Skocz do zawartości
SzoxiG

Zestaw nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,złożyłem dziś komputer z nowych części się on nie uruchamia. Wszystko dobrze podłączone, włożone i nic. Po kliknięciu przycisku power totalnie nic się nie uruchamia (zasilacz włączony), próbowałem zewrzeć ze sobą też te 2 piny Power + - i dalej zero reakcji. Płyta też nie ma styczności z obudową pod spodem, jest na kołkach tak jak być powinna.

 

Specyfikacja to Gigabyte Ga a320m-h, AMD ryzen 5 1600, 2x4gb RAM 2666mhz, gtx 1050 2gb, a zasilacz to silentiumpc vero L2 550W.

 

Bardzo proszę o jakieś rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zasilacz, może płyta, może coś źle podłaczone... sprawdzaj po kolei. Kto Cie namówił na a320 do Ryzena 1600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"próbowałem zewrzeć ze sobą też te 2 piny Power + - i dalej zero reakcji"

 

Wygląda na padniety zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej właśnie sprawdziłem taki myk. Moja klawiatura, nawet gdy komp jest wyłączony, świeci się,a dokładnie to tylko logo jej firmy na górze. Kiedy zasilacz był włączony ale komp nie, to to logo się świeciło a kiedy wyłączyłem ten zasilacz logo zgasło więc EKHEM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zasilacz, może płyta, może coś źle podłaczone... sprawdzaj po kolei. Kto Cie namówił na a320 do Ryzena 1600...

I GTX 1050 2 GB :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości OC, a ten proc bardzo dużo zyskuje. Druga sprawa, że wybór nisko taktowanego RAM to też nie był dobry pomysł ale próbuj ustawić w okolicach 3000-3200mhz.

Sprawdź na innym zasilaczu. Karta graficzna nowa?

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko oznacza że jest napięcie na porcie USB, to wcale nie musi oznaczać że zasilacz jest w pełni sprawny. Generalnie to na twoim miejscu wypiął bym wszystko i wpiął od nowa na spokojnie jeszcze raz. Spróbuj też odpalić komputer na tylko jednej kości pamięci.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jutro się za to zabiorę bo dziś już od 13 siedzę nad tym komputerem i taki efekt że szkoda gadać. Jutro z rana, tak jak powiedzieliście, złożę go od nowa i jak nie wypali to pójdę do serwisu po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawdziłem ten zasilacz ze starą płytą i działa. W takim razie chyba płyta stanęła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawdziłem ten zasilacz ze starą płytą i działa. W takim razie chyba płyta stanęła

 

Jesteś pewien, że zwierales właściwe piny? Nie pomyliłeś np. pinów od diody zasilania? Czasem na płytach jest to tak kijowo opisane, że można się pomylić. Albo np. odwrotnie opisane czy umieszczone względem tego co w manualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podpiąłem według instrukcji i w sumie nie przyszło mi do głowy że to może być źle opisane więc jak będę mieć czas to sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...