Skocz do zawartości
BRB Nexus

Trzecia reklamacja sprzętu bezskuteczna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, swoją historię z reklamacją komputera zacząłem na początku listopada 2019 r. - 6.11 PC został odebrany przez serwis x-kom (wszystkie podzespoły tam kupione).

Wszystko przez ściny w grze na mocnym sprzęcie - stary PC z dużo gorszymi podzespołami takich problemów nie ma.

Pierwsza reklamacja - obwiniono GPU, wysłano do producenta - PC wrócił po miesiącu w niezmiennym stanie bo serwis producenta usterek w GPU nie stwierdził

Druga reklamacja - obwiniono CPU, zostało wymienione na nowy model

Trzecia reklamacja - został wymieniony dysk HDD który uszkodził się podczas pobytu w serwisie, na ściny nie zwrócili wgl uwagi - mówią że u nich jest spoko - testowali jakimś kupo-programem, stawiam że na podstawie takiego czegoś nie można nawet stwierdzić usterek.

 

 

Specyfikacja:

GTX 1080

I5 9600KF

ASROCK B360M

4x4 GB RAM 2666mhz cl15 HyperX (testowane także w konfiguracji 2x4 GB, zgodnie z instrukcją płyty, by działał dual - bezskutecznie)

Zasilacz Silentum gold 650W

Chłodzenie Fortis 3

SSD 128 GB

HDD 1 TB

monitor 60hz 1080p - testowane z vsync on i off, także na monitorze 144hz g-sync off i on

 

 

Co ja mam w takiej sytuacji zrobić??? Napisałem ze jeśli tego nie potrafią naprawić ani nawet zdiagnozować to niech mi kasę zwracają albo nowy komp dają, ale czy jest taka szansa? czy dla nich to ma znaczenie co ja chcę?

 

Tu filmy ze ścinek robione wczoraj :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmęczony po robocie jestem ale ścinek nie widzę, fps widać trzyma się 60 fpsów i dropów nie ma. Lepiej by było jakbyś pokazał bez zablokowanych fpsów jak to wygląda, czy nic się nie grzeje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na stock ? Grasz na padzie ?

tak, na stock wszystko jest. gram na myszy, ale na padzie też testowałem

 

Może zmęczony po robocie jestem ale ścinek nie widzę, fps widać trzyma się 60 fpsów i dropów nie ma. Lepiej by było jakbyś pokazał bez zablokowanych fpsów jak to wygląda, czy nic się nie grzeje itp.

No dropów właśnie nie ma, użycie cpu i gpu niby w porządku ale ściny są. Patrz na tło, w tle wszystko tnie

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaraz wyjdzie, że ja, zaatakowany w Twoim temacie nr 1 miałem rację, że średnio na jeża wygląda to na uszkodzenie sprzętu. A jakie elaboraty tam pisano, jaki to ja głupi nie jestem hehe. A jednak cały czas odsyłają jako sprawne.

 

Tak czy siak zostaje Ci sprawdzić jedną rzecz, GPU. Tylko to nie zostało wymienione.

 

Musisz jakimś sposobem podmienić to GPU na tym sprzęcie na inne i sprawdzić czy problem występuje.

 

Jeśli tak... cóż, sprzedać jako "lekko uszkodzoną". w sumie szukam czegoś do tysiaka ;)

 

A i te nowe filmiki - też by mnie to wkur***ło. Tutaj jest to bardziej widoczne, niż na tamtych, starych filmach.

 

W sumie, testowałeś Furmarkiem kartę? Spróbuj z 20 minut przycisnąć ją na full, AAx8, najwyższa rozdziałka, bez locka fps itd.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś w ogóle inne kości ram ? Może się gryzą lub jest z nimi problem. Podobne ścinki miałem po ingerowania w timmingi ramu lub jak proc działał na 100% np. W ACO lub bfv, ale Ty akurat proc masz lepszy.

 

Koedys pomogła mi zmiana kabla od pada od xboxa na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności odinstaluj Nvidia experience,wyłącz tryb gry w windowsie i plan zasilania ustaw na maxymalna wydajność.

Robiłem tak

 

A próbowałeś w ogóle inne kości ram ? Może się gryzą lub jest z nimi problem. Podobne ścinki miałem po ingerowania w timmingi ramu lub jak proc działał na 100% np. W ACO lub bfv, ale Ty akurat proc masz lepszy.

 

Koedys pomogła mi zmiana kabla od pada od xboxa na nowy.

Tylko testowałem 2x4 i 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor masz z gsync?

napisałem ze 60 hz, bez gsync, ale tesotwałem na 144 hz gsync też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem tylko u mnie ściny występowały wszędzie, nawet w przeglądarce. Winne było gpu, po pierwszej reklamacji stwierdzili że wszystko jest ok, dopiero po drugiej reklamacji wymienili na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrywaj też 1% low jeśli możesz tutaj masz poradnik

A co do Star Wars nie ważne jakie CPU masz są takie alokacje że jak wejdziesz i tak jest spadek fps

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki tam jest hdd ?

gra na hdd czy ssd?

 

osobiście sprawdziłbym inny dysk SSD.

miałem podobne scinki na uszkodzonym patriocie scorch - benche itp. mi robił super a gry robiły microfreezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przegrzewa Ci się procesor albo grafika? może zasilacz daje niestabilne napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie widzę...

Zainstaluj sobie inną grę i sprawdz te ścinki.

dysk ssd 120 na system a na gry hdd? odepnij zwykłty dysk i sprawdz inną grę na SSD.

Na moje masz zwidy i tyle, grasz w grę na wysokich detalach i mówisz ze masz sciny xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś inne gry?

Edytowane przez krzyss_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, nie mam czasu dziś.Serwis ci nic nie pomoże.Zmarnujesz mnóstwo czasu kolego miałem taką sytuacje już.Winna była karta na płycie,tej danej płycie.Jedyne normalne rozwiązanie ,to tylko kumple i podmianka części za częścią.Inaczej nie da rady.To może być wszystko i nic.A do tego podstawa takiej zabawy to czysty win bez idiotycznych programów i sczytywanie i monitorowanie programem parametrów.Do tego masz win 10 to zmiana na win 7.W życiu dużo miałem takich anomalii.Tylko podmiana części.Inaczej PC skończy się gwara, a te ściny będziesz miał dalej.O ile to nie twoja wina spiracone nie spatchowane gry.Durne ulepszenia windowsa,idiotyczne programy itd....itd.... Takich idiotyzmów widziałem mnóstwo:lol2:

Ps.A co do serwisów.Trzy razy była tam karta w MSI.I trzy razy nie stwierdzono uszkodzonego wiatraka który terkotał nie miłosiernie.Jak by tego było mało sami go uszkodzili po naprawie uszkodzonej karty.

Dzięki, nie za bardzo mam możliwość takiej podmiany dlatego wysyłałem do serwisu. Nie wiem co teraz robić bo mam dosyć tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś posty na poprzedniej stronie? Widzę tam masę sugestii co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś posty na poprzedniej stronie? Widzę tam masę sugestii co robić.

Widziałem, niestety próbowałem tych sposobów już dawno przed wysłaniem PC na reklamację. Chyba sprawdziłem wszystko co się dało, każdą opcję i sam nie jestem w stanie nic więcej zdziałać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy podmieniłeś GPU na inne i wykonałeś testy? I problem nadal występował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w innych grach, polecam np. Wiedźmina 3.

 

Sprawdź w oknie bez ramek, full screen. Być może synchronizacja vsync ci się sypie nie działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w innych grach, polecam np. Wiedźmina 3.

 

Sprawdź w oknie bez ramek, full screen. Być może synchronizacja vsync ci się sypie nie działa prawidłowo.

Wiedzmina 3 już ogrywałem na ścinach, myślałem że to specyficzna gra ale potem to zaczęło występować w każdej innej

 

To znaczy podmieniłeś GPU na inne i wykonałeś testy? I problem nadal występował?

Nie, napisałem wcześniej że nie mam takiej możliwości. W następnym poście że testowałem wszystkie opcje, ale zapomniałem dodać że nic nie podmieniałem.

Gpu było u producenta GIGABYTE i niby wróciło jako sprawne

a te opcje to wszystkie możliwe kombinacje w nvidia panel, w ustawieniach gry, instalacja gry na hdd, ssd, test chyba z 30 róznych gier

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 - powylaczaj wszelkie "synci", po drugie, przetestuj na pelnych oknach jak i rowniez w oknie

Po 3 - przetestuj wiecej gier

Odinstaluj sterowniki przez DDU a nastepnie zainstaluj BEZ GEFORCE EXPERIENCE

Wylacz "tryb gry" w Windowsie

Wylacz w UEFI - EIST oraz tryby oszczedzania energii (te wszystkie "C states") - chociazby dla testu

Mozesz rowniez wylaczyc/wlaczyc (w zaleznosci jak masz) HPET - rowniez na czas testow

 

Ogolnie przyczyn scinek moze byc ogrom, niekoniecznie zwiazane ze sprzetem

 

Na koniec - DPS Latency checker i DPC LatencyMon do sprawdzenia DPC i upewnienia sie, ze ktorys ze sterownikow nie sprawia problemu (badz tez nawet i sam sprzet)

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 - powylaczaj wszelkie "synci", po drugie, przetestuj na pelnych oknach jak i rowniez w oknie

Po 3 - przetestuj wiecej gier

Odinstaluj sterowniki przez DDU a nastepnie zainstaluj BEZ GEFORCE EXPERIENCE

Wylacz "tryb gry" w Windowsie

Wylacz w UEFI - EIST oraz tryby oszczedzania energii (te wszystkie "C states") - chociazby dla testu

Mozesz rowniez wylaczyc/wlaczyc (w zaleznosci jak masz) HPET - rowniez na czas testow

 

Ogolnie przyczyn scinek moze byc ogrom, niekoniecznie zwiazane ze sprzetem

 

Na koniec - DPS Latency checker i DPC LatencyMon do sprawdzenia DPC i upewnienia sie, ze ktorys ze sterownikow nie sprawia problemu (badz tez nawet i sam sprzet)

patrz post wyżej.

Testowałem WSZYSTKIE możliwe opcje w nvidia panel jak i w grach, wliczając to rózne opcje v-sync, gync off lub on.

Testowałem z 30 gier.

DDU już próbowałem, nic to nie dało. Robiłem czystą instalację sterowników, nawet net odłączyłem bo tak było w poradniku, by automatycznie nic nie pobierało. Experience też nie miałem, zainstalowałem dopiero jak potrzebowałem nagrać te ściny.

Tryb gry windows dawno wyłączony

reszta opcji też próbowałem.

Tymi programami nie testowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak nie masz kumpla to bierz coś zaczynając od karty na 14 dniowy zwrot.

 

Nie dawaj takich rad bo tutaj piewcy moralności powiedzą, że user naraził sklep na koszta i szkodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...