Skocz do zawartości
Adasiu

Ryzen 5 2600X + ASRock AB350M = Jaki ram?

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.x-kom.pl/lista/cb2s050rz

 

Jaki ram do takiego zestawu?

 

AMD Ryzen 5 2600X

ASRock AB350M-HDV R4.0

 

Wybrałem pierwsze z brzegu ale tych to nawet nie ma na oficjalnej stronie asrocka:

https://www.asrock.com/mb/AMD/AB350M-HDV%20R4.0/#Memory

 

Jeszcze tam są jakieś raven ridge, pinnacle ridge, summit ridge, mam na to zwracać uwagę w ogóle?

 

Także w skrócie jaki najlepszy ram do takiego zestawu będzie? Tak żeby go nie przegotować ale żeby też nie były najsłabsze. Zestaw raczej do żadnych mocnych gier czy programów nie będzie służył. Jakieś średnie gry, internet, youtube głównie, czasem się jeszcze na emulatorach androida bawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM podany w Twoim linku jest w porządku, jednakże jeśli jeszcze nie zamówiłeś zestawu, to polecam wziąć Ryzena 5 1600 AF z płytą na B450 i 16 GB RAMu 3000-3200 MHz, np. wybrany przez Ciebie ( mam takie kostki w zestawie z opisu i śmigają fajnie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600AF lepszy od 2600X? Tyle że te AF ponoć miały być tylko na chiński rynek czy coś tam takiego czytałem.

 

Edit.

No już kumam mniej wiecej o co chodzi z tym 1600AF, taka tania wersja która tylko z nazwy jest 1600 bo manufakture ma z 2600, tylko problem jest taki że ja nie widzę ich w sprzedaży.

Edytowane przez Adasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale co to jest ten xtreem, bo brzmi jak jakaś firma krzak.

 

Ja zamawiałem głównie z morele, xkoma i allegro ewentualnie i tego bym się wolał trzymać nie próbować nic nowego i trochę dziwne że tam nie ma tych procków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to jest krzak ale puki co jeszcze zielony i obrośnięty lisimi

na razie wywiązuję się ze wysyłek ale za 2-3 lata mogą znikną wiec o rękojmi będzie trzeba zapomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600AF lepszy od 2600X? Tyle że te AF ponoć miały być tylko na chiński rynek czy coś tam takiego czytałem.

 

Edit.

No już kumam mniej wiecej o co chodzi z tym 1600AF, taka tania wersja która tylko z nazwy jest 1600 bo manufakture ma z 2600, tylko problem jest taki że ja nie widzę ich w sprzedaży.

Proline, a z x-kom tez wysyłają AF mimo ze na stronie jest AE. Z euro.com.pl tez podobno AF przychodzą.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem komentarze na xkom że pomimo opisu gdzie jest nadal AE to wysyłają już AF, ale profilaktycznie zapytałem się w xkomie czy jest jeszcze (niemiła) szansa otrzymać tego starszego AE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...