Skocz do zawartości
novi

[Do zamknięcia] Problem z i5 9600kf , z390 aorus elite

Rekomendowane odpowiedzi

Problemem była uszkodzona plyta, a dokładniej problem z utrzymaniem vcore , temat mozna zamknąć.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ten bios jak wgrałeś coś popierniczył, skoro przed wgraniem przez 2h było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, byłem wczoraj już dość zmęczony , i roztargniony bo "coś" się dzieję, i nie pamiętam do końca, czy zaktualizowałem bios przed pierwszym bsodem, czy po, ale coś mi świta, że jednak od razu po bsodzie zaktualizowałem bios , bo pomyślałem, że jest konflikt z kartą amd navi.

Pierwszy bsod pojawił się podczas uruchamiania apexa, fps tam skaczę do ponad 2000 , i procesor był obciążony na 100% na wszystkich wątkach, naglę zamarzł ekran.

Potem już zaczęły wyskakiwać bsody wszędzie i w różnych odstępach czasu. Dodatkowo nie zawsze pojawił się bsod, nieraz sam restart pc, ale za każdym razem zamarza ekran.

Dziś na sztywnym nastawię od po 9ątej do teraz ani razu nie miałem resetu/bsoda . Nawet strzeliłem benchmark w Rotr bez limitu fps, 4 benche przeszedł bez zająknięcia, mimo , że na wysokich ustawieniach wszystkie wątki idą po 100% obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę próbował w biosie coś wygrzebać, jak nie dam rady , spróbuję spod windowsa.

Hmm, wczoraj wedle Hwinfo miewałem boosty na pulpicie do 4.7ghz, może dlatego zaczęły się problemy, bo patrzę dziś, że max boost to 4.6ghz dla tego procesora.

Instalacja jakiegoś sterownika/programu mogła podbić ten boost ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem , ale temat powrócił od przedwczoraj. Najlepsze jest to , ze small fft prime95 nie wyrzuca do około 25minut (wiecej nie robiłem, tylko zakończyłem) . Ale płyta dość mocno fochy stroi z ramem , mozliwe , ze to wina plyty ? Juz ustawilem ram 3400mhz cl16 luźno strasznie i procek 4.5/uncore 43 1.4v w biosie , pod winda mam okolice 1.35v i komp znowu się wysypał ...

 

Jeszcze asrock nie dojechał i nie wiem czy mam powód do zmartwienia , czy wykonać jakiś test ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...