Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dopóki ludzie będą nabijać kabzę oszustom to takie "sklepy" będą powstawać i się rozwijać. Jeden zniknie to na jego miejsce wskoczy następny, lub kilka następnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalej jest, ale to o niczym nie świadczy, sam możesz założyć sklep i zostać partnerem nvidii.

 

Nie wydaje mi się, żeby każdy z ulicy dostawał status partnera nvidii. Współpracując z poważnymi firmami trzeba się do pewnych rzeczy zobowiązać (np. odpowiedni poziom zamówień u dostawcy, trzymanie cen, akcje marketingowe).

 

Z bestceną jeszcze większe jaja wyszły. Okazało się, że tam się telefonów tak naprawdę nie kupowało, a wynajmowało. A cena, którą się płaciło to kaucja. :E Oficjalnie nikt z "kupujących" nie jest właścicielem sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większość tu piszącym ma coś za uszami z US,kontrola to nie wyrok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większość tu piszącym ma coś za uszami z US,kontrola to nie wyrok.

 

Że niby większość nie płaci podatków? Proszę cię, nie pokazuj świata z własnego doświadczenia.

 

Spytam się ponownie, jak to się ma do zakupów przez allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieć coś za uszami np. kosząc trawnik na czarno sąsiadowi :E, a praktycznie całkowicie nie płacić milionowych podatków od sprzedaży to trochę inne sprawy.

 

A co do tego ich regulaminu to chyba niedawno coś przekombinowali. Wcześniej wystawiali normalnie fakturę marża 0% na sprzedaż używanego towaru i w ten sposób omijali płacenie VAT.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większość tu piszącym ma coś za uszami z US,kontrola to nie wyrok.

No tak, ale już wiadomo że bestcena wisi jakiś zaległy podatek, od którego się wymigała.

Telefony zgodnie z regulaminem zakupu są własnością bestceny, a jak nie będę mieć kasy na zapłate podatku to US będzie chciał ściągnąć telefony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nie będę mieć kasy na zapłate podatku to US będzie chciał ściągnąć telefony.

Z tym wynajmem to może być srogi problem dla ludzi.

Trudno przewidzieć jak podejdzie do tego skarbówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ten regulamin też bekną, tylko kwestia czy będzie miał kto beknąć. Ci ludzie wiedzą jak działać i kasy na pewno nie mają na kontach :E

 

W regulaminie możesz sobie napisać co ci się podoba, ale czy jest zgodny z prawem to całkowicie inna kwestia. Bestcena działała czy tam podszywała się pod sklep z swoją ofertą.

 

Jakieś wypożyczenie czy leasing telefonu jest możliwy, ale to wszystko jasno musi być określone. A nie w formie pseudo regulaminu i podszywania się pod sklep i oszukiwania ludzi co do oferty :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie sprawdzam transakcje z allegro i siedziba firmy mieści się rzekomo na Słowacji. Żadnej faktury czy dowodu zakupu nie otrzymałem, mimo, że zakup był na allegro, dobrze, że przez ten serwis, przynajmniej mnie nie dotyczy jakiś wynajem, a warunki allegro - tam dokonał się zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli uzytkownik kupuje przedmiot na stronie zbudowanej w taki sposob, iz owa strona jednoznacznie daje do zrozumienia, ze produkt jest kupowany a nie wynajmowany to ten regulamin tak naprawde jest o kant d... rozbic a jak BC zacznie sapac do ludzi o zwrot telefonow to zapewne w ruch pojdzie jeszcze UOKiK i BC bedzie pozamiatane.

 

Druga kwestia - umowa nie moze byc niezgodna z zasadami współżycia społecznego

 

I na koniec - tak sie zastanawiam :E

Czy jesli uzytkownik kupujac (frazy "Kup", "Kupiłeś" itd. przetaczajace sie przy zakupie, w mailach, potwierdzeniach) jednoczesnie bedac utwierdzony w przekonaniu przez sama strone, ze jednak kupuje a nie wynajmuje - nie moze przypadkiem odstapic od umowy w tym momencie ? ;) - zwrocic towar i odzyskac pieniadze ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co klikali "Kup teraz" na Allegro mogą raczej być spokojni. Tam obowiązuje regulamin allegro, a nie sklepu.

 

Kupujący zawiera umowę ze Sprzedającym, potwierdzając zakup za pomocą przycisku „kupuję i płacę”, z zastrzeżeniem treści art. 3.3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak BC zacznie sapac do ludzi o zwrot telefonow to zapewne w ruch pojdzie jeszcze UOKiK i BC bedzie pozamiatane.

To nie BC, a urząd skarbowy może żądać wydania własności sklepu.

Nie będę mieć kasy aby opłacić zaległy podatek, telefony są ich własnością to US najpierw dobrowolnie poprosi o sprzęt, a potem komornik itd. ktoś będzie ściągał sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co klikali "Kup teraz" na Allegro mogą raczej być spokojni. Tam obowiązuje regulamin allegro, a nie sklepu.

 

Co do samego sklepu - wystarczy przeanalizowac potwierdzenia zawarcia transakcji i slow tam uzytych a bedzie wiadomo czy mozna spac spokojnie czy nie

 

Ciekawe jaka nazwe mial "button" do zakupienia przedmiotow. To tez istotne

 

To nie BC, a urząd skarbowy może żądać wydania własności sklepu.

Nie będę mieć kasy aby opłacić zaległy podatek, telefony są ich własnością to US najpierw dobrowolnie poprosi o sprzęt, a potem komornik itd. ktoś będzie ściągał sprzęt.

 

Zgadza sie. Tylko przy takiej ilosci naglego zwrotu towaru i zaangazowania komornikow, urzednikow itd - zrobilby sie duzy syf i przede wszystkim, zrobiloby sie o tym glosno

Pewnie tracac telefon - moznaby wtedy zadac od sklepu zwrotu pieniedzy i dochodzic sprawy w sadzie ale przy wygranej - nie byloby z kogo juz sciagac

 

W Polsce sa rozne patologie i nie zdziwie sie gdy US tak postapi ale z drugiej strony - zaoralby sam siebie

 

Moze wlasnie przez te wałki z regulaminami - sciagneli na siebie US ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Tylko przy takiej ilosci naglego zwrotu towaru i zaangazowania komornikow, urzednikow itd - zrobilby sie duzy syf i przede wszystkim, zrobiloby sie o tym glosno

Pewnie tracac telefon - moznaby wtedy zadac od sklepu zwrotu pieniedzy i dochodzic sprawy w sadzie ale przy wygranej - nie byloby z kogo juz sciagac

 

W Polsce sa rozne patologie i nie zdziwie sie gdy US tak postapi ale z drugiej strony - zaoralby sam siebie

Tylko kupujący by najpierw stracili urządzenia, a dopiero POTEM zwroty, sądy, skargi, rzecznik itd.

Co by Ci to dało? urządzenie byś najpierw stracił, a potem byś był kilka miesięcy bez kasy i urządzenia. Więc sama afer,a głośno itd. BC nic nie robi, oni już tam mają swój problem, a kupujący byliby najgorszej sytuacji. Strata urządzenia od razu, a potem wszystkie procedury, sądy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłem kartę nVidii w Xtreem, a sklep padł, to mogę się pożegnać z gwarancją? Dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłem kartę nVidii w Xtreem, a sklep padł, to mogę się pożegnać z gwarancją? Dobrze rozumiem?

 

Dołączam się do pytania bo też kupiłem tam GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Musicie wiedzieć o jednym. Klienci nie muszą czytać regulaminu.. Wystarczy, że otrzymają odpowiednie informacje "o sprzedaży" w opisie przy produktu lub w dalszej fazie zamawiania.. Nie kupowałem akurat bezpośrednio na ich stronie ale widziałem jak ludzie już masowo wklejają zrzuty ekranowe ze wzmianką o tym iż przy opisie sprzedaży zawierają słowa "sprzedajemy".

 

Zwłaszcza idealnym przykładem są morele, EMAG itp które współpracuja z BestCena.. Przy każdym opisie produktu na ich stronie pisze jasno "Sprzedaje i dostarcza: Bestcena". I samo słowo sprzedaje mówi jasno.. Gdyby pisali, że wynajmują to co innego. W takim razie osoby, które zakupiły przez pośredni sklep to mogą sami jako konsumenci oskarżyć ich o oszustwo ;). I o tym juz trąbią na fejsbuku..

 

 

Z bestceną jeszcze większe jaja wyszły. Okazało się, że tam się telefonów tak naprawdę nie kupowało, a wynajmowało. A cena, którą się płaciło to kaucja. :E Oficjalnie nikt z "kupujących" nie jest właścicielem sprzętu.

 

Ogólnie tak ale jak napisałem wyżej.. Wystarczy sprawdzić opis produktu podczas zakupu. Jeśli jasno widnieje chociażby słowo przemiawające za tym, ze jest to sprzedaż to już jest to wina sklepu.. Bo to podchodzi pod oszustwo wobec klienta.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o BESTCENA to oni sprzedawali towar do którego nie miali prawa . Np takie tel brali na wypożyczenie i sprzedawali dalej :lol2:

 

To co teraz z taki kupującymi ,grozi im zarzut paserstwa ? .

Ja osobiście nie mam nic od nich ale kumpel to ma z 3 tel na bank PS4 i X'a i chyba Telewizor :E

 

JA miałem z XTREEM_pl grafikę RTX 2060 ale tylko przez 2 miechy i odsprzedałem ,dzięki bogu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie ma szans by konsumenci mieli zwracać. Zobaczycie że sprawa się rozwiąże i najwyzej zamkną sklep i tyle. Ja tam kupiłem jedno urządzenie przez EMAG i mogę spać spokojnie. Bo w opisie jasno jest zadeklarowane, że jest to produkt na sprzedaż. i mogą mnie pocałować w odb.t ;P.

 

Zaraz jeszcze polecą inne sklepy jak Dragonist i wiele innych bo jest takich jak Bestcena mnóstwo na świecie :)

 

I faktycznie zmienili coś w regulaminie bo kiedyś Bestcena wystawiała faktury bez VAT itp ale ludzie na fejsbuku potwierdzaja.. A teraz inaczej już jest napisane na ich stronie..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ruszy „aparat państwa” to sory ale wierzytelności do US i ZUS ponad innymi roszczeniami. Mogą spokojnie zacząć ściągać od ludzi „własność bestceny” jeżeli ona będzie niewypłacalna, a na 100% tak jest. Potem będzie można walczyć z bestcena w sądzie tylko ze nie będzie z kim. Jedyna nadzieja w tym, ze państwo jednak nie upomni się o „wypożyczone” urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno zamawiać w xtreem kartę graficzną.

 

Dobrze, że finalnie kupiłem w innym sklepie. Ufff...

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z pierwszych postów tego wątku jest link od @szczupaka90 do artykułu, który warto przeczytać przed wymyślaniem swoich teorii :]

 

Szkoda to ludzi, którzy nieświadomi wtopili - a przecież takich będzie masa mas.

Nieświadomie? Regulamin był dostępny i zawsze klikali, że się z nim zapoznali.

Pierwszą rzeczą, która robię w nowym sklepie, jest zawsze przejrzenie regulaminu, a potem zazwyczaj jeszcze sprawdzam kto jest kim. Zwłaszcza jeśli cena jest atrakcyjna, a nazwa sklepu jest nastawiona na użytkownika-suwerena, czyli przypomina firmę zajmującą się pożyczkami-chwilówkami. Bestcena - to przecież brzmi jak coś specjalnie wymyślone do odstraszania ludzi inteligentnych i gwarantowania sobie, że kupować tam będą tylko osobnicy mało rozgarnięci. Tak jak maile od nigeryjskiego księcia, który zawsze mówić słaba po polski.

Ot, kolejny Amber Gold, gdzie ludzka chciwość zagłuszyła rozsądek. Sam kiedyś też dałem się zaprowadzić swojej chciwości na manowce i straciłem 900zł. Ja się nauczyłem - miejmy nadzieję, że bestcenowcy też się nauczą :]

 

Pewnie większość tu piszącym ma coś za uszami z US,kontrola to nie wyrok.

Państwo policyjne jest dobre, bo ci, co nie mają nic za uszami, nie muszą się bać tajnej policji :E

Czy firma ma coś za uszami, czy nie, ten nowy mechanizm blokowania kont to pewny sposób na jej zaoranie. Z mojego doświadczenia w sektorze bankowym wiem, że jak idzie blokada, to jest ona robiona z marszu na 3 miechy, a te 72 godziny to jest taki pic na wodę fotomontaż, żeby ładnie wyglądało w papierach. Blokady mają na celu zniszczenie firm, a i tak są nieskuteczne wobec tych, którzy działają z intencją nabrojenia. Oni nie trzymają środków na koncie - żyją na revolvingu.

 

Ci co klikali "Kup teraz" na Allegro mogą raczej być spokojni. Tam obowiązuje regulamin allegro, a nie sklepu.

I tak, i nie. Jak poczytać zalinkowany tekst, sprzedawana była usługa pośrednictwa. W lepszej sytuacji są ci, co korzystali ze sklepów trzecich, gdzie nie ma nigdzie mowy o sprzedawaniu żadnych usług.

 

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma tu większego znaczenia, kto ma rację i jak wygląda prawo. Nikt go po prostu egzekwował nie będzie. Firma pójdzie z torbami, naliczą jej jakichś kar, których nigdy nie zapłaci, bo jej majątek to pewnie taboret i stara drukarka, firma interesu w odzyskiwaniu telefonów itp. nie ma, a politycy ze skarbówki nie zaczną ścigać suwerenów, chociaż teoretycznie pewnie mieliby taki obowiązek. W republikach bananowych typu tej nadwiślańskiej takie rzeczy się jednak nie liczą, więc żeby nie robić afery, oleją te kilka-kilkadziesiąt milionów, które państwo powinno zarobić na tym sprzęcie.

 

 

Z kolei extreem mi szkoda, bo był to normalny sklep, chociaż zorganizowany w nie do końca sympatyczny sposób. Sprzedawali rzeczy, które nie zawsze mięli, a ściągali je nie wiadomo skąd, przez co czasami nie dochodziły i zwracali kasę. A że zorganizowani byli kiepsko, to zabawa czasami trwała. Jak się ma niskie koszty, to na czymś trzeba było oszczędzić. Normalne i zrozumiałe, chociaż nie do końca etyczne. Nie zdziwię się, jeśli w ich wypadku miało miejsce typowe KASowe zaoranie, chociaż pewnie swoje za uszami mięli, sprowadzając towar z różnych zagranicznych źródeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...