Skocz do zawartości
Oran

Upgrade karty graficznej do grania w 1440p

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem sobie w końcu starego intela i7 4790k na ryzena (ogólnie sprzęt w sygnaturce) i trochę mnie denerwuje to, że mam te 1% low poniżej 60 fps w bf5 np

 

Ogólnie jak włączam na dx12 to w ogóle tragedia z fps. Przeczytałem na forumku gdzieś by dać chwile shaderom do wczytania się i w sumie tak samo jak na dx11 teraz, nawet trochę płynniej. Tylko w okienku nie mogę odblokować fps (borderless) nie wiedzieć czemu.

 

Pytanie mam takie, bo sprzedałbym swojego gtx1080 i kupił coś innego co lepiej by działało w 1440p

 

Myslałem nad rx 5700 xt, ale w sumie do sterówników amd nie jestem przekonany. Może po prostu gtx 1080 ti już by mi dużo dał w tej kwestii?

Edytowane przez Oran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU AMD + ryzen to kiepskie połączenie.

Albo schodzisz trochę z detali albo kupujesz np. rtx'a 2070 super.

1080ti jak znajdziesz w dobrej cenie na gwarancji to również ma sens, ale to już starsza konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o bfy to karty amd sa dużo lepsze, z takim rx5700xt poczujesz dużą różnicę w stosunku do gtx1080, nie ważne z jakim procesorem

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU AMD + ryzen to kiepskie połączenie.

czemu?

 

Albo schodzisz trochę z detali albo kupujesz np. rtx'a 2070 super.

 

Nie no gram sobie na ultra w 1080p, ale monitor mam 1440p więc tylko po to by go wykorzystać chciałbym jakąś lepszą kartę.

 

Więc co dokładnie do większej rozdziałki potrzebuje? Bo pamięci chyba jest dostatek? Ilość tych wszystkich cuda, sruda, shaderów itp się liczy czy co?

 

jeżeli chodzi o bfy to karty amd sa dużo lepsze, z takim rx5700xt poczujesz dużą różnicę w stosunku do gtx1080, nie ważne z jakim procesorem

 

Jeszcze gram w racing simy (assetto competizione [tam proc mi dużo dał jak sobię z AI jeżdżę :D], iracing i dirt 2.0/wrc 8 (ogólnie to wszystkie automobilista, pc2, r3e - chyba mam wszystko ale mniejsza z tym) i w sumię poluję na jakieś google do vr do grania właśnie w te simy - więc też rozdziałka większa potrzebna (bo 2x :))

Edytowane przez Oran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie , ze w bfa grasz w ultra na multi, kiedys tak grałem, ale jak zmieniłem ustawienia według jakiegoś poradnika z yt, to już nigdy nie wróce do ultra :E - ile przez te efekty , podszycie, teren człowiek traci z widoczności wrogów

teraz mam tylko siatkę ultra, tekstury high, kilka opcji medium , reszta low, lock na 120 kl/s z fastsync i się super gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie , ze w bfa grasz w ultra na multi, kiedys tak grałem, ale jak zmieniłem ustawienia według jakiegoś poradnika z yt, to już nigdy nie wróce do ultra :E - ile przez te efekty , podszycie, teren człowiek traci z widoczności wrogów

teraz mam tylko siatkę ultra, tekstury high, kilka opcji medium , reszta low, lock na 120 kl/s z fastsync i się super gra

 

Bo ja gram od czasu do czasu, w sumie bardziej to wydajność kompa na nim sprawdzam sobie - ta gra już się taka nudna zrobiła, że szkoda na nią czasu. Ale ładnie wygląda i to bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja gram od czasu do czasu, w sumie bardziej to wydajność kompa na nim sprawdzam sobie - ta gra już się taka nudna zrobiła, że szkoda na nią czasu. Ale ładnie wygląda i to bardzo :)

no ja singla czy misje cooperative też odpalam a full, ale multi jak chcesz mieć wyniki, zapomnij o ultra ;) gości kilka metrów leżących od ciebie w trawie nie widać ;)

pewnie , zdarzają się cały czas nubki co to w białym moro lataja po mapach zielonych, takiego to i na ultra jak na tacy z kilometra widać, ale jak ktoś ma ogarnięte mundury do każdej mapy, to od razu widać kto gra bez a kto z efektami, bo dosłownie przebiegają niemal po tobie, i to często niemal całe drużyny 4-oobowe, jak gdzieś kampisz w krzakach

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja singla czy misje cooperative też odpalam a full, ale multi jak chcesz mieć wyniki, zapomnij o ultra ;) gości kilka metrów leżących od ciebie w trawie nie widać ;)

pewnie , zdarzają się cały czas nubki co to w białym moro lataja po mapach zielonych, takiego to i na ultra jak na tacy z kilometra widać, ale jak ktoś ma ogarnięte mundury do każdej mapy, to od razu widać kto gra bez a kto z efektami, bo dosłownie przebiegają niemal po tobie, i to często niemal całe drużyny 4-oobowe, jak gdzieś kampisz w krzakach

Wychodzi na to że ta gra w multi jest skopana totalnie , co to za gra gdzie detale mają wpływ na wykrywanie przeciwników. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że ta gra w multi jest skopana totalnie , co to za gra gdzie detale mają wpływ na wykrywanie przeciwników. :hmm:

w każdym bfie tak było, od 2002r., jakbyś grał, to byś się nie dziwił ;)

myslisz, że w PUBG czy w Apexie ci co chcą mieć wyniki grają na ultra? :lol2:

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj juz Pascali bo sie zaorasz, te karty powoli traca sporo na wydajnosci w nowych API.

 

Jak monitor ma natywne 1440p a grasz w 1080p to masz niezle mydlo na ekranie, ja bym zjechac z detalami i poczekal na nowa serie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym bfie tak było, od 2002r., jakbyś grał, to byś się nie dziwił ;)

myslisz, że w PUBG czy w Apexie ci co chcą mieć wyniki grają na ultra? :lol2:

No to nigdy w żadnego BF nie grałem , może i dobrze w takim razie , w apexa grałem i na high i low i nie widzę różnicy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak monitor ma natywne 1440p a grasz w 1080p to masz niezle mydlo na ekranie, ja bym zjechac z detalami i poczekal na nowa serie ;)

 

27" cali monitor, LCD matryca i dobrze się skaluję do 1080p, nie ma "mydła" żadnego.

 

Wrzucam filmik (bo wiadomo, że screen nic nie da :D). Ustawienia za namową @kochan4 zmieniłem na niskie oprócz mesha, który jest na ultra by sprawdzić jak się gra teraz. Ale jest przerwa techniczna więc z treningu nagrałem ;)

 

 

 

Nie kupuj juz Pascali bo sie zaorasz, te karty powoli traca sporo na wydajnosci w nowych API.

 

 

To w takim razie co kupić do tych 1440p?

Edytowane przez Oran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mydło na 27" 1440p przy 1080p? chyba jak ktoś ma nos 20cm przed monitorem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mydło na 27" 1440p przy 1080p? chyba jak ktoś ma nos 20cm przed monitorem :lol2:

 

No jak to, przecież według użytkowników tego forum 1080p nadaje się do max 24 cali, powyżej wszystko jest rozmazane, nic nie widać, 1440p do max 27 cali, 4k max 32 cale. Jak ktoś powyżej 40cali nie ma 8k to jest po prostu slepy, bo się przecież tego oglądać nie da. Takie tutaj mamy normy, powinieneś wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosze, a ja biedny w 1080p na 42 calach gram :E

morze mydła i nic więcej :E

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosze, a ja biedny w 1080p na 42 calach gram :E

morze mydła i nic więcej :E

 

ja na tv 42 cale grałem w bf3 i w bf4 - bo używałem wtedy tv jako monitora :D hehe

 

ALE ogólnie to ja się tutaj nie pytałem o battlefielda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz ci napisałem wieki temu żebyś rx5700xt szukał , do 1440p idealna, sam będę zmieniał na rx5700 prawdopodobnie, jak 5600xt wypuszczą więcej, liczę na mały boom cenowy wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz ci napisałem wieki temu żebyś rx5700xt szukał , do 1440p idealna, sam będę zmieniał na rx5700 prawdopodobnie, jak 5600xt wypuszczą więcej, liczę na mały boom cenowy wtedy

 

A konkretnie jaką szukać najlepiej, bo one są po oc niektóre fabrycznie - co się opłaca brać najbardziej z nich?

 

A jeszcze jak płyta nie obsługuje pcie tego 4, to ma znaczenie jakieś większe?

Edytowane przez Oran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnego, to jak z pcie 3 wkładanym do płyt z pcie2.0 czy nawet 1.1 - nawet wydajnościowo nic nie odczujesz między 2 a 4 w grach

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie jaką szukać najlepiej, bo one są po oc niektóre fabrycznie - co się opłaca brać najbardziej z nich?

 

A jeszcze jak płyta nie obsługuje pcie tego 4, to ma znaczenie jakieś większe?

Zajrzyj do tematu o Navi tam wszystkie polecane wersje były już wymieniane 10 razy.

Do 1440p rx5700xt będzie jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosze, a ja biedny w 1080p na 42 calach gram :E

morze mydła i nic więcej :E

 

Tylko jest różnica w graniu w 1080p na monitorze z natywnym 1440p, a graniu w 1080p na monitorze z natywnym 1080p. A TV do monitora to już w ogóle nie ma co porównywać w tej kwestii.

Edytowane przez marjanoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 5700XT połączonego z Ryzenem 7 2700 i jestem mega zadowolony, do 1440p to idealne konfiguracja, wiadomo nie każda gra pójdzie na Ultra ale kilka suwaków w dół i 60 fps stabilne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 5700XT połączonego z Ryzenem 7 2700 i jestem mega zadowolony, do 1440p to idealne konfiguracja, wiadomo nie każda gra pójdzie na Ultra ale kilka suwaków w dół i 60 fps stabilne :)

 

Uuu lepiej edytuj posta, bo zaraz będzie nagonka na Ciebie że przecież potężny 5700xt KAŻDĄ grę ogarnia na ultra w 1440p z palcem w nosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest różnica w graniu w 1080p na monitorze z natywnym 1440p, a graniu w 1080p na monitorze z natywnym 1080p. A TV do monitora to już w ogóle nie ma co porównywać w tej kwestii.

no jest, pisałem , kiedy grasz z nosem 20-30 cm od takowego :E, bo na takim 27 cali 1440p jakbym ci ustawił jakąś grę na 1080p z włączonymi ficzerami to jakbyś nie widział na jaką rozdzielczość ustawiałem to byś mógł się bardzo pomylić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 1440p taki rx 5700xt czuje sie lepiej niz w fhd :E takze da sobie rade ten radeon

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
    • Ja tam zbliżam się do 30h i już skończyłem 10 rozdział. Ciężko oderwać się od ekranu, bo co chwilę się coś dzieje. Poboczne zadania robię jedynie jak jestem w pobliżu zleceniodawcy. Niczego specjalnie nie szukam, bo dla mnie takie odhaczanie pozycji z listy rzeczy do zrobienia jest głupie. Jeszcze sporo przede mną, ale spokojnie oceniłbym ten tytuł na 9/10 i typował, że będzie to tegoroczne GOTY. Gdyby system walki był lepszy to już w ogóle byłbym zachwycony.
    • Ja mimo ze gadam natywnie po angielsku to lubie miec napisy bo chce zrozumiec 100% tego co mowia. Czesto w grach masz terminy z zakresu virusologii jak tutaj czy inne terminy technologiczne jakich czlowiek nigdy nie slyszal ani nie uzywal 
    • Rozpoczyna się zaoranie CBA, pytanie jest takie co zrobi z tym Duda, gdyż PiS-iory już kwiczą . Kamiński, jesteś twarzą tego wszystkiego, co CBA się skompromitowała. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nagly-apel-mariusza-kaminskiego-do-cba-przetrwajcie,nId,7420258
    • zasilanie dodatkowe mi nie przekadza, dysk jest dobrze odczytywany ( jest o dziwo lepiej odczytywany niz taki ssd lexar czy patriot (pewnie dlatego ze mam dodatkowe zasilanie prądkowe)) no i jest duzo tanszy.    muszę ogarnąć jakiś pojemnik na te dyski dyski 2,5 zewnetrzne na usb nie biore nawet pod uwagę, nie zdąrze go zapełnić a juz sie zepsuje
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...