Skocz do zawartości
pastol

Czy umarła płyta ?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

 

Posiadam msi b450 gaming plus max oraz ryzen 5 3600.

 

Dziś dokładałem 3 wentylatory do obudowy, a konkretnie dwa do kontrolera w obudowie spc armis ar5x tg rgb i jeden do wejścia na płycie. Po zamontowaniu wszedłem do bios sprawdzić czy poprawnie są wykrywane, zmieniłem krzywa. Zobaczyłem, ze nie podpiąłem wentylatora od fortisa wiec zbootowalem do końca do windowsa i wyłączyłem PC.

 

Podłączyłem fortisa do cpu fan1 na gorze, zmieniłem miejscami w kontrolerze dwa inne wentylatory ( żeby jeden świecił a drugi nie).

 

Za każdym razem PC odłączony od zasilania, wysunięty i rozbierany.

 

Po tej operacji, wszystkie wentylatory startują, świecą itp, ale swieci się debug led cpu. Nie znika. Nie bootuje. Nie wykrywa cpu :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

Kolejno odłączyłem to co podłączałem nowe, reset bios, ram wyjmowany, zdjąłem chłodzenie, piny nie pogięte i dalej k***a nic. Odłączyłem wszYstkoe wentylatory, kontroler i dalej się swieci debug led cpu. BIOS najnowszy.

 

Zestaw ma może 2 tyg. Do tej pory działało wszystko. Proc 4.2 1.285 sztywno llc2. Temp nie przekraczały 70.

Zasilacz supremo fm2 gold 650. Nowy.

Umarła płyta czy cpu ? Czy reklamować obydwa produkty ?

 

Kupione w RTV euro.

Edytowane przez pastol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzuć reset biosu i daj znać czy odpalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios resetowany kilkukrotnie.

 

Oddałem na reklamacje płytę i proc. Dam znać pewnie za 3 tyg :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowałeś kartę graficzną? Czasem lubią się dziać takie cyrki i wyjęcie + włożenie cudem pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowałeś kartę graficzną? Czasem lubią się dziać takie cyrki i wyjęcie + włożenie cudem pomaga.

 

 

Akurat tego nie zrobiłem. Ale włączyłem na koniec kompa z podłączona tylko wtyczka od zasilacza. Bez dp, myszki itp itd bez żadnego wentylatora kontrolera itp i dalej to samo dioda nie znikała :). Czekam na odzew z reklamacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastol - jak sytuacja?

 

Btw. Miałem podobną akcję - na zestawie R2600 + MSI B450I, problemem na 90% okazała się obudowa. Uruchomiłem komputer poza nią - ruszył, po przełożeniu do innej obudowy też bez problemów.

Edytowane przez vvyczesany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się pośpieszyłeś z wysyłką, ale jeśli jest sprawna to szybciej odeślą niż gdyby miała wadę. Zanim znajdą usterkę, zanim zamówią nową do wymiany itd ;)

 

Generalnie dziwna sprawa wyszła, mam to samo mobo, ale zrobiłbym tak samo jak pisze wyczesany, bez obudowy, wentylatorów skoro to od nich się zaczęły problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...