Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zmontowałem dziś nowego PC.

Kupiłem jakiś czas temu dysk Silicon Power 256GB M.2 PCIe NVMe A60, zainstalowałem go w slocie Ultra M.2 w płycie ASrock B450M Steel Legend, wszystko okej gdyby nie... prędkości!

Nie mam pojęcia co mogę zmienić w biosie, albo co mogę ogólnie zrobić bo to mój pierwszy kontakt z M.2

Macie jakiś pomysł? Liczę na pomoc.

Pkm453X.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest w górnym slocie? Wygląda jakby był w dolnym, gdzie przez chipset są oferowane 2 linie PCI-E dla dysku, zamiast 4-ech w górnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był ten sam problem z Toshibą XG6 256GB. Fabrycznie odczyt 3000 mb/s i zapis 1550 mb/s, a wyciągał 1800 odczytu i 700 zapisu. Nie wiem czy było tak tylko w moim przypadku, ale problem rozwiązało zapotrzebowanie przeróbki typowego komputera biurowego na mocny komputer do pracy, czyli przesiadka z Pentiuma G4400 na i7 7700 i z 8GB na 32GB Ramu. Płyta główna została ta sama i to samo złącze. Po tym odczyt wynosił około 3200 mb/s, a zapis 1800 mb/s, więc nawet lepiej niż deklaruje producent.

Edytowane przez Pan-tadeusz321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy ten slot nie współdzieli linii z jakimś innym złączem pcie na tej płycie - rzadkie na AMD, ale możliwe. Ewentualnie czy w BIOS/UEFI nie ma narzuconego trybu x2 zamiast auto czy x4.

Crystal Disk Info pokazywał aktualną prędkość łącza m.2 dysku

 

EOaofaF.png

 

Skonsultowałbym z instrukcją, tam to zwykle dobrze opisane, który slot jak działa.

@ wymiana g4400 na 7700 pomogła, bo pentium ma mniej linii pcie niż 7700.

 

Ja na intelu miałem takie durne wyniki, bo mój slot dzielił się z kontrolerem SATA i złączem, na którym miałem dźwiękówkę. Na AMD tego problemu już nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...