Skocz do zawartości
Kerri

Supremo 650w FM2 vs Seasonic focus GX 650W

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma w planach kupić komputer w okolicach 5 tys.

Który zasilacz będzie lepszy? supremo fm2 650w (370 zł) czy Seasonic focus gx 650w (430 zł) ?

Wiem, że Seasonic zawsze był uważany za te lepsze zasilacze ale ostatnio wycofali stare modele i zastąpili je nowymi a widziałem kilka opinii że są takie sobie.

Ktoś się orientuje w tym temacie?

Dokładnie te modele:

https://www.x-kom.pl/p/363851-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-supremo-fm2-650w-80-plus-gold.html

https://www.x-kom.pl/p/514790-zasilacz-do-komputera-seasonic-focus-gx-650w-80-plus-gold.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do jakiej jednostki? Podaj podzespoły. Realnie Focus GX to usprawnione Focusy Plus Gold dlatego te stare zostały wycofane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiej jednostki Supremo FM2 650/750W (na morele 750W jest w cenie xkomowej na 650W) będzie wręcz idealnym wyborem, bardzo dobry elektrycznie zasilacz z goldem, 5 letnią gwarancją door2door, której Seasonic nie oferuje (oferuje 2 lata w sklepie w polsce + 8 lat po za granicami Polski, co wiąże się z dodatkowymi naszymi kosztami wysyłki zasilacza w razie potrzeby do serwisu producenta) - tutaj teścik od Pana Sieranta https://ithardware.pl/testyirecenzje/silentiumpc_supremo_fm2_gold_750_w_najlepszy_w_swojej_cenie-4499.html

 

Corsair kosztuje już sporo więcej (tak 30% +/-) i IMO do zestawu za około 5k PLN to przesada, nie popadajmy w paranoje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Corsair kosztuje już sporo więcej (tak 30% +/-) i IMO do zestawu za około 5k PLN to przesada, nie popadajmy w paranoje :P

:lol2:

 

Taa a do mojego zestawu RMX 550W to też przesada nie? :lol2:

 

Troluj dalej :lol2:

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

Taa a do mojego zestawu RMX 550W to też przesada nie? :lol2:

 

Troluj dalej :lol2:

Może źle to ująłem. Nie ujmuję niczego RMX'owi, który jest lepszym zasilaczem, czy Focusowi GX (nie mylić z okrojonymi wersjami Core). Jeżeli ma budżet na RMX'a - może śmiało go brać, jeżeli chciałby Seasonica - także jest to spoko wybór. Supremo w testach może wypaść (przyrównując do raczej do Seasonica, niżeli do rmxa) porównywalnie, ale ma atut w postaci 5 letniej gwary door2door, która jest bardzo wygodna dla klienta i droższa dla producenta.

Nawet w cenie RMXa może wziąć Anteca HCG, bo jest to także świetna jednostka - wszystko głównie rozchodzi się o budżet i o konkretną jednostkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens dopłacać względem Focusa GX?

Mało o nim wiemy...nikt go nie poleca bardzo nawet u nas na forum w przeciwieństwie do RMx-a(kto zechce to sobie znajdzie bo było dużo tutaj postów na jego temat)

 

Odwróćmy pytanie...mamy kupić Focusa GX bo tańszy z 50zł.?

Masz jeszcze jakieś argumenty?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że seasonic jest lepszy dopłata do corsair to tylko stara tutaj masz temat o seasonic :Phttps://www.purepc.pl/zasilacze/seasonic_focus_plus_gold_550_w_najlepszy_w_swojej_klasie "Łukasz" myślę że trochę się zna więc na moje dopłata do napisu Corasir nie jest warta możesz odezwać się do niego na FB

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że seasonic jest lepszy

Testowałeś go że tak twierdzisz? :Up_to_s:

Gdzie jest wobec tego recenzja :D

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic robi świetne jednostki i z tych dwóch podanych przez autora postu zdecydowanie Seasonic.

SilentiumPC robi dobre zasilacze,to fakt,lecz Seasonic to lepsza jednostka i wybrałbym właśnie nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś go że tak twierdzisz? :Up_to_s:

Gdzie jest wobec tego recenzja :D

masz parę H? polecam obejrzeć

jest tego więcej :) nie mam takie sprzętu jak Łukasz ale ufam mu

możesz zobaczyć ile testował zasilaczy bo jest redaktorem na PurePC :)

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz parę H? polecam obejrzeć

jest tego więcej :) nie mam takie sprzętu jak Łukasz ale ufam mu

A ja mu nie ufam

 

Mowa o GX

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mu nie ufam

 

Mowa o GX

Nie musisz mu ufać ale trzeba sobie uświadomić że mamy 2020 Corsair kiedyś to robiło furorę ale dziś mamy w tańszej kwocie ciekawsze propozycję zresztą Corsair też miał wpadkę z nieudaną serią VS która była mimo marki dosyć wadliwa

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_zasilacza_corsair_vs450_jednostka_prawie_dobra-558.html Też Łukasza :P ale na forum znajdziesz pełno tematów o problemach z tymi zasilaczami

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mu ufać ale trzeba sobie uświadomić że mamy 2020 Corsair kiedyś to robiło furorę ale dziś mamy w tańszej kwocie ciekawsze propozycję zresztą Corsair też miał wpadkę z nieudaną serią VS która była mimo marki dosyć wadliwa

Dlatego mam Corsaira ;)

Seria RMX jest świetna nadal i to jest fakt...napewno jest on też cichszy od Seasonica

 

Temat z serią VS znam

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mówię że RMX jest ble fuu jest świetny ale seasonic jeśli jest tańszy to moim zdaniem jest wtedy lepszym wyborem może źle zabrzmiało jak napisałem "lepszy" chodzi mi tu o to że te zasilacze są świetne

Co do VS też dałem spokój sobie obecnie siedzi supremo l2 650w myślałem o 550w ale 650w ma japońskie kondensatory także wolałem dopłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że seasonic jest lepszy dopłata do corsair to tylko stara tutaj masz temat o seasonic :P https://www.purepc.pl/zasilacze/seasonic_focus_plus_gold_550_w_najlepszy_w_swojej_klasie "Łukasz" myślę że trochę się zna więc na moje dopłata do napisu Corasir nie jest warta możesz odezwać się do niego na FB

To było w 2017r.a mówimy o nowych wersjach a tych testów brak na łamach popularnych portali albo ja o czymś nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mam Corsaira ;)

Seria RMX jest świetna nadal i to jest fakt...napewno jest on też cichszy od Seasonica

 

Temat z serią VS znam

O ile decybeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna GX-650 i póki co żyje ;)

A tak na serio,to praktycznie taka sama konstrukcja co Focus Plus Gold z niewielkimi usprawnieniami,jest nieco więcej złącz,nadal jest tryb półpasywny.

Jak Focus Plus Gold był polecany,to Focus GX też można polecać

 

Edit.Jedno się nie zmieniło - nadal są sztywne przewody w Focus GX tj.wcześniej w Focus Plus Gold

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile decybeli?

Testy są w necie od dawna...GX niema ale jest stary test...trochę samodzielności ;)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic projektuje zasilacze dla innych firm więc nie będą chcieli zepsuć sobie renomy i no podbicia rynku Seasonica focus plus gold wydając teraz niby gorszą serie GX 650w

Tutaj masz zasilacz na konstrukcji Seasonica https://www.purepc.pl/zasilacze/antec_hcg_gold_nowe_modularne_zasilacze_dedykowane_graczom

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic projektuje zasilacze dla innych firm więc nie będą chcieli zepsuć sobie renomy i no podbicia rynku Seasonica focus plus gold wydając teraz niby gorszą serie GX 650w

Tutaj masz zasilacz na konstrukcji Seasonica https://www.purepc.pl/zasilacze/antec_hcg_gold_nowe_modularne_zasilacze_dedykowane_graczom

Ale co ma to test udowodnić? :hmm:

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma ten test udowodnić? :hmm:

dobra nie ciągnijmy bo się spam zrobi :D to że firma nie będzie chciała popsuć sobie renomy wydając teraz nowa serie która będzie gorsza od focus plus golda w tej samej cenie :P a wręcz przeciwnie jest poprawiona więc tutaj możemy śmiało wierzyć producentowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwróćmy pytanie...mamy kupić Focusa GX bo tańszy z 50zł.?

Masz jeszcze jakieś argumenty?

 

A co tu argumentować? Testy Focusa Gold są w sieci, tu masz nieco przemodelowaną obudowę i lepsze kondensatory.

 

"There are no big changes for this model. The only thing is the inline capacitors have been removed from ATX 24 pins, CPU and PCIe cables and put inside. Internal design have been adjusted linked to this and that's it."

 

Tu oficjalne stanowisko Seasonica w temacie zmian.

 

Ta sama bardzo dobra zasiłka, nie doszukujmy się teorii spiskowych. Oczywiście RMx też jest super, ale nie widzę argumentu by do niego dopłacać 50 zł, no chyba, że ktoś jest fanem Corsaira ;) Ty autora naprowadzasz na Corsaira pisząc, że "żaden" z tych dwóch i nie dajesz żadnej argumentacji dlaczego miałby wyłożyć 50 zł więcej. Oczywiście pomijając twoje teorie spiskowe...

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że ktoś jest fanem Corsaira ;)

Fanem ciszy napewno bo to jest nie do podważenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...