Skocz do zawartości
Heartstick

Płyta pod amd i ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam nowej płyty która będzie kompatybilna pod ram : ram

oraz pod ryzena 3600, planuje rowniez kupic gtx2060s. Ważne zeby ten ram pasował do płyty ponieważ nie działa w mojej aktualnej (ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K4).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć normalnie model pamięci RAM, bo link nie działa i nie da się sprawdzić.

Poza tym nie znam innego sposobu na sprawdzenie kompatybilności niż wchodzenie na stronę supportu do danego modelu płyty i wyszukiwanie na liście. Nie ma raczej w sieci jakiegoś zbiorczego zestawienia tego typu. Chyba że masz popularne pamięci i ktoś napisze z doświadczenia.

I podaj też budżet, bo bez tego możemy strzelać w najdroższe płyty X570, a Ty będziesz marudził ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć normalnie model pamięci RAM, bo link nie działa i nie da się sprawdzić.

Poza tym nie znam innego sposobu na sprawdzenie kompatybilności niż wchodzenie na stronę supportu do danego modelu płyty i wyszukiwanie na liście. Nie ma raczej w sieci jakiegoś zbiorczego zestawienia tego typu. Chyba że masz popularne pamięci i ktoś napisze z doświadczenia.

I podaj też budżet, bo bez tego możemy strzelać w najdroższe płyty X570, a Ty będziesz marudził ;)

 

 

adata ax4u320038g16-db10 , problem w tym że już tak robiłem z wieloma płytami głownymi i nie mogłem znaleźć by jakaś obsługiwały ten ram. Nie wiem jaki budżet na płyte w granicach 600zł było by spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.adata.com/pl/support/dms/

Na tej stronie możesz wklepać numery pamięci i wyszuka ci kompatybilne płyty. Uwaga: sprawdzałem kilka płyt i na listach kompatybilnych pamięci nie ma Twoich kości. Są kości o tym samym oznaczeniu, ale kończące się innymi symbolami niż "DB10". Może być tak, że to oznaczenie definiuje tylko rodzaj radiatora i kolor, a więc nie jest istotne. Ale pewności nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.adata.com/pl/support/dms/

Na tej stronie możesz wklepać numery pamięci i wyszuka ci kompatybilne płyty. Uwaga: sprawdzałem kilka płyt i na listach kompatybilnych pamięci nie ma Twoich kości. Są kości o tym samym oznaczeniu, ale kończące się innymi symbolami niż "DB10". Może być tak, że to oznaczenie definiuje tylko rodzaj radiatora i kolor, a więc nie jest istotne. Ale pewności nie mam.

 

 

Okej, dzięki bardzo. Jeszcze z innej beczki pytanie, dojdzie mi w nastepnym tygodniu gtx2060super, mogę go na luzie wsadzić do aktualnie używanej płyty i będzie śmigał?

 

Widziałem że chodzi innym na tej płycie : ASRock X570 Phantom Gaming 4

Jest warta kupna ? kosztuje z 7 stów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta będzie działać. Co do tej płyty to nie wypowiem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciężko powiedzieć czy będzie ram działał na mojej ex płycie, podejrzewam, że jednak tak , ponieważ ta plyta prowadzi fajnie ram na samsungu bdie i micronie edie. Wedle qvl na stronie obsluguje adata ax4u320038g16 , ale bez tego konkretnego dopisku na końcu. Asrock ma gotujący się chipset + sekcja najmocniejsza nie jest . Przesiadlem się na intela i za 640zl+ kw mogę puścić asusa x570-p , kupiona w xkom około 4-5 miesięcy temu . Na plytę psioczyc nie mogę, myślałem , że sekcja zasilania piszczy , a sie okazało, ze chłodnica od aio wpada w wibracje i wytwarza dziwne dźwięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...