Skocz do zawartości
japana

6 Gb ram dostępne: 4.99.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pewien problem gdyż komputer nie chce wykorzystywać całej pamięci ram przez co czasem mi brakuje tego 1 gb. Próbowałem już grzebać w msconfig i nic to nie daje, grzebałem również w biosie lecz nie mogę tam znaleźć opcji memory remap. Mam nadzieje że rozwiązanie problemu jest łatwe.

 

Płyta główna: H67M-S/H67M-V/H67 (Tak mi pokazuje program Speccy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną specyfikację swojego komputera,skoro magicznie ,,znikło" ci ~2GB to integra,bo właśnie ona ciągnie pamięć z pamięci RAM,nie dysku hdd :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną specyfikację swojego komputera,skoro magicznie ,,znikło" ci ~2GB to integra,bo właśnie ona ciągnie pamięć z pamięci RAM,nie dysku hdd :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1GB ramu system zarezerwował dla grafiki zintegrowanej i tyle w temacie. Na wcześniejszej płycie miałeś opcję remap feature, ale pewnie też nie miałeś grafiki zintegrowanej (czy to w płycie czy cpu). Zresztą możesz sobie sprawdzić w Monitorze zasobów, w zakładce Pamięć, ile system zarezerwował ramu na grafikę zintegrowaną (Sprzętowa zarezerwowana).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w komputerze jest osobna karta graficzna - Radeon 57xx

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0) Zakładając że integra wyłącza się sama po wykryciu zewn/ GPU

 

1) Pamięć padła (sprawdź każdy moduł z osobna).

2) Slot padł - przerwane ścieżki na PCB albo lutach pod gniazdem (sprawdź piny na sockecie oraz przeczyść styki samych modułów)

3) Masz niestabilne ustawienia na RAM-ach (zbyt wysokie taktowanie/zbyt niskie opóźnienia/zbyt niskie napięcie na "NB")

^Kolejność przyczyn losowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0) Zakładając że integra wyłącza się sama po wykryciu zewn/ GPU

 

1) Pamięć padła (sprawdź każdy moduł z osobna).

2) Slot padł - przerwane ścieżki na PCB albo lutach pod gniazdem (sprawdź piny na sockecie oraz przeczyść styki samych modułów)

3) Masz niestabilne ustawienia na RAM-ach (zbyt wysokie taktowanie/zbyt niskie opóźnienia/zbyt niskie napięcie na "NB")

^Kolejność przyczyn losowa

 

Nie zawsze Integra się wyłącza sama.

 

Ja jak w podpisie mam Della 3020 jak w podpisie. Dołożyłem grafikę Nvidia GT 1030 i jeżeli tylko zainstaluję Windows to w menadżerze urządzeń wyświetla mi obie karty.

 

Także u autora zintegrowana karta wcale nie musiała się wyłączyć. I ona właśnie rezerwuje ten 1 GB pamięci.

 

Jedyna opcja to pogrzebać w biosie żeby zmniejszyć zużycie pamięci. Jeżeli się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja to pogrzebać w biosie żeby zmniejszyć zużycie pamięci. Jeżeli się znajdzie.

 

Albo zwyczajnie ja wylaczyc :V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w menedzerze urzadzen czy w pozycji karty graficzne - masz wiecej niz 1 karte. Wtedy bedziesz wiedzial, czy integra alokuje 1gb pamieci

 

Jesli jest - wylacz ja w UEFI albo zmniejsz pamiec alokowana (rowniez w UEFI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na alokacje pamięci dla zintegrowanej karty, w BIOS powinno się ja dać wyłączyć/zmienić ilość alokacji pamięci.

 

19d347dc4e0060498cf90ad7e47ba085.png

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na alokacje pamięci dla zintegrowanej karty, w BIOS powinno się ja dać wyłączyć/zmienić ilość alokacji pamięci.

 

19d347dc4e0060498cf90ad7e47ba085.png

Sorry że tak późno odpisuje, gdzie znajdę tą opcję do wyłączenia alokacji ? Mam ustawione tak samo jak na screenie więc to raczej nie to, chyba że mam inaczej ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz dokładnie te same opcje co na screenie? Co masz pod IGD Memory? W msconfig, w zaawansowanych opcjach rozruchu ma być odznaczone Maksymalna pamięć.

 

Sprawdz w menedzerze urzadzen czy w pozycji karty graficzne - masz wiecej niz 1 karte. Wtedy bedziesz wiedzial, czy integra alokuje 1gb pamieci

 

Sprawdziłeś to?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładnie te same opcje co na screenie? Co masz pod IGD Memory? W msconfig, w zaawansowanych opcjach rozruchu ma być odznaczone Maksymalna pamięć.

 

 

 

Sprawdziłeś to?

 

Tak sprawdzałem, mam tylko jedną kartę. Tak dokładnie to samo co na screenie. Wiem o msconfig i on nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W takim układzie raczej nie ma możliwości zmniejszenia alokacji ramu dla integry.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...