Skocz do zawartości
Pan-tadeusz321

Zestaw do gier [OC] do 600-700 zł [AM4/LGA 1151?]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z racji tego, że większość mojej rodziny zmienia komputery zostałem poproszony o złożenie zestawu do gier pokroju Fify 20/21 czy BF1 dla 15-letniego kuzyna. Potrzebujemy procesora, płyty głównej i RAMu. Daję mu dyski ze swojego starego służbowego komputera: SSD NVMe Toshiba XG6 256GB (kupiony przeze mnie za 120 zł z rozbiórki laptopów; wytrzymał już pół roku i jak prędzej czy później padnie to trudno) i HDD Toshiba 1TB, zasilacz Corsair VS550 i obudowę Modecom GC2. Kartę graficzną rodzice dokupią mu za 2-3 miesiące po egzaminach, także fajnie, żeby procesor miał integrę.

 

Oczywiście myślę nad używkami. 8GB RAMu na Allegro po około 110 zł to pewniak. I teraz mam dylemat czy pchać się w AM4 i Ryzena z Vegą, Ryzena bez integry i dokupienie jakiejś chwilowej grafiki za kilkadziesiąt zł, czy szukanie jakichś okazji pokroju i5 6400 z płytą na chipsecie H270 za 500-550 zł. Fajnie by było, żeby graty miały jeszcze trochę gwarancji. Zestaw oczywiście o ile będzie się dało podkręcę. Jak sądzicie co jest najbardziej opłacalne?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bf1 zapomnij o 4 rdzeniowym i5 teraz 4 rdzenie do gier to już trochę mało niestety za 400zł masz Ryzen 5 1600af gdzie to jest taki 2600 tylko pod inna nazwą jest tutaj temat o tym za 400zł dostaniesz już 6 rdzeni które sobie o wiele lepiej poradzą w nowszych grach

a co do integry nawet takie używki pokroju 9800 gt będą podobne wydajnościowo i na teraz starczą a kosztują 70zł tylko

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten 1600 AF. A jaką płytę do niego byś polecał? Znalazłem w sumie 4 do +/- 300 zł:

 

1. MSI B450M PRO-VDH MAX

2. MSI B450M-A PRO MAX

3. ASRock B450M PRO4

4. MSI B450M PRO-M2

 

Są w kolejności od najtańszej. Wiadomo, że nawet te parę złotych robi różnicę przy takim budżecie. Jeszcze popularna np na OLX i Allegro jest ta ostania i myślę, że dorwałbym ją za ~260 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...