Skocz do zawartości
snaperr

Dyski do NAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, posiadam NAS DS215j 2 slotowy. Chcialem do niego kupic jakies dwa dyski poniewaz obeznie mam zwykle komputerowe 7200 obrotow i sa tak glosne ze to wieczorem nie idzie nawet spac. Zastanawialem sie nad jakimis dedykowanymi lub nawet nad 2.5" by bylo ciszej. Tutaj na razie dwa typy z 3.5"

 

https://www.morele.net/dysk-serwerowy-toshiba-n300-4tb-3-5-7200-sata-iii-box-hdwq140ezsta-1132914/

https://www.morele.net/dysk-serwerowy-western-digital-red-4-tb-3-5-sata-iii-wd40efrx-606541/

 

Toshiba N300 4TB 7200

WD RED 4TB 5400

 

A i musi byc 2x4TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć (w miarę) cicho, to tylko 2,5 - kosztem ceny i wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć (w miarę) cicho, to tylko 2,5 - kosztem ceny i wydajności

 

 

Wlasnie szukalem 2.5" 4TB. Niestety nic nie znalazlem procz jednego dysku za okolo 700zl. Czyli zmuszony jestem do zostania przy 3.5". Wiec w tym kierunku prosilbym o pomoc w wyborze. Ps. Czy duza roznica jest miedzy 5400 a 7200? Chodzi o predkosc odczytu/zapisu? Co rowna sie rowniez z pobieraniem i wgrywaniem na serwer

 

Jeszcze w oko wpadl mi ten model:

 

Zobacz ofertę: Dysk SEAGATE IronWolf 4TB HDD https://allegro.pl/oferta/dysk-seagate-ironwolf-4tb-hdd-8882285096?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze niestety nie jest to dysk z przeznaczeniem do serwerow wiec tez sie zastanawiam czy jest roznica. No i nie wiem czy tez chce tyle inwestowac w dyski :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 dyski WD Red 4TB i każdy z nich jest bardzo cichy. W czasie obciążenia jest lekki szmer a poza obciążeniem trzeba przykładać ucho żeby go usłyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi wlasnie chodzi podczas obciazenia bo te co mam to cos stuka puka itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w kompie miałem 2 WD Blue EZEX przez długi czas ale wyciszyłem komputer i stały się najgłośniejszym elementem. Szukałem czegoś cichego i polecano właśnie serię WD Red. Nakupilem ich jak głupi bo mam teraz, jak pisałem wcześniej 3x4TB i po jednym 2TB i 3TB. 10TB RED PRO to odrębna historia, świetna okazja na BF ale za to już znacznie głośniejszy.

Czwórki poszły do NASa którego później kupiłem a pozostałe służą za podręczne magazyny w różnych komputerach. Każdy z nich jest bardzo, ale to bardzo cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi wlasnie chodzi podczas obciazenia bo te co mam to cos stuka puka itp

Jeżeli chodzi tylko o hałas głowic, to obroty talerzy nie mają wielkiego wpływu.

 

Zamiast nowych dysków, może da radę pobawić się AAM? https://en.wikipedia.org/wiki/Automatic_acoustic_management

Problem czy dyski obsługują i czy NAS da radę obsłużyć.

Ucierpi wyszukiwanie i kopiowanie małych plików ale powinno być wyraźnie ciszej.

 

Oddzielna kwestia, to akustyka obudowy. Na ile dyski stabilnie siedzą, na ile hałas rezonuje w obudowie i przenosi się na zewnątrz.

Np. RED 4TB w stacji dokującej chodzi dosyć głośno (wibracje). Jak docisnę stację do biurka, to się robi cichutko. Jak postawiłem stację na korkowej podstawce, to też jest ciszej.

Dobrze to sprawdzić przed zakupem nowych dysków, bo problem może zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='30 Styczeń 2020 - 14:26' timestamp='1580390769' post='15778625']

Jeżeli chodzi tylko o hałas głowic, to obroty talerzy nie mają wielkiego wpływu.

 

Zamiast nowych dysków, może da radę pobawić się AAM? https://en.wikipedia.org/wiki/Automatic_acoustic_management

Problem czy dyski obsługują i czy NAS da radę obsłużyć.

Ucierpi wyszukiwanie i kopiowanie małych plików ale powinno być wyraźnie ciszej.

 

Oddzielna kwestia, to akustyka obudowy. Na ile dyski stabilnie siedzą, na ile hałas rezonuje w obudowie i przenosi się na zewnątrz.

Np. RED 4TB w stacji dokującej chodzi dosyć głośno (wibracje). Jak docisnę stację do biurka, to się robi cichutko. Jak postawiłem stację na korkowej podstawce, to też jest ciszej.

Dobrze to sprawdzić przed zakupem nowych dysków, bo problem może zostać.

 

 

Hmm sprawdze w domu to co napisales, co do stabilnosci to sa dobrze zamontowane, uszczelki gumki itp sa a nic nie daje. Chcialem je tez wymienic ze wzgledu ze kupowalem je uzywane bo byly mi potrzebne jak najszybciej. Teraz mam czas wlasnie na zmiane bo az tak potrzebne mi nie bada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje WD Red (2,3 i 4 TB) są ciche. Tyle że w obudowie są 4 wentylatory i to one chyba najwięcej szumią. A same dyski przykręcone są do stelażu poprzez gumowe tulejki (foto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...