Skocz do zawartości
PeterQ

W jakim sklepie kupujesz podzespoły komputerowe? - ankieta

  

72 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W jakim sklepie kupujesz podzespoły komputerowe?

    • x-kom.pl
      44
    • morele.net
      32
    • proline.pl
      15
    • RTV Euro AGD
      4
    • Sferis
      6
    • Media Expert
      3
    • Gral
      3
    • Komputronik
      15
    • NET-S.pl
      1
    • Allegro (najtańsza oferta)
      17
    • Oficjalny sklep Allegro
      2
    • Amazon
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem ciekawy gdzie kupujecie najczęściej podzespoły komputerowe i postanowiłem założyć ankietę. Osobiście nie wiem gdzie kupować. Z Media Expert mam niezłe przejścia i prawdopodobnie tam już nic nie kupię. Komputronik jest jeszcze gorszy niestety. Potraktowali mnie jak idiotę, a reklamacji nie uznali mimo, że sprzęt był niesprawny od nowości. RTV Euro AGD źle zabezpiecza swoje paczki, więc boję się o uszkodzenie podczas przesyłki. Czy jest jakiś sklep w Polsce, który jest rzetelny, ma dobry serwis i nie odrzuca reklamacji z byle powodu?

 

P.S. Poniżej możecie napisać propozycje kolejnych sklepów, wówczas zaktualizuję post i dodam nowe pozycje do ankiety.

 

Pozdrawiam,

PeterQ

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro mozna dodac.

Kupuje gdzie jest najtaniej (produkt plus wysylka), sklep ma dobre opinie oraz mozliwosci gwarancyjne.

Wczesniej duzo w morele, a obecnie przez allegro bo wykupiny jest smart i sa spore korzysci. No i prawie wszystkie sklepy na allegro tez wystawiaja, a czasami maja na allegro taniej niz u siebie na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak opcji "w najtańszym" :E

I tak, często jest nim właśnie net-s :E

 

Na mojej prywatnej czarnej liście są 3kropki oraz komputronik, a oprócz tego zazwyczaj biorę najtańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak opcji "w najtańszym" :E

I tak, często jest nim właśnie net-s :E

 

Na mojej prywatnej czarnej liście są 3kropki oraz komputronik, a oprócz tego zazwyczaj biorę najtańsze.

Tak :E

Co do pytania...w tanim ale nie net-s i proline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna odpowiedz to za mało, ja kupuje w rożnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej X-Kom, potem Net-S bo mają zazwyczaj "dziwne" rzeczy, których próżno szukać w innych sklepach (ciche wentylatory 40x40 na 12V od Fractala na przykład).

Jeżeli mam zamówić coś naprawdę wyjątkowego, to idę do https://wrowro.pl/ i gadam z właścicielem. Na miejscu jest w stanie sprawdzić mi wszystkie hurtownie, i powiedzieć, czy będzie w stanie sprowadzić daną cześć.

 

Staram się omijać Morele oraz Proline. Pierwszy, ze względu na to, jak traktują klientów (głównie gwarancje), drugi ze względu na ich marketing, jaki prowadzili masowo kiedyś na różnych forach (nowy użytkownik pyta o produkt, inny nowy poleca mu coś z proline).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie ankietowe sklepy są ok więc bierze się gdzie taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie w Morelowym kupuje.

Reszta sklepów ssie w tym x-kom.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez GORGPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie podzespołów to tam gdzie taniej, a jeśli chodzi o składanie zestawu to preferuję x-kom (wydają mi się w tej kwestii solidniejsi niż morele).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik. Choc ceny maja czesto wyzsze - nigdy nie bylo problemu ze zwrotem, wymiana, reklamacja. Dodatkowo lokalny punkt na miejscu, ogarnieci sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak w X-KOM do pracy kupiłem switch rack, który okazał się niezgodny z opisem (nie był zarządzalny!) i sklep nie pozwolił mi na szybką wymianę tylko kazał przejść przez cały proces reklamacyjny (a ja potrzebowałem switcha w tym samym tygodniu, bo zaczęliśmy zajmować kolejne piętro w biurowcu!) X-KOM dla mnie nie istnieje.

 

Ankieta powinna być wielokrotnego wyboru.

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro mozna dodac.

Kupuje gdzie jest najtaniej (produkt plus wysylka), sklep ma dobre opinie oraz mozliwosci gwarancyjne.

Wczesniej duzo w morele, a obecnie przez allegro bo wykupiny jest smart i sa spore korzysci. No i prawie wszystkie sklepy na allegro tez wystawiaja, a czasami maja na allegro taniej niz u siebie na stronie.

 

Ale Allegro to jest serwis ogłoszeniowy a nie sklep. W przypadku reklamacji nie odsyłasz sprzętu do Allegro tylko do danego sklepu. Gdy sklep odrzuci Ci niesłusznie reklamację to Allegro przecież chyba nie interweniuje?

 

Komputronik. Choc ceny maja czesto wyzsze - nigdy nie bylo problemu ze zwrotem, wymiana, reklamacja. Dodatkowo lokalny punkt na miejscu, ogarnieci sprzedawcy

 

Niestety Komputronik w mojej okolicy to najgorszy sklep w jakim byłem. To był pierwszy sklep w którym potraktowali mnie jak idiotę. Dodatkowo robili problem przy reklamacji, której i tak nie uznali.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko x-kom nie ma problemów ani cyrków z gwarancjami i wiem że kupione "najtaniej" nie okaże się produktem który ktoś odesłał na 14-dniowy zwrot bez podania przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko x-kom nie ma problemów ani cyrków z gwarancjami i wiem że kupione "najtaniej" nie okaże się produktem który ktoś odesłał na 14-dniowy zwrot bez podania przyczyny

 

Z tym też bywa różnie. Czytałem na forum, że ktoś otrzymał monitor ze zwrotu. Oczywiście na stronie x-kom nie było ani słowa, że to towar po zwrocie. Dodatkowo nie był też przeceniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Allegro to jest serwis ogłoszeniowy a nie sklep. W przypadku reklamacji nie odsyłasz sprzętu do Allegro tylko do danego sklepu. Gdy sklep odrzuci Ci niesłusznie reklamację to Allegro przecież chyba nie interweniuje?

 

 

 

Niestety Komputronik w mojej okolicy to najgorszy sklep w jakim byłem. To był pierwszy sklep w którym potraktowali mnie jak idiotę. Dodatkowo robili problem przy reklamacji, której i tak nie uznali.

Owszem jest to sklep i sam sprzedaje towary

 

https://allegro.pl/uzytkownik/Allegro?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications%3AbuyerCart&bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-2-1127

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepłacam w lokalnym w swoim mieście.

Ja to w swoim(małym) mieście to kupowałem ostatnio z 10 lat temu...no dobra jakieś pierdoły z kilka razy ale cała reszta wysyłkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep jest od 98 i nigdy mnie nie wyru...i.

Nawet dają zastępcze komponenty jak coś na gwarancje leci.

Jak tak to całkiem spoko opcja... ;)

Mi się nawet po sklepach nie chce łazić a tym bardziej na coś czekać aby zamówili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem, że istnieje oficjalny sklep Allegro, jednak oferta jest uboga jeśli chodzi o podzespoły komputerowe. Przykład? Brak płyt głównych na B450. Brak pamięci DDR4 oprócz jednej oferty od Corsair. Brak kart graficznych (jest tylko GT 1030).

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że istnieje oficjalny sklep Allegro, jednak oferta jest uboga jeśli chodzi o podzespoły komputerowe. Przykład? Brak płyt głównych na B450. Brak pamięci DDR4 oprócz jednej oferty od Corsair. Brak kart graficznych (jest tylko GT 1030).

Ale jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik. Choc ceny maja czesto wyzsze - nigdy nie bylo problemu ze zwrotem, wymiana, reklamacja. Dodatkowo lokalny punkt na miejscu, ogarnieci sprzedawcy

Mógłbym to samo napisać, bo dotychczasowe doświadczenia miałem dobre, łącznie z wymianą sprzętu od ręki ale od miesiąca robią wszystko, żeby mnie zniechęcić do siebie.

Od złożenia reklamacji (rękojmia) zaraz miną 2 miesiące, ustosunkowania się do niej brak, a chcą ją zakończyć i zwrócić towar. Jedyne czym się podpierają to świstkiem papieru rzekomo z serwisu (brak pieczątki, podpisu osoby wystawiającej), który nie stwierdził usterki (dosłownie 3 lakoniczne zdania, że problem nie występuje, usterek nie stwierdzono, gdzie ja w reklamacji rozpisałem na ponad stronę w czym rzecz i dałem film obrazujący problem).

 

Pół biedy jakby przez 3 tygodnie jak się zacząłem dowiadywać co się dzieje z reklamacją, chcieli normalnie rozmawiać ale nikt nic nie wiedział, nic nie mógł - proszę czekać.

Według mnie wychodzi niekompetencja sklepu przy załatwieniu czegoś ciut bardziej skomplikowanego, do tego serwis producenta leci sobie ostro w kulki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele i X-Kom, rzadziej Komputronik (bo mają drożej). Póki co nie zawiodłem się na żadnym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to bywa różnie - Morele,X-kom,czasem inne sklepy i na allegro się kupuje

 

Dlatego się wstrzymuję od głosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...