Skocz do zawartości
moskil

Problem z Aliexpress - falszywy numer przesyłki i brak towaru

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Kupilem drobny przedmiot na aliexpress, czekam juz 50 dni i nadal nic nie doszlo. Z ali dostalem numer przesylki, ale wydaje mi sie ze jest falszywy bo wszystkie operacje z trakingu sa z jednego dnia i od tego czasu nic sie nie dzieje, przesylka wisi. Dodatkowo majfrend nie odpisuje, co mnie przekonuje jeszcze bardziej ze numer przesylki to jakis wał. S00000097801146

 

Problem jest taki ze nie moge zlozyc sporu z tytulu braku otrzymania przesylki bo dostalem numer trakingu. Ale co z tego skoro przesylki nie ma. Jedyne co moge to zlozyc spor z adnotacją ze paczke otrzymalem, ale jest niezgodna z aukcją, co z kolei bedzie potwierdzeniem ze paczke otrzymalem. Co powinienem zrobic w takim przypadku? Bo wychodzi na to ze jesli paczka ma numer do sledzenia, ale nie dojdze to kupujacy nie ma zadnej ochrony? Wtf?

 

eu9wpmfiztgj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki czas dostawy "obiecał" kupujący? Chinole do końca miesiąca mają wolne, więc pewnie dlatego nie odpisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przesyłka ostatnio szła 80 dni. Tracking zatrzymał się na wylocie z Chin i do tej pory tak wskazuje. Moja rada - czekaj. Fortuny z tego co widzę nie wydałeś, a na koniec wystaw negatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnienie:

Your order should arrive within 30-50 Dni, Factors such as delayed logistics and customs clearings may have an impact on the delivery time.

1. If your order does not arrive on 2020-02-06 , you can apply for a refund by opening a dispute.

2. To extend the Buyer Protection for this order, please click here .

Na dostawe sprzedający miał 50dni, czas mija 2020-02-06, rozumiem ze wtedy konczy sie okres ochrony i mozliwosc odpalenia sporu?

Wiadomo ze kwota to smiech, bardziej chodzi o zasady i zmarnowany czas :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnienie:

Your order should arrive within 30-50 Dni, Factors such as delayed logistics and customs clearings may have an impact on the delivery time.

1. If your order does not arrive on 2020-02-06 , you can apply for a refund by opening a dispute.

2. To extend the Buyer Protection for this order, please click here .

Na dostawe sprzedający miał 50dni, czas mija 2020-02-06, rozumiem ze wtedy konczy sie okres ochrony i mozliwosc odpalenia sporu?

Wiadomo ze kwota to smiech, bardziej chodzi o zasady i zmarnowany czas :P

 

Z tym buyer protection to jest strasznie niejasne, bo niby dopiero wtedy możesz zgłaszać się po refund, ale w innym miejscu jest napisane, że wtedy zamówienie zostanie zamknięte. Jeszcze więcej czasu zmarnujesz na wyjaśnianie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym buyer protection to jest strasznie niejasne, bo niby dopiero wtedy możesz zgłaszać się po refund, ale w innym miejscu jest napisane, że wtedy zamówienie zostanie zamknięte. Jeszcze więcej czasu zmarnujesz na wyjaśnianie tego.

Bo zamówienie zostaje zamknięte i masz 15 dni na założenie sporu, jak zakładasz spór, że nie doszło to dostajesz zwrot pieniędzy. Ale dopiero po czasie przesyłki zadeklarowanym przez sprzedającego. Najczęściej 60 dni, ale są też sprzedawcy co wysyłają z Europy i gwarantują dostawę w np. 15 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś masz dziwnie. Ja 2 dni przed wygaśnięciem tego okresu ochrony normalnie założyłem spór że nie otrzymałem przesyłki, choć tracking wskazywał że od tygodnia jest w Polsce.

Nie bardzo właśnie wiedziałem czy mogę spór założyć po okresie ochronnym, więc go rozpocząłem 2 dni przed. Prosiłem o pełną refundację. Sprzedający od razu się odezwał i wskazywał że paczka już jest prawie tuż tuż i zaraz dotrze i nie godzi się na refunację. Pewnie jakbym dalej upierał się na swoim to bym dostał refunda, ale tak się złożyło że za 2 dni przesyłka dotarła, wiec anulowałem spór.

 

Ta refundacja to bardzo dobra sprawa, już kilkukrotnie dostawałem zwroty pełnej kwoty, bo wysyłali mi nie to co trzeba, czyli niezgodnie z zamówieniem i Ali refundowało, bez potrzeby zwrotu towaru.

 

Najważniejsze to kupować z pełnym trackingiem europejskim/światowym, a nie tylko po Chinach.

Jeśli wybierzesz przesyłkę bez trackingu, to trudno cokolwiek udowodnić i nie wiem czy wtedy tak łatwo otrzymać zwrot.

 

Prawdopodobnie jeszcze musisz pare dni poczekać na założenie sporu. Tam na pewno jest napisane kiedy możesz zaczynać.

Edytowane przez bartoleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauwazyłem ze w oknie z tym felernym zamowieniem jest mała ikonka samochodu, jesli sie ją podswietli to wyskakuje monit ze mam jakąs ochrone kupujacego i jesli przesyłka nie zostanie dostarczona do 2020.02.06 to pieniądze zostaną zwrócone. Aczkolwiek nie mam pewnosci co znaczy "zostanie dostarczona" moze to traking ma wykazac odbior przesylki. Puki co traking pokazuje od 2 miesiecy, ze paczka wyleciala z chin.

 

A co do wybierania wysylki z pelnym trakingiem to zgadzam sie ze warto taką brac. Ale w tym przypadku nie moglem znalesc zadnej aukcji z takim produktem oferującej pelny traking i wysylke za darmo. Dlatego wybralem jakis mongolski bieda traking za 30gr, srednio sie oplacało wydawac 12zł za ali express standard skoro przedmiot kosztuje 5zł. Liczylem ze ten mongolski traking wystarczy zeby sledzic przesylke, a okazalo sie ze wystarczyl na jeden dzien do momentu wydania paczki przez majfrenda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Aczkolwiek nie mam pewnosci co znaczy "zostanie dostarczona" moze to traking ma wykazac odbior przesylki. Puki co traking pokazuje od 2 miesiecy, ze paczka wyleciala z chin.

Jeżeli 06.02 dalej będzie tak pokazywał to zakładasz Dispute i dostajesz zwrot. Prosta sprawa.

 

Potwierdzenie dostarczenia musi przyjść albo od Ciebie (jak klikniesz, że otrzymałeś) albo z trackingu i w trackingu nie jest to z automatu uznawane za zamknięcie zamówienia. Choć nie miałem takiej sytuacji na Ali, ze tracking pokazywał dostarczone a item nie doszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przesyłkę płytek z fabryki pcb czekałem prawie 2 miesiące...właśnie miałem otwierać spór, a tu paczka u listonosza :). Dostawa to ePacket (EMS) - normalnie max. dwa tygodnie, a teraz było aż 2 miesiące...trzeba cierpliwie czekać. Święta wpłynęły na dostawę - miliony paczek do wysłania, wolne, itd. Teraz znowu w Chinach są święta (nowy rok) i wszystkie przesyłki będą opóźnione. Jak w Detailed seller ratings jest na czerwono to oczywiste, że sprzedawca to wałek.

Mongolski bieda traking za 30gr ;) - to nie narzekaj, za pół roku może dojdzie.

 

Zaraz zaraz kupiłeś przetwornicę za 1.12$ ???

Edytowane przez Uzytkownik chwilowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz kupiłeś przetwornicę za 1.12$ ???

 

No tak kupilem :P, a co za tania, czy za drogra? Potrzebuje jej do zasilania wentylatora intela do chlodzenia diody cob grow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie paczka jest widoczna w śledzeniu

 

No tak jest widoczna, tylko ze wszystkie wpisy są z pierwszego dnia po nadaniu przesylki i od prawie 2 miesiecy nic sie nie zmienilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co do mnie dotarło dwa dni temu też tak było oznaczone. Nic nic nic nic nic a w końcu paczka w domu.

 

Minie czas wysyłki: masz kilka dni na złożenie raportu i wybierasz, resend czy refund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też poczta się zapycha. W styczniu paczka szła do mnie równe 3 tygodnie. Tylko nie z Chin a z Jeleniej Góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też poczta się zapycha. W styczniu paczka szła do mnie równe 3 tygodnie. Tylko nie z Chin a z Jeleniej Góry.

Katastrofa...a listonoszy zwalniają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarła do mnie ostatnia paczuszka z listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwalniają czy sami się zwalniają?

 

Poczta zwalnia pracowników. Czas na rozwój przez cięcie etatów

 

W sumie to chyba chodzi głownie o administrację jak i tych co mogą odejść na emeryturę jak by wynikało z tego artykułu

https://www.money.pl/gospodarka/poczta-polska-zetnie-zatrudnienie-700-osob-odejdzie-6469698239871105a.html

 

Ale skoro przesyłka idzie 3 tyg.to jest coś nie halo...

 

Kiedyś korzystałem z usług PP ale po podwyżkach nie są już konkurencyjni a i miałem już serdecznie dość "pań z okienek" i ich "wyimaginowanych"problemów z przesyłkami zagranicznymi oraz podejrzliwości że sam sobie taką zrobiłem bo "niema jej w systemie"...spokojny ze mnie człek ale w...m się :E

 

Tak samo z oszukiwaniem na gabarytach wcześniej...kilka razy zwróciłem uwagę paniom a one ze wzrokiem bazyliszka na mnie i wyszło na moje bo skoro znałem wymiary to robiłem tak aby był gabaryt A

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wyglada to tak, ze sprzedawca wydłuzył ochrone, wiec mam teraz czekac lacznie 4 miesiace zeby ewentualnie dostac refunda? xD

 

jh06a1z3s9kt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącz jak człowiek na wersje Angielska, I wybierz otwórz spór (open dispute).

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącz jak człowiek na wersje Angielska, I wybierz otwórz spór (open dispute).

 

 

Otwarcie sporu na pelen zwrot pieniedzy z tytułu niedostarczenia towaru w tej chwili nie jest mozliwe, gdyz jak twierdzi ali "przesylka posiada aktywny tracking" Pokazalem to na screenie w pierwszym poscie wiec nie wiem co mam zyskac zmieniając jezyk :P.

Natomiast otwarcie sporu na zwrot czesci kosztów jest jednoznaczne z potwierdzeniem odbioru towaru i próbą zwrotu kosztów z tytulu niezgodnosci towaru z opisem itp. Co jest bez sensu gdyz towaru nie dostalem.

 

Tak wiec czekam jeszcze kilka dni az skonczy sie pierwotny okres 60dni, ktore sprzedawca mial na dostarczenie przesylki i wtedy sprobuje odpalic pelny refund. Mam nadzieje ze przedluzenie ochrony przez sprzedajacego nie jest rownoznaczne z przedluzeniem czasu maksymalnego na dostawe towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty to robisz.... Ze 2 tygodnie temu otwierałem spór, ochrona była jeszcze 3 dni, a tracking jak najbardziej aktywny... nic nie krzyczało i się dało założyć. Nie pamiętam tylko czy robiłem to przez kompa czy przez telefon, ale na pewno w wersji angielskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie dzien przed terminem 60 dni paczka do mnie dotarła.

 

Jednoczesnie stan trackingu sie nie zmienil i nadal ostatnią informacją byla ta o wylocie paczki z chin.

Po uplywie 60 dni odblokowała sie opcja sporu z pełnym zwrotem kosztów z przyczyn niedostarczenia paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...