Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

mój problem jest następujący:

 

kolega pożyczyl mi swojego laptopa oraz zewnętrzny dysk firmy GoodRam, abym mógł ściągnąc z oficjalnej strony mirosoftu obraz systemu windows 10, oraz zainstalować przy użyciu owego dysku system na moim laptopie. Ściągnąłem owy system, laptop zaczął przetwarzać pliki, tworzyć instalke i nagle z dysku z miejsca zniknęło 85gb prywatnych plików mojego kumpla które były wszystkie w jednym folderze. System na swoim laptopie postawiłem normalnie, usunęliśmy wszystkie pliki instalacyjne z nadzieją, że pliki wrócą, ponieważ wygląda to tak jakby dysk "wszedł" w jakiś inny tryb. Tak to wygląda, ponieważ po podłączeniu do laptopa pokazuje 32gb miejsca gdzie dysk ma 128gb pamięci. Czy właśnie znajomy stracił wszystkie wspomnienia? Jeśli tak to czy da się je odzyskać? A jeśli dane zostały jakoś odsunięte automatycznie przez system albo zaszyfrowane jakimś sposobem to jak je przywrócić? Proszę o pomoc ponieważ nigdy nie miałem takiej sytuacji. Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj w folderze c:\Users\ , folderu albo kupla albo folderu tymczasowego. Można też te foldery sprawdzić wg wielkości zajmowanego miejsca, oczywiście mając uprawnienia administracyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dysku jest wciąż tyle samo zajętego miejsca, więc przeniesienie plików z dysku zewnętrznego na laptopa raczej odpada. Wygląda to tak jakby te wszystkie dane zostały ukryte na dysku zewnętrznym, jakby laptop je ukrył, żeby móc bez przeszkód stworzyć obraz pliku instalacyjnego win10. Problem w tym, że ani widu plików, a laptopy odczytują nie 128gb pamięci dysku, a 32gb czyli drogą dedukcji - jakby odjął 85gb wychodzi te prawie 32 gb. Pytanie - gdzie tepliki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem, wziąłeś od kumpla laptopa by na nim ściągnąć program do tworzenia instalki. Następnie podpiąłeś dysk kumpla do tego lapka i odpaliłeś program do tworzenia obrazu i dałeś opcję by go utworzył na podpiętym dysku.

 

No to masz pecha, ponieważ program do tworzenia obrazu wymazuje cały nośnik, który został wybrany do nagrania tego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jeszcze jakaś magiczna opcja żeby odzyskać te pliki? Czy dysk wróci do swojej orginalnej pojemności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odzyskanie danych z SSD w warunkach domowych jest praktycznie nie możliwe.

 

Dysk wróci do oryginalnej pojemności jak wywalisz partycję z obrazem windowsa i utworzysz nową która obejmie całą pojemność dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk po prostu utworzył nową partycję instalatora. Stąd tylko 32GB. Prawdopodobnie po danych nie będzie śladu. Pokaż okno partycji w DMDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze rozumiem to chodzi co o screena z programu do odzyskiwania danych. Nie próbowałem sam odzyskiwać danych, zaniose go jutro do zaufanego profesjonalnego informatyka serwisanta, zeby go przywrócil do początkowej jakości. Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze rozumiem to chodzi co o screena z programu do odzyskiwania danych. Nie próbowałem sam odzyskiwać danych, zaniose go jutro do zaufanego profesjonalnego informatyka serwisanta, zeby go przywrócil do początkowej jakości. Dzieki za pomoc.

Jak chcesz odzyskać dane, to nie do początkowego stanu. Zaczyna się od sektorowej kopii dysku i dopiero póxniej można sie bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...