Skocz do zawartości
SuperFerdzio

M5A97 R2.0 - brakujące kości na pcb?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

W 24 grudnia kupiłem w/w płytę główną + kości ram + zasilacz RM850X do odmłodzenia pc.

Po zmodernizowaniu i odpaleniu, system był "niestabilny" byłoby dobrym określeniem. Główne objawy to zawieszanie się w losowych momentach, tzn. samo bycie na pulpicie, przeglądanie internetu czy inne takie.

Kilka dni się z tym gryzłem, ale poddałem i chciałem odstąpić od umowy. Ram poszedł i pieniądze odzyskałem, ale płyty mi odmówili, powodem że wzięte na firmę. Co zabawne sklep od ramu przyjął reklamację od razu.

 

A teraz do powodu tego tematu, czyli czyli nie wiem, czy sklep od którego kupiłem płytę główną, nie sprzedał mi "ograbionej" płyty.

Pytam Was, ponieważ ja jestem praktycznie zielony, jeśli chodzi o budowę/części na pcb płyty.

Na załącznikach zaznaczyłem kilka miejsc, które mnie niepokoją.

 

Sorki za interpunkcję i powtórzenia w temacie :D

 

Odnośniki do zdjęć:

https://naforum.zapodaj.net/c2a5a273cfa9.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/557271d504cd.jpg.html

 

Rzadko piszę tematy, więc jak coś źle zrobiłem, powiedzcie mi o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie masz ograbionego, wystarczy porównać ze zdjęciami z neta. Akurat te objawy o których wspominasz nie muszą wiązać się z uszkodzeniem płyty. Podaj jaki chciałeś włożyć procesor, czy zaktualizowałeś bios, jaki system. Miałem tą płytę, w marcu poszła za 172zł na alledrogo - o odmłodzeniu ciężko tutaj mówić :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe te fotki, ale może prościej będzie jak wygooglujesz sobie po modelu i rewizji płyty głownej zdjęcia, i porównasz.

jak coś to ja bym patrzył na osmolenia, przebarwienia etc. Na YT jest ciekawy kanał gościa, który naprawia grafiki i sporo pokazuje, można poobserwować jak wygląda uszkodzony scalak czy ścieżki. Link

 

Miałem tą płytę, w marcu poszła za 172zł na alledrogo - o odmłodzeniu ciężko tutaj mówić :cool:

czy ta mobo ma XMP? Bo może tu jest problem?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Phenom II X4 965BE C3, bios najnowszy był już wgrany 2603 jeśli pamięć mnie nie myli, Windows 7.

Cóż, odmłodzenie w miarę myślę. Przesiadka z msi KA780GM na tą to "mały" kroczek do przodu można rzec.

Osmoleń czy przebarwień raczej nie ma, nie przyglądałem się jej tak blisko, ale ok spojrzę.

 

Dobra, popatrzyłem na internecie i porównałem fotki płyty z moją i większość się zgadza, ale brakuje dwóch większych kości.

 

Foto z zaznaczonymi kośćmi : https://naforum.zapodaj.net/810910df6a9e.jpg.html

 

A i jeśli fotki są małe, to wystarczy że klikniecie ppm na zdjęciu i pokaż obraz, wtedy jest w miarę duże.

Edytowane przez SuperFerdzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe te fotki, ale może prościej będzie jak wygooglujesz sobie po modelu i rewizji płyty głownej zdjęcia, i porównasz. jak coś to ja bym patrzył na osmolenia, przebarwienia etc. Na YT jest ciekawy kanał gościa, który naprawia grafiki i sporo pokazuje, można poobserwować jak wygląda uszkodzony scalak czy ścieżki. Linkczy ta mobo ma XMP? Bo może tu jest problem?

 

Tak, jest Asusowkie D.O.C.P.

 

Procesor Phenom II X4 965BE C3, bios najnowszy był już wgrany 2603 jeśli pamięć mnie nie myli, Windows 7. Cóż, odmłodzenie w miarę myślę. Przesiadka z msi KA780GM na tą to "mały" kroczek do przodu można rzec.Osmoleń czy przebarwień raczej nie ma, nie przyglądałem się jej tak blisko, ale ok spojrzę.

Sekcja zasilania płyty nie powinna się gotować z tym 125W procesorem o ile nie będziesz go mega podkręcał (chociaż do tego jest :D) - jakie masz chłodznie? U mnie był PII 945 rev C3 ale 95W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie mam Arctic Cooling Freezer Pro 64 AC czy jakoś tak, a radiator pod socetem procesora, dość mocno się grzał( nie szło utrzymać na nim palca dłużej niż 2-4 sek.). Wszystko było ustawione na domyślnie optymalne, nie bawiłem się w oc, gdyż system się "wieszał" losowo... .

 

 

Dobra, mógłby ktoś rzucić okiem na to zdjęcie https://naforum.zapodaj.net/images/810910df6a9e.jpg i w porównaniu z tym https://www.emag.pl/plyta-glowna-asus-m5a97-r2-0/pd/EDMJKBBBM/#product-gallery brakuje dwóch kości/kondensatorów czy jak to się nazywa.

 

Jeśli ich brak nie oznacza nic złego to temat będzie do zamknięcia, a jeśli będzie zły efekt/y to czy płyta nadaje się do bezpiecznego używania?

Edytowane przez SuperFerdzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...