Skocz do zawartości
greyspider

Zablokowane FPS vs odblokowane FPS / 144hz

  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Warto blokować FPS - dla najbardziej competive gry? (vsync off)

    • tak
      9
    • nie (unlocked, np do 300 fps)
      9


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam aktualnie monitor 144hz, 1080p, na matrycy TN, z ilością FPS'ów nie mam żadnego problemu, gram w gry typu strzelanki, aktualnie w sumie tylko i wyłącznie najnowszy COD MW. Przechodzę jednak wkrótce na 1440p/144hz/IPS (nie wiadomo czy na stałe, bo to się okaże od monitora i mojego zadowolenia z niego)

 

Temat dotyczy wyłączonej synchronizacji, żadne g sync, f sync, g sync compatible, czy v sync w grze - tego typu rzeczy jak wiadomo psują input lag. Nie pytałbym o ograniczanie fps gdybym grał sobie w wiedźmina z włączoną synchronizacją. Ten temat jest po to by osiągnąć najlepszą wydajność i przewagę w grze.

 

Nie udało mi się znaleźć odpowiedniego rozwiązania, tj. czy warto ograniczać FPS (nvidia panel ma teraz nawet taką opcje, więc RTSS jest domyślam się zbędny - choć są i tacy co uważają, że RTSS jest lepszy do blokowania, ale czy lepszy od aktualnego limitu klatek w nvidia panel? - to takie pierwsze moje małe pytanie).

 

Przechodząc do głównego pytania.

 

Kiedy warto blokować FPS w grach? Bez żadnej synchronizacji (piszemy tutaj o najbardziej competive grze), gdzie liczy się najniższy response time i input lag.

1) Czy warto je zablokować w przypadku 144hz na 144fps? A może warto je zablokować na 160fps? Tym bardziej, że część osób wtedy uważa, że ma się dodatkowy zasób i nawet jak fps spadną to nie zejda poniżej 144fps i 144hz będzie utrzymane.

2) Czy jednak, może warto mieć je ciągle odblokowane, tak by zyskać najszybsze czasy reakcji, input lag, wtedy np na moim 1080p, mogę uzyskać nawet około 210 fps, co przy 144hz jest dla mnie overkillem, ale może te dodatkowe klatki sprzyjają jakimś pozytywom.

 

Pytanie dodatkowe, co w przypadku monitora 1440p, też 144hz, podczas którego np. posiadam 120-140fps.

1) Czy wtedy też warto blokować klatki na 144fps, czy może, idąc teorią (zdjęcie poniżej) - warto zablokować tak klatki by praca GPU nie była ponad 90%, czyli np na 120 fps, tym bardziej, że nie mamy nigdy stałych fps = 144 by osiągnąć trwałe 144hz.

Dodatkowo co mnie zdziwiło trzeba wyłączyć Nvidia Ultra Low Latency - który przecież ogranicza input lag, a autor poleca to wyłączyć z jakiegoś powodu, może dlatego że dizęki temu ma się więcej FPS, co na 1440p z 1080ti aorus jest dosyć przydatne.

 

Jak wy to widzicie, czy jest tu jakiś ekspert?

 

Oto zdjęcie:

60Wgw43.png

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz najbardziej responsywna grę to nie blokujesz klatek i wyłączasz wszystko co ma związek z Vsync. Proste.

Ale z drugiej strony tearing gwarantowany (chodź mniej widoczny przy bardzo wysokim FPS).

 

Ja osobiście wole cichsza prace PC podczas gry, mniejsze wydzielanie ciepła co przenosi się na większą niezawodność i żywotność sprzętu, FPS cap dopełniony Fast Synciem gdyż nie lubię tearingu w żadnej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV Panel da Ci praktycznie to samo co RTSS i sam uzywajac NV limitera - nie widze problemow.

 

Warto blokowac gdy:

 

Uzywasz technologii FreeSync/Adaptive/GSync - blokada na 1-3 klatek ponizej odswiezania

 

Nie warto blokowac gdy:

 

Zalezy Ci na jak najwyzszym FPS i tearing Ci nie przeszkadza

 

FPS zablokowany na 140-141fps przy monitorze z jakims Synciem a input lag to tak naprawde malo zauwazalne. Przy takim FPSie - praktycznie go nie odczujesz

Dodatkowo jesli masz wysoki FPS a wylaczysz Synci - pojawi sie tearing ale pamietaj - im wyzszy FPS, tym mniejszy/mniej zauwazalny tearing

 

Ogolnie zadales wiele pytan dosc chaotycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz najbardziej responsywna grę to nie blokujesz klatek i wyłączasz wszystko co ma związek z Vsync. Proste.

Ale z drugiej strony tearing gwarantowany (chodź mniej widoczny przy bardzo wysokim FPS).

 

Ja osobiście wole cichsza prace PC podczas gry, mniejsze wydzielanie ciepła co przenosi się na większą niezawodność i żywotność sprzętu, FPS cap dopełniony Fast Synciem gdyż nie lubię tearingu w żadnej formie.

 

No tak, akurat Fast sync, zgodzę się, bo jako jedyny nie podwaja tak input laga itd jak pozostałe g sync i free sync, tu więc masz rację, jedyny jednak obowiązek Fast sync to podwojone klatki FPS, jak masz 144hz/144fps to przy włączonym Fast sync musisz mieć przynajmniej 250~fps.

 

A co z NULL? Nvidia Ultra Low Latency? Korzystasz?

 

Nie warto blokowac gdy:

 

Zalezy Ci na jak najwyzszym FPS i tearing Ci nie przeszkadza

 

FPS zablokowany na 140-141fps przy monitorze z jakims Synciem a input lag to tak naprawde malo zauwazalne. Przy takim FPSie - praktycznie go nie odczujesz

Dodatkowo jesli masz wysoki FPS a wylaczysz Synci - pojawi sie tearing ale pamietaj - im wyzszy FPS, tym mniejszy/mniej zauwazalny tearing

 

 

Po co miałoby mi zależeć na wyższym FPS? Tego akurat nie rozumiem.

 

Tearing mi nie przeszkadza, najwazniejsze jest dla mnie zauwazenie najszybciej przeciwnika ktory wysuwa sie ze sciany i zabicie go szybciej niz on mnie, v sync jakikolwiek moglby mi to spowolnic

 

Temat generalnie bardziej chcę by uderzał w kierunku problemu z wysokim FPS, jak to się ma w przypadku 1440p i 144hz. Niestety tutaj jak na 1080p, nie mogę już osiągnąć ponad 200 fps w grach, tylko ledwo 150 które i tak spada czasem do 120-100fps w zależności od wielkości mapy. wiec powiedzmy AVG fps to około 130 fps - Jak wtedy blokować FPS?

 

Oraz co z tym Nvidia Ultra low latency?

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nv Ultra Low Latency wplywa na responsywnosc, uzywam, nie widze z tym problemow

 

Co do FPS - jesli nie dobijasz do 144FPS to nie blokuje sie FPS bo po co ? Wtedy odpalasz tylko Synca na monitorze aby nie bylo tearingu i tyle

 

Pamietaj - FPS blokuje sie tylko gdy nie masz zadnego Synca w monitorze a nie chcesz miec tearingu lub masz Sync w monitorze i chcesz zeby dzialal a fps nie wyszedl poza jego zakres

 

Dopoki nie przekroczysz 144fps w jakiejkolwiek grze - nie interesuja Ciebie zadne limitery

 

Ja, na Twoim miejscu, jesli bedziesz mial monitor z Synciem jakimkolwiek a zdarzy sie gra ktora bedzie przekraczala 144fps ale nieznacznie (do 150-160) to zalozylbym limit na 141 fps majac pewnosc, ze fps bedzie trzymal zakres Syncu monitora. Nawet jesli owy limit pozbawilby mnie czasami tych 15 czy 20 fps przez chwile - zyskam jednak wiecej majac staly fps trzymajacy zakres do 144Hz a te kilka ms responsywnosci ktore zyskalbym nie majac limitu - 99% graczy nawet nie odczuje :E

 

aha - piszac "Sync monitora" mam na mysli jedna z technologii tj. "Freesync/Adaptive Sync lub Gsync"

 

Ostatecznie, jesli nie przeszkadza Ci tearing - wylacz limit a gdy fps przekroczy odswiezanie monitora - tearing ktory sie pojawi zapewne nie zauwazysz nawet :E

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, akurat Fast sync, zgodzę się, bo jako jedyny nie podwaja tak input laga itd jak pozostałe g sync i free sync, tu więc masz rację, jedyny jednak obowiązek Fast sync to podwojone klatki FPS, jak masz 144hz/144fps to przy włączonym Fast sync musisz mieć przynajmniej 250~fps.

 

A co z NULL? Nvidia Ultra Low Latency? Korzystasz?

 

 

 

Fast sync daje zdecydowanie większa responsywność od Adaptive Vsync dlatego go używam z CAPem na 60fps + korzystam z Nvidia ULL na Ultra. Brak tearingu i jak dla mnie wystarczająca responsywność żeby dobrze się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka jak FPS multi gdzie liczy się każda milisekunda wyłącza się wszystko. Każdy FPS nawet poza zakres monitora daje przewagę w grze, oczywiście im więcej FPS tym to się zaciera ale dla prosow jest różnica między 150 a 200 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nv Ultra Low Latency wplywa na responsywnosc, uzywam, nie widze z tym problemow

 

Co do FPS - jesli nie dobijasz do 144FPS to nie blokuje sie FPS bo po co ? Wtedy odpalasz tylko Synca na monitorze aby nie bylo tearingu i tyle

 

Pamietaj - FPS blokuje sie tylko gdy nie masz zadnego Synca w monitorze a nie chcesz miec tearingu lub masz Sync w monitorze i chcesz zeby dzialal a fps nie wyszedl poza jego zakres

 

Dopoki nie przekroczysz 144fps w jakiejkolwiek grze - nie interesuja Ciebie zadne limitery

 

Ja, na Twoim miejscu, jesli bedziesz mial monitor z Synciem jakimkolwiek a zdarzy sie gra ktora bedzie przekraczala 144fps ale nieznacznie (do 150-160) to zalozylbym limit na 141 fps majac pewnosc, ze fps bedzie trzymal zakres Syncu monitora. Nawet jesli owy limit pozbawilby mnie czasami tych 15 czy 20 fps przez chwile - zyskam jednak wiecej majac staly fps trzymajacy zakres do 144Hz a te kilka ms responsywnosci ktore zyskalbym nie majac limitu - 99% graczy nawet nie odczuje :E

 

aha - piszac "Sync monitora" mam na mysli jedna z technologii tj. "Freesync/Adaptive Sync lub Gsync"

 

Ostatecznie, jesli nie przeszkadza Ci tearing - wylacz limit a gdy fps przekroczy odswiezanie monitora - tearing ktory sie pojawi zapewne nie zauwazysz nawet :E

 

Hmm no dobra ale tak jak pisałem, nie zbyt przepadam za vsynciem skoro zwieksza on input lag, ten ASUS TUF VG27AQ ma g sync compatible, a

le z tego co zrozumaiłem, jak na tym 1440p bede mial 110-140fps to wtedy jestem skazany niestety na włączenie adaptive synca + g sync compatible w NVIDIA PANEL tak?

 

W innym wypadku bedzie za duzy tearing i popsuje mi to płynnosc, g sync compatible da mi widocznosc ale kosztem wolniejszej responsywnosci/input lag?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie myl Adaptive vsync z Adaptive Sync - to 2 rozne rzeczy

 

W Twoim przypadku - majac 110-140fps - wlaczasz tylko Adaptive Sync (czyli GSync compatible) majac podlaczony monitor przez DP

I ... koniec. Nie tracisz nic, zyskujesz brak tearingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie myl Adaptive vsync z Adaptive Sync - to 2 rozne rzeczy

 

W Twoim przypadku - majac 110-140fps - wlaczasz tylko Adaptive Sync (czyli GSync compatible) majac podlaczony monitor przez DP

I ... koniec. Nie tracisz nic, zyskujesz brak tearingu

Wiem o co chodzi, mogłem się pomylić, ale i tak wole doprecyzować :E

Jak ktos ma ponizej 140fps z uwagi powiedzmy na 1440p, to generalnie i tak cos traci bo nie ma stałych 144hz tylko jakies tam liniowe 120-130hz jesli dobrze kojarzę.

 

Co do Adaptive Sync, to wlaczam w ustawieniach monitora i tez z tego co wiem musze tez to wlaczyc w nvidia panel - zgadza sie? ) wiadomo w grze nic juz nie ruszam?

 

 

Edit, w grze mam 150, najniżej 130 fps, czy wtedy też musze włączać g sync compatible?

 

Edit 2.

 

Okazało się, że ten monitor ma opcje overlock i nawet lepiej sie sprawdza na 155hz, co tez uczyniłem, fps w grze 130, częściej 140-150fps. Czyli jak nie chce grać z G sync compatible bo np. nie przeszkadza mi tearing to nie blokuje FPS tylko staram sie ich miec jak najwiecej?

 

bo wczesniej pisales:

"W Twoim przypadku - majac 110-140fps - wlaczasz tylko Adaptive Sync (czyli GSync compatible) majac podlaczony monitor przez DP

I ... koniec. Nie tracisz nic, zyskujesz brak tearingu"

 

No jak to nic nie trace jak trace input lag przez g sync?

Wyjasni mi to ktos?

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w ogóle uważasz, że włączenie G-SYNC Compatible miałoby zwiększyć input lag? Co tu więcej wyjaśniać. Najlepiej i najprościej jest to opisane w Panelu NVidia. Dostosowuje częstotliwość monitora do częstotliwości renderowania klatek przez kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w ogóle uważasz, że włączenie G-SYNC Compatible miałoby zwiększyć input lag? Co tu więcej wyjaśniać. Najlepiej i najprościej jest to opisane w Panelu NVidia. Dostosowuje częstotliwość monitora do częstotliwości renderowania klatek przez kartę graficzną.

 

Czyli mam dwie opcje do wyboru:

1) Adaptive Sync w monitorze + G sync Compatible + V sync w NVCP (w grze wyłączony, choc są tacy co uwazaja by zamiast w NVCP to w grze wlaczyc V-SYNC [on]) + FPS Limiter w nvidia na stabilne klatki, czyli jak mam 155hz, to jak osiagam 140 fps to musze taka wartość zablokować? czy po prostu 150fps zablokowac, mimo ze będą spadać?

NULL (nvidia ultra low latency, w tym przypadku nic nie da wiec warto wylaczyc)

 

qfzOdii.png

Opcja druga

2) Vsync i wszystko OFF, uncapped fps, ale mam tearing ale za to najnizszy input lag i szanse na zabicie kogos.

 

 

Edit, grałem teraz bez żadnej synchronizacji, nawet NULL wyłączyłem, jedynie co zrobiłem to cap fps na 150 w NVCP, jednak ten koleś miał racje (to najszybszy tryb dla competive z najnizszym imput lagiem), tearingu żadnego nie widziałem, albo juz sie przyzwyczailem, bo w koncu nigdy nie gralem z zadnym Synviem ani nic.

 

Także jednak uncap fps to nie jest dobry pomysl, wystarczy zablokowac ponizej Hz monitora, wciaz nie wiem czemu taki zabieg ale wazne ze mialem dzisiaj gre zycia na takich ustawieniach

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest "competive"?

np.

Gra dla najwyższego wyniku Kill/Death (KD)

 

koreański styl

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo temat dla mnie wciaz nie jest jasny.

 

Jeżeli mam monitor 144hz ale podkreca sie on do 155hz, co też zrobiłem (były testy), ale w grach jednak klatki oscylują miedzy 130-145, to czy wciąz powinienem korzystac z 155hz? czy moze z uwagi na bliskie fps do 144hz to powinienem wlasnie obnizyc Hz monitora do natywnego?

 

Bo rozumiem ze jak mam 130 fps to nie mam ani 144hz ani tym bardziej 155hz, tylko liniowe jakies 130hz...

 

W dodatku jak mam 100 fps (dla testu zablokowalem) to gra ma straszny tearing, stutter czy cokolwiek to jest, tzn nie jest tak płynny ekran, stad moje pytanie... czy to nie wina za dużego 155hz, zamiast np 120hz albo tego 144hz.

 

Jakbym mial 240hz i gral na 140fps to by byla masakra pewnie.

 

dodatkowo bo wciaz nie wiem, jezeli fps mam avg 137~ to powinienem zablokowac NVIDIA limiterem na te 137fps? zablokowalem teraz na 150fps (155hhz) ale i tak mam fps często ponizej, wiec nie wiem czy nie powinenem zablokować nizej np na 140, ale wtedy sprawdziloby sie bardziej 144hz niz 155hz...

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pytania powinieneś zadawać raczej w temacie gier a nie kart graficznych. Przecież to od konkretnej gry może zależeć, jak będzie działać w danej konfiguracji.

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Napisałeś wcześniej, że przy wyłączonym V-Sync miałeś lepsze wyniki. Jeżeli jesteś w stanie ocenić, że dane ustawienie daje przewagę, to nad czym się zastanawiasz. Możesz sprawdzić wszystkie kombinacje i wybrać najlepszą. Czy np. próbowałeś grać z włączonym G-Sync Compatible?

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pytania powinieneś zadawać raczej w temacie gier a nie kart graficznych. Przecież to od konkretnej gry może zależeć, jak będzie działać w danej konfiguracji.

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Napisałeś wcześniej, że przy wyłączonym V-Sync miałeś lepsze wyniki. Jeżeli jesteś w stanie ocenić, że dane ustawienie daje przewagę, to nad czym się zastanawiasz. Możesz sprawdzić wszystkie kombinacje i wybrać najlepszą. Czy np. próbowałeś grać z włączonym G-Sync Compatible?

Gram teraz z włączonym tylko G sync compatible (bez v sync w NVCP ani w grze nic), bo podobno to daje najmniejszy input lag - nie wiem jakim cudem ale okej... ale jak juz sie wlaczy v sync w NVCP to juz nie ma takiego niskiego inputa laga... nie wiem wiec czy grac z adaptive sync (g sync compatible) i wlaczyc v sync czy jak chce miec najnizszy input lag to nie wlacza v sync + fps limit 150fps na 155hz czy moze nizej zablokowac i jesli tak to czemu?

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba trzeci raz w tym temacie piszesz o tym, że G-Sync Compatible powinien zwiększać input lag. Nie masz żadnych podstaw aby tak sądzić i jeszcze jesteś zdziwiony, że twoja teoria nie potwierdza się w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba trzeci raz w tym temacie piszesz o tym, że G-Sync Compatible powinien zwiększać input lag. Nie masz żadnych podstaw aby tak sądzić i jeszcze jesteś zdziwiony, że twoja teoria nie potwierdza się w praktyce.

Mówie o tym że g sync + v sync zwieksza input lag, ale sam g sync bez v sync nie mowie ze zwieksza, dziwie sie ze tak jest i pytam wlasnie czemu?

 

W skrocie chce miec najnizszy input lag, szczegolnie jak nie mam ponad 150fps, to czy mam grac z vsync off - raz tak gralem i mialem dobrna gre ale roznicy w obrazie nie widze

 

nvidia-ultra-low-latency-end-to-end-system-latency-testing.png

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już rozumiem o co ci chodzi. Problem polega na tym, że źle interpretujesz przedstawiony przez NVidia wykres. Zwróć uwagę, co jest na napisane na dole. Masz odświeżanie monitora ustawione na 60 Hz a grę skonfigurowaną tak, żeby miała 75 FPS. Jednak dotyczy to tylko wyłączonego V-Sync, ponieważ przy włączonym V-Sync gra ma też 60 FPS. Mam nadzieję, że teraz już rozumiesz, czemu przy NULL ON z G-SYNC ON jest trochę wyższe opóźnienie niż przy samym NULL ON. Wynika ono tylko z mniejszej ilości FPS czyli dłuższych odstępów między kolejnymi klatkami.

 

Weź też pod uwagę, że przy odświeżaniu 144 Hz opóźnienie we wszystkich przypadkach będzie o wiele mniejsze niż pokazane na wykresie.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już rozumiem o co ci chodzi. Problem polega na tym, że źle interpretujesz przedstawiony przez NVidia wykres. Zwróć uwagę, co jest na napisane na dole. Masz odświeżanie monitora ustawione na 60 Hz a grę skonfigurowaną tak, żeby miała 75 FPS. Jednak dotyczy to tylko wyłączonego V-Sync, ponieważ przy włączonym V-Sync gra ma też 60 FPS. Mam nadzieję, że teraz już rozumiesz, czemu przy NULL ON z G-SYNC ON jest trochę wyższe opóźnienie niż przy samym NULL ON. Wynika ono tylko z mniejszej ilości FPS czyli dłuższych odstępów między kolejnymi klatkami.

 

Weź też pod uwagę, że przy odświeżaniu 144 Hz opóźnienie we wszystkich przypadkach będzie o wiele mniejsze niż pokazane na wykresie.

Nie wiem, albo jestem jakiś ułomny albo jakkolwiek to nazwać,

Ja nie chce się zagłębiać ile ms będę miał przy danej konfiguracji,

 

ja po prostu chce wiedzieć co mi da NAJLEPSZY REZULTAT by mieć NAJNIŻSZY input lag, by mieć PRZEWAGĘ w grze, bo jak leci na mnie koleś i ja naciskam guzik, ale z uwagi na input lag on tez w tym samym czasie/podobnym czasie nacisnął przycisk, to on zabije mnie pierwszy...

 

A że zrobiło się tyle konfiguracji teraz to ja już nie wiem co ostatecznie mam używać bo w głowie mam taki mętlik poprzez następujące pytania (przy założeniu 155hz, ale ze spadającymi fpsami)

 

1) Czy w końcu nie uzywac zadnego v-synca ale blokowac fps pare fps ponizej Hz? Albo kolejne zrodzone pytanie, że jeśli tak to moze blokowac te fps nizej niz tylko pare fps ale moze na 140 fps skoro i tak nie mam stalego 150fps?

2) G sync compatible + vsync off + cap fps (podobnie jak z pytania wyzej ale wciaz nie wiadomo czy tylko pare fps ponizej Hz monitora czy moze jeszcze nizej z uwagi na AVG fps około 130~?

3) G sync compatible + v sync ON + cap fps (podobno V sync zwieksza input lag, ale g sync sam w sobie nie, wiec moze warto by miec go wylaczonego jak w 2) ale nie wiadomo czy warto uzywac NULL czy nie?

4) G sync compatible + vsync Off + Ultra Low latency na włączone + cap fps?

4) G sync compatible + vsync Off + Ultra Low latency na ULTRA + cap fps?

5) G sync compatible + vsync Off + Ultra Low latency na OFF + cap fps?

6) G sync compatible + vsync on + Ultra Low latency na ULTRA + cap fps?

7) G sync compatible + vsync On + Ultra Low latency na wlaczone + cap fps?

5) G sync compatible + vsync On + Ultra Low latency na OFF + cap fps?

6) I tak samo z gsync off/vsync off + cap fps ale z NULL na off/on/ultra?

 

Milion pytan a nie wiadomo co najlepsze, bo wszedzie nowe wykresy, co rok jakies nowe spostrzezenia, ze null na ultra to nie bo to niestabilne, ze tylko auto albo wlaczone, albo ze jak bez g synca ani zadnego vsynca to tez bez NULL ale wtedy blokowac fps

 

paranoi od paru dni przez to dostaje a nie wiem co ostatecznie bedzie lepsze, w grze nie widze roznicy

 

Potrzebuje jednak argumentów, że np pkt 3) da lekko wyzszy input lag ale lepsza widocznosc (tearing) itp itd, uzasadnien

 

 

Rozumiem ze dochodzi do tego jeszcze założenie czy ma sie fps powyzej HZ monitora czy nie, co sprawia, że nagle robi się 12 pytań

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze nikt nie odpowiada, wrocilem wiec do 1080p na matrycy TN i duzo lepiej mi sie gra, obraz nie jest tak rozmazany + mam lepsze stabilne klatki, VSYNC nie jest wymagany, gram na wlaczonym NULL (bo podobno tryp ultra moze ingerowac w stutter/tearing).

 

Tak czy siak zostaje przy tym co mam, fuck vsync

 

 

Pytanie tylko czy jak moje fps z latwoscia przekraczaja 144hz to czy powinienem je bllokowac np na 143 fps? czy moze zablokowac na 160fps, skoro na tej wartosci i tak są stabilne?

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być 143

Gdy zablokowałem na 144 (bez g sync/free sync) to mialem widoczny tearing, gdy zablokowałem na 150, to nic nie bylo widac.

 

Czemu wiec 143?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...