Skocz do zawartości
L3X-T3R

Throttling GeForce 940MX po zainstalowaniu sterowników

Rekomendowane odpowiedzi

Po zainstalowaniu sterowników od Nvidii, komputer łapie throttling w grze. Problem nie pojawia się gdy odinstaluję całkowicie sterowniki nvidii a pozostawię tylko systemowe. Próbowałem najnowszej wersji oraz 385,41, 376,19 a także poprzez Aktualizację sterownika z Menegera Urządzeń Windows. Czy ktoś ma pomysł jak z tym sobie poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podaj co to za "komputer" bo bardziej jestem pewny że to laptop oraz podaj jego rok produkcji i informacje czy kiedykolwiek był robiony w nim jakikolwiek serwis.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować znaleźć przyczynę. Czy to wina sterowników czy może np. karta graficzna się rzeczywiście przegrzewa? Dużo informacji można uzyskać za pomocą GPU-Z. W zakładce Sensory wykres PerfCap Reason podaje przyczynę obniżenia częstotliwości. Możesz też zaznaczyć zapis do pliku i później udostępnić go tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podaj co to za "komputer" bo bardziej jestem pewny że to laptop oraz podaj jego rok produkcji i informacje czy kiedykolwiek był robiony w nim jakikolwiek serwis.

Asus r558u, 2017, nie był nigdy serwisowany.

 

Spróbować znaleźć przyczynę. Czy to wina sterowników czy może np. karta graficzna się rzeczywiście przegrzewa? Dużo informacji można uzyskać za pomocą GPU-Z. W zakładce Sensory wykres PerfCap Reason podaje przyczynę obniżenia częstotliwości. Możesz też zaznaczyć zapis do pliku i później udostępnić go tutaj.

Karta graficzna podczas gry ma około 70 stopni cały czas. Problem występuje tylko i wyłączynie przy zainstalowanych sterownikach od nvidii.

 

Log wykonany w grze, parę sekund po throttlingu wyłączyłem grę i zamknąłem log.

GPU-Z Sensor Log2.txt

Edytowane przez L3X-T3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem, że ty piszesz o throttling'u procesora? Z tego loga wynika, że karta pracuje normalnie.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem, że ty piszesz o throttling'u procesora? Z tego loga wynika, że karta pracuje normalnie.

o karcie graficznej. Tak jak wspomniałem wcześniej, dzieje się tak tylko i wyłącznie przy używaniu karty nvidii, jeżeli przestawię kartę na tę zintegrowaną (jakaś intela) to problem nie występuje. Może być, że pewnie się nie znam ale procesor cały czas jest ten sam a problem tylko przy korzystaniu z tej konkretnej karty występuje.

Edytowane przez L3X-T3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To opisz dokładniej co się dzieje. Ja nie wiem co ty nazywasz throttlingiem karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u mnie zaczęły się problemy ze sterami nvidii na 840m to za kilka dni nastąpił jej ostateczny koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To opisz dokładniej co się dzieje. Ja nie wiem co ty nazywasz throttlingiem karty graficznej.

Podczas gry następują spadki FPS do poziomu 8-9, na okres jakiś 15 sekund po czym wszystko wraca do normy. Proces ten powtarza się w nierównych odstępach czasu, zwykle co 1 minutę. Tak jak wspomniałem dzieje się tak tylko podczas wykorzystywania karty od nvidii, po przełączeniu karty na zintegrowaną problem w ogóle nie występuje.

Edytowane przez L3X-T3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie opcje: karta pada, lub wygrzała się pasta na grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na Intelu masz stalilny FPS ? Gdyby na Intelu był wyższy co coś jest niehalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście logi z GPU-Z? Karta graficzna się nie przegrzewa, taktowanie cały czas wysokie. Należałoby teraz sprawdzić taktowanie i temperaturę procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...