Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W końcu nadszedł czas żeby kupić sobie nowego kompa bo mój obecny ma już ponad 10 lat i niestety nie mogę pograć w każdą grę, a także boję się że w końcu może się coś popsuć. Jeśli chodzi o wymagania to chciałbym móc odpalić najnowsze gry chociaż na średnich ustawieniach. Na pewno nie chciałbym oszczędzać na płycie głównej, obecnie mam budżetową płytę Asrock h55m-le i często miałem problem z małą ilością gniazd i innych wejść. Jeśli chodzi o zasilacz to skłaniałbym się ku firmie Corsair którą sobie bardzo zachwalam, zasilacz działa ok 10 lat bez zarzutu. Procek to myślę że jakaś dobra i5. Karta graficzna ze stajni geforce. Dysk chciałbym szybki żeby nie ograniczał mojego komputera, obecnie mam WDC10ears. Pamięć RAM mam 2x2GB OCZ Gold XTC, myślicie że nadadzą się do nowego komputera? Oczywiście oprócz tych pamięci dokupiłbym jeszcze dodatkowe 4GB. Myślę że chciałbym się zamknąć w kwocie max 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W końcu nadszedł czas żeby kupić sobie nowego kompa bo mój obecny ma już ponad 10 lat i niestety nie mogę pograć w każdą grę, a także boję się że w końcu może się coś popsuć. Jeśli chodzi o wymagania to chciałbym móc odpalić najnowsze gry chociaż na średnich ustawieniach. Na pewno nie chciałbym oszczędzać na płycie głównej, obecnie mam budżetową płytę Asrock h55m-le i często miałem problem z małą ilością gniazd i innych wejść. Jeśli chodzi o zasilacz to skłaniałbym się ku firmie Corsair którą sobie bardzo zachwalam, zasilacz działa ok 10 lat bez zarzutu. Procek to myślę że jakaś dobra i5. Karta graficzna ze stajni geforce. Dysk chciałbym szybki żeby nie ograniczał mojego komputera, obecnie mam WDC10ears. Pamięć RAM mam 2x2GB OCZ Gold XTC, myślicie że nadadzą się do nowego komputera? Oczywiście oprócz tych pamięci dokupiłbym jeszcze dodatkowe 4GB. Myślę że chciałbym się zamknąć w kwocie max 4k.

Ludzie, jest milion tematów w tym budżecie - wystarczy przeklikać kilka wcześniejszych postów a nie pisać epopeje... :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy przypadek jest indywidualny. Z takim podejściem to forum by zamarło bo wystarczyłby jeden temat na wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/0e99d572

 

Lepsze CPU do gier niż i5 stock w postaci 6/12 Ryzen 5 3600

RTX 2060 Super w wersji Gaming, SSD NVME, zasilacz na LLC + 5 lat GW, 16 GB DDR4

 

Pod jaki monitor będzie podłączony ten zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zamierzam kupić sobie kartę graficzną i obudowę. Jednak trochę się zagalopowałem z budżetem. Przeglądałem różne testy i karta gtx 1650 to mało opłacalny wybór. Natomiast karta 1650 super robi już robotę, i mam jeszcze pytanie odnośnie tej karty. Z jakiej firmy moglibyście mi ją polecić, która jest Waszym zdaniem najlepsza?

Jeśli chodzi o obudowy to mam trzy opcje i nie wiem na którą się zdecydować.

https://proline.pl/obudowa-silentiumpc-armis-ar5-tg-p1403774

https://proline.pl/obudowa-silentiumpc-regnum-rg4t-tempered-glass-pure-black-p1228691

https://proline.pl/obudowa-silentiumpc-signum-sg1-tg-pure-black-spc230-p1339334

Co o nich sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to celowałbym w GTX 1660 / GTX 1660 Super za te 1000-1100 zł. Kupno GTX 1650 Super na dłużej jest trochę bez sensu bo karta ma mało pamięci. Zresztą GTX 1650 Super to karta na komputer za ~ 2500 zł - aż tyle chyba się nie przejechałeś z budżetem? :P

 

Co do budy, to dorzuciłbym do nowej propozycji od SPC - https://www.x-kom.pl/p/541990-obudowa-do-komputera-silentiumpc-regnum-rg6v-tg-pure-black.html - która w tej cenie wydaje się być bezkonkurencyjna (meshowy front, dużo wentylatorów, dość solidna konstrukcja).

 

Nie wiem natomiast czy takie kupowanie na raty ma sens - budę można zmienić, ale grafikę to wypada od razu wymienić razem z prockiem, szczególnie że teraz jak piszesz masz jakieś starocie i nowe GPU będzie się tu nudzić.

 

Nie odpowiedziałeś też na pytanie jaki masz monitor...

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660 trochę za droga, a 1650 super da mi możliwość grania w prawie wszystkie gry na wysokich ustawieniach więc dla mnie na razie styknie. Chcę szybko złożyć komputer, już wystarczająco długo czekałem. Najwyżej jeśli będę mieć potrzebę to za 3 lata już nie będę oszczędzał, teraz liczy się szybkość, do końca marca chciałbym mieć już złożonego kompa.

Monitor to Samsung SD590_S27D590P.

Jeśli chodzi o procka to zdecyduję się na AMD Ryzen 2600. Intel z MOBO za drogo by wyszedł. Jaką płytę mógłbyś mi polecić do tego procka? Na innych forach polecają mi dwie płyty MSI B450-A PRO MAX lub Gigabyte B450 GAMING? Opłaca się dopłacać kilka stów do MSI? A może masz jakąś lepszą propozycję od tych dwóch w tym przedziale cenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno 2600 jest bez sensu gdy wyszedł Ryzen 5 1600 AF (ulepszony Ryzen 1600 = wydajność na poziomie 2600 za 4 stówy).

 

To jaki ty masz budżet na całość? Zacząłeś od 4K a nagle nie masz żeby dołożyć 200 zł do dużo bardziej sensownej grafiki?

 

Za ~ 3000 zł masz Ryzena 1600 AF, 16 GB RAM, dobrą płytę i GTX 1660 Super. Do tego dysk SSD i przewiewna buda plus lepsze chłodzenie na CPU dla ciszy i niskich temperatur:

 

https://proline.pl/koszyk/7fac4cd8

 

GTX 1650 Super jest wolniejsza 25% od GTX 1660 Super, jak dla mnie nie warto oszczędzać tych ~ 300 zł jeśli chcesz pograć w coś nowszego:

 

wydajnosc.png

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak ta karta pozwoli mi grać we wszystkie gry, i dodajmy do tego że nie jestem super graczem entuzjastą, gram od czasu do czasu więc taka karta mi w zupełności wystarczy. No i obecnie na tyle pozwala mi mój budżet. Zdecydowałem się na zakup tej wersji https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx1650-super-windforce-oc-4g

Chyba najlepsza oferta w niskiej cenie z dobrym chłodzeniem.

Co do obudowy to ta która podałeś jest mało dostępna. Wybiorę jednak taką https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/obudowy/regnum-rg4t-tempered-glass-pure-black

Ma trzy wentylatory plus wejścia usb z przodu, myślę że to najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie podałeś najważniejszego jaki w końcu masz ten budżet, bo było 4k a teraz ile? To jest podstawowa kwestia. Uparłeś się jak koń na te 1650, a za pare groszy masz znacznie wydajniejszego 1660s. Może na tą chwile te 1650, choć wątpię da Ci jakiś średni fps, ale będziesz chciał pograć w nowe gry, które wyjdą to tutaj będziesz miał problem, aby na niskich coś ugrać, a wspomniana karta będzie dawać jakoś rade.

 

Edit: Jak masz te 3k to zestaw @Dirian jest bdb. I obudowę zmieniłeś na taką samą hahaha :)

Edytowane przez KamiloP19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5k to max myślę. To za 3 lata wymienię sobie komputer i wtedy już nie będę oszczędzał. Ogólnie to mam mało czasu na granie w gry więc po co mi wydawać na kartę ponad 1k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup konsole, po co wydawać 2.5k? Za 3 lata nie będziesz oszczędzał i polecisz po kompa za 15k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno 2600 jest bez sensu gdy wyszedł Ryzen 5 1600 AF (ulepszony Ryzen 1600 = wydajność na poziomie 2600 za 4 stówy).

 

To jaki ty masz budżet na całość? Zacząłeś od 4K a nagle nie masz żeby dołożyć 200 zł do dużo bardziej sensownej grafiki?

 

Za ~ 3000 zł masz Ryzena 1600 AF, 16 GB RAM, dobrą płytę i GTX 1660 Super. Do tego dysk SSD i przewiewna buda plus lepsze chłodzenie na CPU dla ciszy i niskich temperatur:

 

https://proline.pl/koszyk/7fac4cd8

 

GTX 1650 Super jest wolniejsza 25% od GTX 1660 Super, jak dla mnie nie warto oszczędzać tych ~ 300 zł jeśli chcesz pograć w coś nowszego:

 

wydajnosc.png

 

Ten zestaw wydaje się bardzo ok, brałbym to tylko w tym momencie brak na stanie obudowy oraz zasilacza, jakieś zamienniki? Może być cena ogólna ciut wyższa, popatrzę też po innych sklepach czy może gdzieś by się dało zmontować dokładnie taki ale jak co to te dwa komponenty można by zamienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Spoko, dzięki. A jak to jest z tymi zasilaczami, dawniej kojarzę konstrukcje z większą mocą, kolega wspomina że u siebie ma 800W, ale to stary komputer, czy nie lepiej dopłacić jednak za coś z większym zapasem mocy? W polecanych zestawach faktycznie widzę głównie 500 i 550tki, czy to na pewno wystarczająca konstrukcja? Powiedzmy, że te 200 zł więcej mógłbym dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocy wystarczy, ale jak jest kasa to można dorzucić do https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-650-80plus-gold-650w-p1401087

 

To topowa zasiłka z praktycznie najwyższej półki, sprzęt na długie lata.

 

Dzięki. Szukałem gdzieś rat 0% i widzę że sklepy raczej w tym momencie nie mają więc przeglądałem z ciekawości gotowce na allegro nie spodziewając się nic ciekawego i trafiłem dwa w których w podobnej cenie przewijają się znajome mi nazwy, czy mógłbyś się może jakoś do nich odnieść?

 

Komputer 1 (3434zł)

 

procesor AMD Ryzen 5 3600 3,6GHz (w trybie Turbo 4,2GHz) 32MB AM4

płyta główna MSI B450 GAMING PLUS MAX

dysk SSD ADATA SX8200 PRO M.2 512GB PCIe NVMe

obudowa SilentiumPC Signum SG1 TG

zasilacz SilentiumPC VERO L2 500W

pamięć Crucial Ballistix Sport DDR4 16GB 2666MHz

grafika MSI GEFORCE GTX1660 SUPER 6GB HDMI/3xDisplayPort, model: GeForce GTX 1660 SUPER™ VENTUS XS OC

system operacyjny Windows 10 PRO 64-bit PL

 

Komputer 2 (3349zł)

 

Kilka zmian:

płyta główna B450M-A PRO MAX zamiast MSI B450 GAMING PLUS MAX

obudowa MSI MAG FORGE 100M zamiast SilentiumPC Signum SG1 TG

 

Widzę tu niższe taktowanie pamięci, droższy procesor, potencjalnie słabszy zasilacz (chociaż oceniany bardzo dobrze) no i nie wiem jak te konkretna wersja np. karty graficznej czy pamięci ma się do tych z poleconego przez Ciebie zestawu. Mają te zestawy ręce i nogi czy nie bardzo? A jeśli tak to czy ze tę wyższa cenę ok 3400zł możnaby ukręcić coś jeszcze trochę lepszego (tutaj chociażby płacimy też trochę za Windowsa co zapewne mogłoby pójść na coś innego)?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW ktoś z innego forum pozamieniał kilka komponentów z Twojego zestawu, nie wiem co o tym myślisz? (systemem windows w koszyku się nie sugeruj, raczej nie planuję).

 

"Jak masz ~3400zł na zestaw z systemem to co z proline, ale ze zmianami

 

https://proline.pl/koszyk/88983d33

 

tańsze MOBO bo pod ten procesor to i tak bez różnicy, tu nawet B450 Gaming X od Gigabyte wystarczy, lepszy jakościowo i tańszy zasilacz, obudowa AR5 bo jest dostępna i tez masz miejsce na napęd gdyby Cię to interesowało, do tego wydajniejszy cooler pod OC"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gotowiec całkiem spoko o ile Windows to pełna licencja a nie jakaś trial czy coś. Inaczej średnio sie oplaca. Szkoda, że wolniejszy RAM ale może uda sie podkrecic.

 

Co do tego drugiego zestawu z innego forum, no tez spoko, jak nie planujesz jakichs poteznych rozbudow to moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gotowiec całkiem spoko o ile Windows to pełna licencja a nie jakaś trial czy coś. Inaczej średnio sie oplaca. Szkoda, że wolniejszy RAM ale może uda sie podkrecic.

 

Co do tego drugiego zestawu z innego forum, no tez spoko, jak nie planujesz jakichs poteznych rozbudow to moze byc.

 

Oczywiscie w miedzyczasie ten ram Ballistix skonczyl sie na stanie, jakis rownie dobry na stanie w proline? Nie wiem na ile jakosciowo sie roznia modele i producenci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamięci brałbym te srebrne Cruciale, pod AM4 są najpewniejszą opcją.

 

Z zasilaczy elektrycznie najlepszy jest Focus Gold 450W, ale tej mocy to trochę mało mimo wszystko. Osobiście wziąłbym www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-l2-gold-650w-spc222-4144365/ lub jeśli budżet pozwala dopłacił do Seasonica w wersji 550W (która jest też jeszcze lepsza elektrycznie od 450W) - https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-550-ssr-550fx-80plus-gold-550w-p1106862

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te srebrne? Na innym forum polecają mi te czerwone jeśli chciałbym kręcić a jak nie to goodramy.

 

Chciałem się jeszcze dopytać o płytę główną bo w jednym sklepie zauważyłem kolosalną różnicę cenową i teraz nie wiem którą lepiej wybrać. 

Chodzi mi o płytę MSI B450-A PRO MAX. Czy to jest ta sama płyta?

https://proline.pl/msi-b450-a-pro-max-am4-p1378187

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/plyta-glowna-msi-b450m-a-pro-max?gclid=EAIaIQobChMI4cKUkurv5wIVGeWaCh3_WQh-EAQYAiABEgJ1ofD_BwE&gclsrc=aw.ds

Jeśli tak to jest w moim budżecie i dlatego chciałem się spytać czy lepiej wziąć tę płytę MSI czy może jednak Gigabyte B450 GAMING X albo Gigabyte B450M DS3H?

 

No i jeszcze chciałem się dowiedzieć które chłodzenie jest najlepsze?

https://proline.pl/chlodzenie-procesora-silentiumpc-fera-3-he1224-v2-p943744

https://www.x-kom.pl/p/291320-chlodzenie-procesora-silentiumpc-spartan-3-100mm.html?partnerid=100594573&sm12=Mzc=&ts=1577962776&token=ad4aad34c4c002495b40c3174764b03e&83

https://proline.pl/chlodzenie-procesora-arctic-freezer-34-p1346645

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...