Skocz do zawartości
BlackV8

i5 9600k Gorąco

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, pisze z pytankiem do was czy 94 stopnie to jest normalna temperatura dla i5-9600k ? :o

Ostatnio podczas grania w BF5 zaczął mi się wyłączać pc (gra się zacieła i na nowo się uruchamiał).

Sprawdziłem w Podglądzie zdarzeń co było przyczyną to jest kilka błędów (DistributedCOM, Netwtw08) raczej wątpię że od tego. Natomiast krytyczne były (Kernel-Power, volmgr).

Odpaliłem więc OCCT by sprawdzić czy może coś z napięciem się dzieje pod obciążeniem. Dodaje linki z HWMonitor podczas OCCT 1h. Nie znam się aż na tyle ale temperatura mi sie wydaje że jest sporo za duża. Proszę o poradę i opinie.

PC:

Intel i5-9600k

MSI MPG Z390M Gaming Edge AC

MSI RTX 2070 8Gb Gaming X

GSKILL Trident RGB 32Gb 4x8GB

NZXT Kraken X62

NZXT H400

Be Quiet Power Zone 850W

Samsung SSD Evo 970

Crucial SSD 1Tb

https://tinypic.pl/7dqf96pw4fun

https://tinypic.pl/fn4cpg433nkf

Edytowane przez BlackV8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura zdecydowanie za wysoka, spróbuj kontrolować parametry pracy za pomocą hwinfo.

Od wczoraj mam i5 9600kf i na navisie 360 w occt miałem okolice 60* na 1.35v i sztywnym nastawie 4.5ghz, na auto miałem okolice 50* .

Pompka pracuję ? Jest dobrze podłączona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że w grze nie uzyskasz takich temperatur jak w OCCT.

Pobierz sobie MSI AFTERBURNER

tu masz poradnik jak to ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie masz problem z chłodzeniem, obadaj czy wszystko działa w tym krakenie, dokręcenie, pasta, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w idle ile powinno być ?

Mi pokazuje 30-33C. Więc wydaje się ok. Zainstaluje MSI Afterburner i będę obserwować.

A te błędy Kernel-Power i volmgr mogą być od tej temperatury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w idle ile powinno być ?

Mi pokazuje 30-33C. Więc wydaje się ok. Zainstaluje MSI Afterburner i będę obserwować.

A te błędy Kernel-Power i volmgr mogą być od tej temperatury ?

A to occt jaka wersja i co odpaliłeś za program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCCT 5.5.0 i odpalałem test POWER.

Dodam teraz że komputer zaczął się sam resetować po około 10 min jego nie używania. Ten sam błąd w Podglądzie zdarzeń Kernel Power i volmgr.

Jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem nie masz takiego czegoś, ze ekran na chwilę zamarza po czym restart/bsod ?

Skladalem 2 dni temu pc na intelu i po instalacji wszystkiego i aktualizacji windowsa zaczął mi sie pc resetować . Dopiero jak ustawilem procesor i ram ręcznie, problem znikł. Aaa i procesor na auto na pulpicie boostuje do 4.7 ghz a nie jak pisane w specyfikacji 4.6 . Tu może leżeć problem tych resetow . Co do temperatury , to stawiam że masz coś nie tak z blokopompka / pasta termoprzewodzacą . Po długim użytkowaniu pc z tak wysoka temp , zobacz czy weze przy samej chłodnicy sa gorące, stawiam ze czym bliżej chłodnicy, to będą bardziej zimne. Ja na tej i5 po oc mam ciężko zagrzac płyn w chłodnicy a tempy mam i tak sporo niższe niż u Ciebie .

 

Tu wypisalem co podgląd zdarzeń mi pokazuje

 

https://forum.pclab.pl/topic/1302762-Problem-z-i5-9600kf-z390-aorus-elite-na-stocku/

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem twój temat i mam dokładnie to samo. Faktycznie zaczęło to się dziać po aktualizacji sterownika karty graficzne i instalacji geforce experience. Co do chłodzenia to dzisiaj je przejże dokładnie i jeszcze raz zmontuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi HWInfo w pulpicie pokazuje 4.4GHz tak powinno być ?

Natomiast po odpaleniu OCCT wartość spada do 4.3 GHZ

Edytowane przez BlackV8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie w 1 watkowych zadaniach , powinien boostowac do 4.6ghz , u Ciebie jednak jest niżej. U mnie jest to az 4.7ghz .

Poza sztywnym ustawieniem procesora , zmieniłem plan zasilania w windowsie na zrównoważony, i wyłączyłem fastboot pod windowsem . Wczoraj cały dzień , mialem Oki. Dzis również pc działał Oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś poradnik jak na sztywno ustawić procka ? Bo w tym jestem kompletnie zielony. Po ustawieniu na tryb zrównoważony procek spadł na wartość 800 Mhz :E

A temat temat z gorącym prockiem ogarnąłem jeden wentylator nie działał kabel go zblokował :lol2: Teraz nie przekracza 50 stopni w stresie.

Edytowane przez BlackV8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, czy chcesz już podkręcić dla większej wydajności, czy tylko dlatego , żeby nie mieć resetów .

Tu jest poradnik na gigabyte :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało się. Podkręciłem od razu na 5,0 GHz 1.32V stabilnie po testach. Nic nie resetuje się już pc. Dzięki wielkie za pomoc. ;):thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę, u mnie 1.35v 4.6ghz max, 4.7ghz nonavx :X.

Podejrzewam, że resetów nie uświadczysz, jak ja od wczoraj rana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCCT 5.5.0 i odpalałem test POWER.

Dodam teraz że komputer zaczął się sam resetować po około 10 min jego nie używania. Ten sam błąd w Podglądzie zdarzeń Kernel Power i volmgr.

Jakiś pomysł ?

U mnie na ryz5 3600 z Fortisem przy power teście dobijał też tyle nawet do 100 ale ze na krakenie tyle to dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...