Skocz do zawartości
sppc

Lapek do 6k - MSI GL?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Wiem że dużo takich tematów powstaje, ale też dla porządku chyba lepiej zadawać pytania we własnym wątku ;)

Otóż miałem składać kumplowi blaszaka, ale z racji trybu jego pracy musi niestety zrezygnować, ciężko byłoby mu parę razy w tygodniu przewozić cały sprzęt a chciałby jednak nadrobić parę growych pozycji. Widzę, że w zakładanym budżecie i pośród polecanych modeli są do wyboru Lenovo Legiony, HP Omeny i właśnie MSI. Lenovo nie chcę, bez wchodzenia w szczegóły, po prostu tej firmie podziękuję ;). HP... Czemu nie, może być chociaż osobiście #teamdell, no ale w półce biznesowej, także zdecydowanie nie wykluczam. Za to jeśli chodzi o MSI, to każdy którego rozbierałem w sumie sprawiał lepsze wrażenie niż na pierwszy rzut oka, chłodzenie przyzwoite, plastiki dosyć solidne, design też OK. Rozbierałem też ostatnio w miarę współczesnego Asusa ROGa i w sumie też nie był zły, chociaż z tych gamingowych to MSI właśnie kojarzy mi się najlepiej. Ale wiem że ludzie narzekali na nieprzyjemne plastiki, ja nie zauważyłem takiej tendencji, no ale też długo ich nie używałem.

No i teraz pytanie - czy taki MSI GL65/75 z czymś w stylu i7-9750H/16GB RAMu/RTXem 2060 i wyświetlaczem 120Hz jest godny polecenia? Chodzi mi przede wszystkim o to czy nie ma tam jakiegoś fuckupu z temperaturami, mocowaniami zawiasów, etc. Wiem, że można śmiało się ograniczyć do 1660Ti, ale skoro w założeniach mieści się 2060 to czemu nie ;) budżet tak 5,5-6k. Znam też Dream Machines/Clevo, ale myślę że ten sprzęt rozważałbym w niższym budżecie, fajnie że można sobie sporo pokonfigurować samemu ale kojarzą mi się troszkę tandetniej od MSI, chociaż konstrukcję miały zmyślną. No, chyba że jest jakiś model o którym w ogóle nie pomyślałem albo taki Omen ma coś co deklasuje MSI. No i jeśli ktoś wie o jakiejś promce fajnej to też chętnie :P.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP... Czemu nie, może być chociaż osobiście #teamdell,

 

Dell niestety nie ma nic ciekawego do zaoferowania w tym segmencie. Laptop będzie z systemem czy bez ? 15,6 czy 17,3 cala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

 

A powiedz mi @Stefan999, lepiej wziąć tego GP którego podałeś, czy może konstrukcja jest zbliżona do GL75 z RTX2060? Widzę też że w GP mamy inną matrycę, wiem że RayTracing i tak za bardzo obciąża 2060tkę żeby był czymś więcej niż ciekawostką, także nie napinam się, pytanie czy mimo wszystko nie będzie o te parę procent wydajniejsza od 1660Ti? No i jestem ciekaw czy są między tymi seriami jakieś większe różnice poza kartą i wyświetlaczem ;)

 

@manuelos, wiem że Dell się w ten segment nie bawi, a szkoda, mieli wpadki ale lubię ich sprzęt. Kumpel mówił że skoro ceny są zbliżone to woli 17,3", co do systemu to raczej z systemem, aczkolwiek można go nie liczyć do założonego budżetu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między RTX 2060, a 1660 Ti jest niewielka różnica. GP 75 ma trochę solidniejszą obudowę, układ chłodzenia jest ten sam. Jest cichy i Idlu i głośny pod dużym obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez systemu w dobrej cenie jest:

HP OMEN 17 i7-9750H/16GB/512 1660Ti 144Hz za 5649zł

Podzespoły podobne jak w MSI, ale w HP jest matowa matryca IPS. Można też uzyskać voucher na zakup laptopa o wartości 650zł-teoretycznie trzeba by mieć starego HP'eka z numerem seryjnym, ale podobnież ludzie dostawali vouchery również bez jego podawania. Więcej informacji o programie: https://h41201.www4....-31&ocugid=1950

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, myślę że zdecydujemy się na MSI GL75 - solidniejsza obudowa w GP brzmi dobrze, niemniej widzę że dodatkową zaletą GLa jest nieco większa bateria. No i różnica między kartami jest rzeczywiście na poziomie paru procent, no ale cena w sumie ta sama a GL ma na wstępie większe SSD.

HPka też mu pokażę, jak będzie chciał pokombinować z tym programem no to zawsze jest jakaś opcja, czemu nie. Jeszcze raz dziękuję za sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...