Skocz do zawartości
bt04jugok

Warpy na Radeon RX570 AORUS

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyliśmy bratu komputer, niby wszystko fajnie, ale gry zacinają się póki nie wciśniesz RESET na obudowie albo nie odinstalujesz sterowników graficznych AMD.

Jak żyję nie spotkałem się jeszcze z takimi jajami. Co to może być?

 

GIGABYTE GA-B450M-DS3H

Ryzen 2600@3.9GHz

2x8GB ADATA XPG D41 3000MHz

BX500 480GB

SilentiumPC Vero L2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właściwie dlaczego ta karta miałaby działać inaczej na innym kompie, skoro i na tym działa dobrze tylko po wciśnięciu RESET?

Przypuśćmy nawet, że na innym kompie nie byłoby tego problemu to jak to logicznie uzasadnić? Co miałoby stwarzać ten problem na komputerze brata?

A jeśli na drugim kompie byłoby to samo, to co wtedy wskazywałoby na uszkodzenie karty, skoro ona działa dobrze na maksymalnym obciążeniu po resecie kompa?

(ponowne uruchomienie nic nie daje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właściwie dlaczego ta karta miałaby działać inaczej na innym kompie, skoro i na tym działa dobrze tylko po wciśnięciu RESET?

Przypuśćmy nawet, że na innym kompie nie byłoby tego problemu to jak to logicznie uzasadnić? Co miałoby stwarzać ten problem na komputerze brata?

A jeśli na drugim kompie byłoby to samo, to co wtedy wskazywałoby na uszkodzenie karty, skoro ona działa dobrze na maksymalnym obciążeniu po resecie kompa?

(ponowne uruchomienie nic nie daje)

Coś jest nie tak...takie coś pozwoli nam wykluczyć problemy ze sprzętem i Windowsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak...takie coś pozwoli nam wykluczyć problemy ze sprzętem i Windowsem

Czyli będzie dodatkowa informacja do zastanawiania się co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows był reinstalowany już 2x, za każdym razem to samo także to nie windows.

Kombinowaliśmy też ze sterownikami AMD od chipsetu, ale nie ma to znaczenia czy zainstalowane czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy że się gry zacinają? Co się dokładnie dzieje? Wszystkie gry się zacinają tak samo?

Spróbuj wgrać starszy sterownik do GPU. Jak masz inną kartę to podmień i sprawdź. Nie ma innego sposobu - trzeba eliminować po kolei potencjalne przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacinają znaczy warpią, tak jak napisałem w tytule. Grafika jakby działa na pół gwizdka, np w Wieśku 3 cały czas szarpie jakby było z 15-20 klatek a po resecie kompa już jest OK.

Przypominam, że restart nic nie daje, tylko twardy reset. Co mi da, że starszy sterownik wyeliminuje problem? Grafika ma działać poprawnie na aktualnych sterownikach.

Przepnę ją do mojego kompa, jak będzie to samo, to znaczy, że albo wina grafiki albo sterownika i co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacinają znaczy warpią, tak jak napisałem w tytule. Grafika jakby działa na pół gwizdka, np w Wieśku 3 cały czas szarpie jakby było z 15-20 klatek a po resecie kompa już jest OK.

Przypominam, że restart nic nie daje, tylko twardy reset. Co mi da, że starszy sterownik wyeliminuje problem? Grafika ma działać poprawnie na aktualnych sterownikach.

Przepnę ją do mojego kompa, jak będzie to samo, to znaczy, że albo wina grafiki albo sterownika i co dalej?

 

To napisz to twórcom sterowników. Jeśli to wina sterownika - instalujesz starsze, działasz, po nowej wersji sprawdzasz na nowych. Jak kupuję coś z sklepu nowego to też ma działać a jednak tak nie jest. Nie rozumiem Twojego problemu. Nikt z szklanej kuli nie wywróży dlaczego nie działa coś. Albo eliminujesz potencjalne problemy + generujesz wskazówki albo dalej wszyscy piszemy "nigdy się nie spotkałem" i elo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacinają znaczy warpią, tak jak napisałem w tytule. Grafika jakby działa na pół gwizdka, np w Wieśku 3 cały czas szarpie jakby było z 15-20 klatek a po resecie kompa już jest OK.

Przypominam, że restart nic nie daje, tylko twardy reset. Co mi da, że starszy sterownik wyeliminuje problem? Grafika ma działać poprawnie na aktualnych sterownikach.

Przepnę ją do mojego kompa, jak będzie to samo, to znaczy, że albo wina grafiki albo sterownika i co dalej?

Nie znam pojęcia "warpy", nie wiem jak to wygląda. Sprawdzałeś fps? Użycie karty i procesora?

Twardy reset też jest mi obcy - czy chodzi o wyłączenie i włączenie kompa zamiast wciśnięcia resetu na obudowie?

Odpowiadając na pytania, to Ci da, że będziesz wiedział czy jest to wina sterownika czy nie. Usterki dzieli się na programowe i sprzętowe. Najpierw trzeba ustalić do której zalicza się Twoja.

Więc przestań się zastanawiać "co to da", albo "co dalej", bo z takim podejściem problemu nie rozwiążesz, tylko się weź za testowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim kompie jest to samo. Najnowsze sterowniki sprzed wczoraj lub 2-3 dni.

 

To teraz monitoruj jak karta zachowuje się podczas gry, czy jest używana w znacznym stopniu (90%+) jaka ma temperaturę, bo jak się przegrzewa to właśnie podobnie by się zachowywała. Co się dzieje podczas ściny itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie przegrzewa, ma 70 stopni. Jest używana w Wiedzminie praktycznie cały czas na maxa a klatek mało.

Tak samo zachowuje się jak się wciśnie RESET, tylko że klatek jest wtedy 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...