był źle zamontowany :P szczyt ....... :E tutaj pewno też iluzja

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie jeszcze przypomnialo. najstarsza karta ktora ma jeszcze wsparcie sterownikow i ktora ma chociaz 1 port HDMI a takze stare jakies VGA i DVI to swego czasu krol pazdzierzowatych kompow z marketow i allegro czyli superwydajny GT 630. Ponizej tej karty bym nie schodzil ze wzgledu na brak aktualnych sterownikow dla windows 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...