Skocz do zawartości
OvertKunsX

Podróbka czy real?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem samsunga galaxy s10 z europejskiej dystrybucji. Telefon pochodzi z Szwajcarii. Naoglądałem się filmików ludzi którzy porównywali fake oraz real samsungi. (Po filmie stwierdzam, że telefon wygląda jak real, ale pudełko* ma niektóre elementy jak fake a niektóre jak real) Jak sprawdzić czy telefon który posiadam nie jest fakiem?

Edytowane przez Kazprado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jakikolwiek element wygląda jak fake, to telefon raczej nie jest oryginalny :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie samsunga chyba mozna po imei sprawdzić telefon, gwarancję (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze skąd kupiłeś jeżeli Allegro to jak to jest podróbka to spokojnie masz prawo odzyskać pieniądze ba nawet za podróbkę sprzedający może mieć konflikt z prawem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem na live chat samsunga. Pani z ktora rozmawialem poprosila mnie o imei. Podalem jej ten z faktury, po wpisaniu na telefonie *#06# wyskakuje ten sam. Pani poinformowala mnie ze maja taki imei i telefon jest oryginalny. Ale nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie. Czy da sie oszukac by po wpisaniu kodu *#06# pokazalo inny imei niz ten ktory rzeczywiscie jest? Na phone info po sprawdzeniu oryginalnosci rowniez pokazuje ze urzadzenie jest oryginalne.

 

Czy jest mozliwosc sprawdzenia rzeczywistego imei ktorego nie da sie oszukac? Ps. Telefon wyglada jak oryginalny caly, jednynie pudelko jest troche,ale nieznacznie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imei jeszcze masz z tyłu i na pudełku

być może dali ci jakieś pudełko zastępcze więc imei nie musi się koniecznie zgadzać z tym z tyłu telefonu

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie imei, te z opakowania oraz telefonu sie zgadzaja ze soba.

Edytowane przez Kazprado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc sprawdzenia rzeczywistego imei ktorego nie da sie oszukac? Ps. Telefon wyglada jak oryginalny caly, jednynie pudelko jest troche,ale nieznacznie inne.

pisałem ci z tyłu obudowy

to w takim razie to nie jest podróbka nie wiem czym się martwisz

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem komentarz, gdy twojego jeszcze nie bylo. Martwie sie bo nie chce podrobek. Dzieki za informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMEI może być sklonowane z innego telefonu

 

zmiana IMEI była możliwa już za czasów zwykłych telefonów z Symbianem

i ponoć kończyła się przyznaniem kuratora sadowego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana IMEI jest nielegalna i karalna w Polsce od 2005 roku - https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/zmiana-imei-w-polsce-jest-karalna

 

Są dwie opcje ktoś sprzedał Ci nieowdowiony telefon na gwarancji lub ubezpieczeniu lub kupiłeś telefon odnowiony od firmy/osoby prywatnej, która się tym zajmuje.

Tak długo jak zamiast Snapdragona (US, Korea) lub Exynosa nie siedzi tam MediaTek to jest to oryginał w pudełku zastępczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exynos siedzi, na każdym benchmarku, informacjach o telefonie itp go wykrywa. I telefon chodzi bardzo płynnie i szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 1 pytanie. Czy to prawda, że akcesoria do telefonu (czyt. ładowarka, słuchawki) są tylko koloru białego, a czarne są od ,,fake'' telefonu? Tak widziałem na jednym z zagranicznych filmów, że ziomek mówił o tym, że jeśli akcesoria są czarne to telefon jest fake'iem. Moim zdaniem białe akcesoria do jasnych telefonów, a czarne akcesoria do czarnego. Jak to tak naprawdę wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 1 pytanie. Czy to prawda, że akcesoria do telefonu (czyt. ładowarka, słuchawki) są tylko koloru białego, a czarne są od ,,fake'' telefonu? Tak widziałem na jednym z zagranicznych filmów, że ziomek mówił o tym, że jeśli akcesoria są czarne to telefon jest fake'iem. Moim zdaniem białe akcesoria do jasnych telefonów, a czarne akcesoria do czarnego. Jak to tak naprawdę wygląda?

 

Tak naprawdę to dzisiaj nie ma to większego znaczenia, był okres kiedy Samsung dawał do każdej wersji kolorystycznej białe akcesoria, od jakiegoś czasu wrócili jednak do starego zwyczaju.

 

Sprawdź sobie na youtube jakie akcesoria powinny być do Twojego modelu.

No i co oczywiste odpal jakiś benchmark typu Antutu, tylko obowiązkowo do pobrania ze sklepu play i wszystko wyjdzie, jest tam nawet test który weryfikuje autentyczność słuchawki.

 

Jeżeli fabrycznie są wgrane benchmarki, to znaczy że telefon jest podróbą, a wgrane oprogramowanie przerobione tak żeby zawsze pokazywało poprawnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, oprócz googlowskich(YouTube, chrome) oraz aplikacji samsunga (zdrowie, notatki itp) nie było. Zainstalowałem antutu wyszło 41000, troszeczkę wyżej niż w ich rankingu s10. Każdym benchmarkiem, telefon info również wykrywa, że na pokładzie siedzą podzespoły jakie opisuje samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Dziękuję. :) nie spinam, ale jeśli ktoś już mi odpisuje to mu odpowiadam. A jeśli mnie coś nurtuje to również pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię ale no nie mogę :E

 

Zawsze mnie to śmieszy jak ktoś tak panikuje. Jak masz takie problemy to śmigasz do sklepu z elektroniką, stacjonarnie, wykładasz dużo więcej i się nie boisz.

 

A jeszcze lepiej, mówią Ci w obsłudze samsunga, że git wszystko a ty jeszcze detektywa zatrudniasz do zbadania sprawy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię ale no nie mogę :E

 

Zawsze mnie to śmieszy jak ktoś tak panikuje. Jak masz takie problemy to śmigasz do sklepu z elektroniką, stacjonarnie, wykładasz dużo więcej i się nie boisz.

 

A jeszcze lepiej, mówią Ci w obsłudze samsunga, że git wszystko a ty jeszcze detektywa zatrudniasz do zbadania sprawy :E

Jeśli coś mnie interesuje, to pytam. Po to jest forum by zapytać. Chat samsunga może potwierdzić tylko po imei, który jak widać można wgrać z innego telefonu. Nie wnosisz nic do posta to nie rozumiem po co go odkopywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...