Skocz do zawartości
Aquri

Wiedźmin 3 - ścinki i freezy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kilka dni temu kupiłem Wiedźmina 3 na platformie Steam. Zainstalowałęm i uruchomiłem. Przez pare sekund gra chodziła płynnie. później zaczęły się co chwile freezy, zacinanie obrazu i myszki. Patrzyłem na wszystkich ustawieniach. Jest tak samo. A powinienem spokojnie móc grać na ustawieniach wysokich. Dodam, że laptopa kupiłem niecałhy miesiąc temu więc nie ma mowy o zamuleniu. Reinstalacja Wiedźmina nic nie dała. Reinstalacja sterowników grafiki rownież. Nie mam pojęcia o co chodzi. Mam też zainstalowaną taką starą grę Disciples 2. Także na Steamie . Kiedy włączam ją gra na wejściu dostaje takie freezy że nie da sie ruszać kursorem. Jak to możliwe? Proszę o pomoc .

Moj laptop : Acer nitro 5 i5-9300H geforce gtx 1650. Win 10 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop jest nowy, ze sklepu. Sciagnalem sobie MSI Afterburner. i zrobilem test. Temperatury są troche przerazające. . 82 - 87 stopni na GPU i 92 - 97 stopni na procku. Takie temperatury są czy ustawie wysokie czy niskie ustawienia.

 

Przy odpaleniu WOWa procek 90stopni a GPU 55 stopni dla porównania

Edytowane przez Aquri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz odpowiedź. Temp zabija łapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedyna opcja oddać do serwisu? Masakra laptopa mam 3 tygodnie...

 

jest na to jakis sposob? w sensie chciałbym wiedzieć jak moga naprawic ta usterkę w serwisie. Jestem laikiem jesli chodzi o takie rzeczy.

Edytowane przez Aquri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapka oddajesz tam gdzie go kupiłeś, pewnie wyczyszczą układ chłodzenia, zmienią pastę termoprzewodzącą na procku i termopady, ewentualnie wymienią jeżeli okaże się że to wada, źle dopasowane elementy chłodzenia, czy coś.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno. Oddam go i niech sprawdzaja. Najgorsze jest ze pracuje w Niemczech. Troche to potrwa zanim bede mial laptopa spowrotem. Jeżdżę co miesiac do domu. Ciekawe ile bedzie trwac naprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer ma serwis pod Wrocławiem wyczyszczenie,zmiana pasty ewentualnie jakies termopary, gdzies do 2 tygodni max. ale jeżeli lapek ma 3 tygodnie to nie liczył bym na to ze dużo sie zmienią temperatury po zabiegu w serwisie, chyba ze chłodzenie gdzies nie styka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliiłem przed chwila lapka po pracy zeby troche posiedziec na internecie. Tylko na włączonej przeglądarce mam 95 stopni na procku . Z ciekawości podniosłem laptopa żeby zobaczyć jak działa chłodzenie . Śmiało stwierdzam że chłodzenie kompletnie nie działa . Od spodu widać wiatraczki . Zero ruchu. Nawet przy ustawieniu ich na Max w programie Nitro Sense.

Edytowane przez Aquri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i w jaki sposób kupiłeś lapka?

 

Jeżeli chcesz wysłać to, zrób zdjęcia/nagraj filmiki przedstawiające problem. Zrób też zdjęcia śrubek obudowy (w makro). Nie zapomnij o uwiecznieniu tego jak laptop został przez Ciebie zapakowany (rob zdjęcia w trakcie pakowania). Zrób też zdjęcia gotowej paczki.

 

Jeżeli osobiście oddasz do sklepu to zrób to co powyżej. Dodatkowo zrób kilka zdjęć lapka będąc już w sklepie.

 

Sprawdź jak wyglądają nagrane filmiki/zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w MediaMarkt.

 

Zamierzam oddać go osobiście. Zrobię zdjęcia tuż przed zapakowaniem, zebym mial porownanie w razie naprawienia i przyslania spowrotem. Chociaz wolalbym go odebrac osobiscie. Wiem jak niektorzy kurierzy dostarczaja towar.

Edytowane przez Aquri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofam to że wiatraki nie dzialaja. Jednak dzialaja... Ślepota ze mnie i tyle. Jednak nie mam pojecia co to moze byc. Tak czy inaczej oddaje na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś czy wiedzmin 3 ma wsparcie directX 12 ? gdzies wyczytałem że właśnie nie ma. Może od tego gra się tnie. W wymaganiach pisza o DirectX 11 . Ale to trochę głupie mieć nowszą wersje sterownika i nie móc grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś czy wiedzmin 3 ma wsparcie directX 12 ? gdzies wyczytałem że właśnie nie ma. Może od tego gra się tnie. W wymaganiach pisza o DirectX 11 . Ale to trochę głupie mieć nowszą wersje sterownika i nie móc grać.

A co to ma wspólnego? Chłodzenie nie daje rade i tyle. Trzeba było kupić normalny PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie, dlatego pytam. Kupilem laptopa bo jest dla mnie wygodniej. Jesli wygodniejszy dla mnie bylby PC to kupil bym PC. Proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk sprawdzałeś? Nie obciąża ci jakiś proces podczas grania? Próbowałeś obniżyć taktowanie CPU/GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co dyski sprawdzać. Laptop się grzeje, jak dobra kuchenka. Przy takich temperaturach następuje throttling, zbicie zegarów i lapek ma wydajność ziemniaka. Stąd cięcia. Wysłać do reklamacji, może zdziałają jakieś cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopa jeszcze nie oddalem. za 2 tygodnie bede na urlopie w Polsce to oddam. Nie ma co sprawdzac czy jakis proces obciaza podczas grania, skoro nawet w stanie spoczynku, gdzie nie robie kompletnie nic procesor potrafi sie grzac do 90 stopni. Co prawda nie caly czas ale są dziwne skoki. A przy odpaleniu np. Metin2 ( gdzie wymagania są raczej zerowe ) temp. procesora nie schodzi nizej niz 88 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie, dlatego pytam. Kupilem laptopa bo jest dla mnie wygodniej. Jesli wygodniejszy dla mnie bylby PC to kupil bym PC. Proste

Laptop i granie to niestety nie jest dobre połączenie, mowa o produkcjach AAA nie indykach, u Ciebie ewidentnie jest coś nie tak i na pewno temperatury spadną jeśli to ogarną. Laptopy są do pracy nie do gier, takie jest moje zdanie. Mimo "gejmingowej" papki w nazwie zawsze jest problem z temperaturami, zobaczysz w lecie, jak będziesz musiał dodać +10 stopni do tego co jest teraz. Pamiętam jak kumpel kupił sobie jakiegoś Alienwara za ciężkie pieniądze, złożyłby za to dwa dobre PCty, ale miało być wygodniej, skończyło się tak, że laptop poszedł do syna, a on wrócił do grania na PC :E Rozumiem, że często jeździsz i pewnie dlatego laptop, ale niestety coś za coś.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...