Skocz do zawartości
Pawcio2506

instalacja XP na laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym sie poradzic czy ktoś mógłby mi pomóc z instalacja Xp na laptopa. Laptop to HP compaqnc4400 robilem specjalne instalki windowsa xp przez program nlite bo wiem ze windows xp potrzebuje dodatkowo sterowniki SATA ktore sciaganelm i dodalem je przez program nlite. Instalacja ladnie się załącza, normalnie widzi dysk formatuje go na NTFS i po skopiowaniu plików i ponownym uruchomieniu wyskakuje mi "Błąd odczytu dysku, Naciśnij ctrl+alt+delete zeby zrestartowac". Czy ktoś miał moze podobny problem. Dodam ze zmienialem w biosie na Sata native robiłem enable i na disable i cały czas to samo. a instaluje przez naped CD-ROM moze w tym tkwi problem ? Bo on jest podłączony przez usb no ale tak to by nie widzialo, nie wiem co to może być, prosiłbym jedynie o pomoc jeżeli ktoś ma pomysł na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym tkwi ze w Biosie nie moge zmienic nic z dyskami tylko moge włączyć Sata native albo Disabled albo Enable, to wszystkie opcje ustawiania dyskow nic wiecej nie mam zadnych zaawansowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MHDD nie może go wykryć po komendzie scan a rufusem nie zainstaluje bo podczas instalacji wyskakuje taki komunikat

"Instalator nie może znaleźć umowy licencyjnej użytkownika <EULA>",

przepraszam skanuje udalo mi sie, zly numer dysku wybierałem zobaczymy co będzie

Edytowane przez Pawcio2506

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MHDD nie zrobie bo nie mam warunków do tego i trwa to strasznie długo, dysk wykrywa pod drugim komputerem ale pod drugim komputerem tez nie moge zainstalowac windows xp, ustawialem w BIOS tak zeby mi poszla ta instalka a dalej nic, wyskakuje błąd 0x000000A5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś z tą satą, zrobilo mi formata, skopiowalo pliki instalatora, uruchomil sie ponownie i znowu było napisane ze "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD", poczekałem az to minie i znowu wyskoczył "Błąd odczytu dysku" nie mam już pojecia jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długim czasie. Najprawdopodobniej dysk jest częściowo uszkodzony, podzieliłem go na partycje 100GB zamiast na całym instalować system i poszło. Dziękuję wam za pomoc. Temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...