Skocz do zawartości
ReVoox

AOC 24G2U czy ASUS TUF VG259Q

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam monitora 144hz IPS ze względu na dobra jakość obrazu i uniwersalność matrycy. 144hz kieruje do dynamicznych gier typu CSGO,Apex,PUBG itp.

Lubie sobie pograć tez w inne gierki czy obejrzeć jakiś film dlatego nie chce nic z TN.

 

Z racji tego ze posiadam GTX 1060 to 1080p w zupełności mi wystarczy a 24 cale to imo idealna wielkość dla tej rozdzielczości i raczej 27 nie chce.

Przeglądałem trochę monitorów i najbardziej zainteresowały mnie te 2 i pojawia się pytanie który lepszy?

 

Czytałem i oglądałem dużo opinii oraz recenzji na temat tego AOC niby niska cena, ale monitor wydaje się solidny. Co do tego ASUS'a nie za wiele wiem, ale tez mnie zainteresował z racji ze podobne parametry tylko obecnie ASUS droższy 300zl. Bardziej jestem przekonany do kupna tego AOC'a, ale chce wiedzieć jaka jest opinia ludzi, może ktoś ma te monitory i jest w stanie się wypowiedzieć oraz naprostować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam monitora 144hz IPS ze względu na dobra jakość obrazu i uniwersalność matrycy. 144hz kieruje do dynamicznych gier typu CSGO,Apex,PUBG itp.

Lubie sobie pograć tez w inne gierki czy obejrzeć jakiś film dlatego nie chce nic z TN.

 

Z racji tego ze posiadam GTX 1060 to 1080p w zupełności mi wystarczy a 24 cale to imo idealna wielkość dla tej rozdzielczości i raczej 27 nie chce.

Przeglądałem trochę monitorów i najbardziej zainteresowały mnie te 2 i pojawia się pytanie który lepszy?

 

Czytałem i oglądałem dużo opinii oraz recenzji na temat tego AOC niby niska cena, ale monitor wydaje się solidny. Co do tego ASUS'a nie za wiele wiem, ale tez mnie zainteresował z racji ze podobne parametry tylko obecnie ASUS droższy 300zl. Bardziej jestem przekonany do kupna tego AOC'a, ale chce wiedzieć jaka jest opinia ludzi, może ktoś ma te monitory i jest w stanie się wypowiedzieć oraz naprostować.

Wczoraj, po tygodniu, oddałem ASUS-a. Najbardziej przeszkadzało to, że miał nieco rozmazany obraz, co było widać szczególnie przełączając między trybami. Normalnie rzucało się to w oczy tylko przez chwilę, ale bolały mnie od tego oczy. Uprzedzając - nie była to raczej wada mojego egzemplarza, bo czytając komentarze na Redditcie użytkownicy zwracali uwagę na ten problem. Pomagało ustawienie jednej z opcji na 25-50, ale ogólnie miała ona służyć do wyostrzania rzeczy w niskiej rozdzielczości a nie do tego, by tekst wyglądał normalnie. Poza tym był dla mnie zdecydowanie zbyt jasny (świecił jak latarka), nawet zmniejszając jasność nie osiągnąłem obrazu, który by mi odpowiadał. Od najdroższego z rozważanych monitorów oczekiwałem czegoś lepszego.

 

Rozważam też AOC-a 24G2U, ale nie jest on na razie oficjalnie kompatybilny z GSync i widziałem kilka komentarzy, że sprawiał w tej kwestii ludziom problemy (większości nie sprawiał, no ale...).

Na razie stanęło chyba na tym, że wezmę jakąś niedrogą TN-kę, którą najwyżej wymienię (chyba że będzie faktycznie kiepska, to pomyślę o jej oddaniu i przetestowaniu AOC-a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tez własnie gdzieś wpadłem na komentarz o tym rozmazanym obrazie w ASUS'ie. To prawdopodobnie wezmę AOC'a a co do "Freesync" to podobno GSync Compatible działa dobrze,ale i tak czytałem ze najlepiej w FPS/bardziej dynamicznych grach wyłączać tą opcje w monitorze bo zwiększa ona w jakimś stopniu input laga. A w bardziej spokojnych grach czy single player to wiadomo dobra opcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GTX 1060 nie będzie miał co chwila ponad 144fps, żeby mu tearing szalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek grał tyle czasu na "rozerwanym" obrazie i jakoś to było :D. Zdecyduje się zakupić to sobie zobaczę ten Freesync/Gsync. To będzie również mój pierwszy monitor 144hz także na pewno przy tym będzie pierwsze efekt wow, raz tylko u kolegi miałem okazje zobaczyć chwile 144hz. Resztę sobie przetestuje i ogarne, ważne żeby trafić w miarę dobra sztukę bo wiadomo jak to IPS'y.

Edytowane przez ReVoox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ten post już trochę ma, ale wypowiem się dla potomnych :P
Miałem tego ASUSa i oddałem ze względu na zbyt przesadzony zielony kolor (i dwa martwe piksele w rogu ekranu) - ciężko coś przeczytać, szczególnie jak jest biały tekst na jasnozielonym tle (można to zniwelować ustawiając nasycenie na 40%), ale chyba do niego wrócę, bo nawet na jasności 50% nie męczyły mi się oczy (dopiero jak odpaliłem shadow boost z 0 na 1 to czułem zmęczenie) czego nie mogę powiedzieć o obecnym Acerze XB253QGP... Jasność na 0% i czuję, że oczy nadal są mocno wytężone.
Tekst był lekko rozmazany tylko w trybie Racing, a poza tym to czytało się na nim nieźle poza tym, że na facebooku tekst miał strasznie poszarpane krawędzie plus monitor rekompensuje wszystkie wady najniższym czasem reakcji matrycy i input lagiem w tej cenie.
Podejrzewam, że funkcja Black Boost w Acerze (w niektórych monitorach się inaczej nazywa) tak męczy oczy, bo jest domyślnie ustawiona na 5 (max. 10), a w ASUSie jest na 0 i można podnieść bodajże do 2.
 

Edytowane przez AdamZz1337
Zapomniałem czegoś dopisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2020 o 08:10, Yavimatuzalem napisał:

Rozważam też AOC-a 24G2U, ale nie jest on na razie oficjalnie kompatybilny z GSync i widziałem kilka komentarzy, że sprawiał w tej kwestii ludziom problemy (większości nie sprawiał, no ale...).

Zapewniam, że działa jak złoto i jest kompatybilny tylko durna Nvidia uwzględniła model 27G2, a to jest to samo 1:1 tylko różni się wielkością ekranu.

No i pokaż mi te HEHE "komentarze" bo chcę wierzyć, że śnię - nawet w recenzjach tego monitora nie ma ani słowa o złym działaniu g-sync compatible.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem VG259Q i nie bylo zadnego rozmazania

Nvidia dala certyfikat VG259Q a teraz mam VG249Q i obraz miga na czarno tzn znika i sie pojawia wiec...to ze niemal sa to te same modele nie znaczy ze gsync dziala tak samo

Mam zamiar sie przesiasc na VG259QM lub znow kupic VG259Q. W takiej cenie i o takich parametrach to sa jedne z lepszych wyborow. Mialem tez Acera XB253 i porazka przy gsync nie dalo sie zmienic overdrive przez co byl overshoot nie do zniesienie przy np przewijaniu stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.08.2020 o 20:40, AdamZz1337 napisał:

Miałem tego ASUSa i oddałem ze względu na zbyt przesadzony zielony kolor (...) - ciężko coś przeczytać, szczególnie jak jest biały tekst na jasnozielonym tle

Jest coś takiego jak CMS, który po włączeniu rozwiązuje kwestie przesycenia np. na stronach www, zdjęciach czy filmach w odtwarzaczu video.

W dniu 7.08.2020 o 20:40, AdamZz1337 napisał:

 na facebooku tekst miał strasznie poszarpane krawędzie

Nie będziesz miał na prawdę wysokiej jakości tekstu przy tak niskim PPI, bo to jest fizycznie nie możliwe, by uzyskać przy takim zagęszczeniu pikseli wysoką ostrość i gładkość czcionki. Cóż - nie ma monitorów idealnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2020 o 14:20, Eltik napisał:

Mialem VG259Q i nie bylo zadnego rozmazania

Nvidia dala certyfikat VG259Q a teraz mam VG249Q i obraz miga na czarno tzn znika i sie pojawia wiec...to ze niemal sa to te same modele nie znaczy ze gsync dziala tak samo

Mam zamiar sie przesiasc na VG259QM lub znow kupic VG259Q. W takiej cenie i o takich parametrach to sa jedne z lepszych wyborow. Mialem tez Acera XB253 i porazka przy gsync nie dalo sie zmienic overdrive przez co byl overshoot nie do zniesienie przy np przewijaniu stron

Nie mam pewności czy do końca wiesz czym jest overshoot. Na ustawieniu overdrive na Normal nie ma opcji, żebyś go zobaczył, na żadnej recenzji też nikt o tym nie wspomina, na reddicie ludzie również chwalą ten monitor.
Dziwne, że przy VG259Q na fabrycznych ustawieniach nie widziałeś Overshoota, bo tam on akurat występuje i trzeba zmienić opcję Trace Free z 80 na 40, żeby się tego efektu pozbyć.
Co do CMS to nie po to kupowałem monitor za 1200zł, żeby nie potrafił wyświetlać poprawnie kolorów. Nie jestem grafikiem, nie przeszkadzają mi słabsze kolory, ale takie, które są przesadzone i uniemożliwiają zobaczenie czegoś już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toi bylo na Predatorze XB253. Przy aktywnym gsync opcja overdrive jest wyszarzona i nie ma mozliwosci jej zmienic. Ustawiona jest na normal. Przy VG259QM overdrive mozna regulowac i odpowiednio sobie ustawic o ile ELMB Sync nie jest wlaczone

 

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Jak zmienisz najpierw Overdrive na Off, a potem włączysz G-Sync w menu monitora, to mimo, że opcja zrobi się szara i widnieje napis Normal to nadal jest wyłączona, bo widać po braku overshoota :)
Plus jak się ustawi odświeżanie na 120Hz to overshoot jest tragedią... Co oznacza, że na G-Syncu raczej średnio się będzie grać w ciemnych grach z niskim FPSem :(

No nic kolego, dziękuję za informację i uświadomienie mnie o błędzie, niestety mi się już skończył czas na zwrot tego monitora, więc prawdopodobnie pójdzie na sprzedaż.
Pozdrawiam.

Jak dałem trochę jaśniejsze tło w ghosting test to teraz widzę. Faktycznie jest lekki overshoot, ale nigdzie indziej nie jestem tego w stanie zauważyć, a mimo wszystko nadal wolę widzieć to niż ghosting, który boli w oczy w ciemnych grach fps.
W COD BO II na monitorze z czasem reakcji na papierze 5ms GTG (LG 27GL650F-B) nie grało się zbyt przyjemnie, a po zmianie na Asusa i teraz na Acera jest bajka.

Edytowane przez AdamZz1337
Chcę coś dopisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Meska pilka rozwija sie ponad 100 lat a kobieca, hmm moze 20. Ten Mentzen jest jednym z najglupszych politykow jakich sluchalem. Zgapil od Korwina styl wypowiedzi gdzie wszystko da sie wyjasnic jak krowie na rowie
    • Jest spoko, ale .. Pod 7800X3D jak najbardziej możesz dać sobie jakieś AiO 240 / 360 Oszczędności jak coś szukaj na dysku. Nie potrzebujesz 990 PRO. Można dać Lexar NM790, Kingston KC3000 Obudowę raczej bym dobrał z filtrem z przodu, Endorfy nie ma.   
    • Prawda taka że każdy producent ma swoje lepsze i gorsze sockety, lepsze i gorsze momenty itp. Pamiętam jak miałem asrocki p67 pro 3 i z170 extreme 4. Ale to były mega fajne płyty🙂 ok, może nie były z najnizszej półki cenowej ale super się je użytkowało, a z170 extreme 4 z 6600k podkręconym na 4,5 GHz działa u mnie bezproblemowo od 8,5 roku. Tak więc nie można generalizować że jedna marka jest lepsza od drugiej w każdym sockecie. Na am5 asrock jest zdecydowanie godny polecenia i to jest fakt.
    • https://ithardware.pl/aktualnosci/naukowcy_wiedza_jak_wyeliminowac_problem_wypalania_sie_oledow-32278.html
    • Od trzech lat posiadam tablet graficzny  XP-PEN Artist 22R Pro z którym mam spore problemy, bo PC go nie wykrywa - tablet jest podłączony przez USB-C i muszę najpierw odpiąć kabel USB od PC, podłączyć do smartfona, ponownie podpiąć do PC, jest dźwięk, wychodzi komunikat, że system nie rozpoznał sprzętu, muszę jeszcze zmieniać w ustawieniach ekranu z "rozszerz te ekrany" na "Powiel te ekrany" i ponownie na rozszerz i dopiero wtedy działa Teraz chodzi mi o coś innego: korzystam głównie z darmowego programu Krita i jest sporo rysunków, których nie da się kolorować, po prostu cała paleta barw w programie jest szara i nie da się wybrać żadnego koloru, kupiłem sobie w PDF kilkanaście rysunków do pokolorowania i z nimi jest to samo, są to pliki JPG (jpg) i czy można coś zrobić, np. jakoś zmienić typ pliku, żeby Krita go widziała i dało się kolorować?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...